Şimdi Ara

98 Ford Fiesta Sağ Ön Teker 1 cm geride

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 ay önce 98 model 45.000 km de değişensiz boyasız ford fiesta aldım. Exper raporunda araç neredeyse hatasız çıktı. 1 hafta önce aracım virajda savruldu ve 45 km hızla sağ ön tekeri kaldırıma çarptım. Araca yeni baktırma fırsatı buldum. Ön takım söküldü ve herhangi bir deforme olmadığı ve rot balansa girmesi gerektiği söylendi. Rot balansta da bilgisayarda ölçüm yapıldı. Ön teker 1 cm geri kaymış. Usta kaportacıya gidip ön tekeri geri çektirmem gerektiğini söyledi. İnternette biraz araştırdım. Bu tarz olaylar genelde şase kayması olarak sonuçlanıyormuş. Düzeltmesi ağır hasarlara yol açabilirmiş. Biraz tedirgin oldum. Ne yapmam gerekiyor nasıl bir yol izlemeliyim. Araç bursa yıldırım'da. Şimdiden teşekkürler
     98 Ford Fiesta Sağ Ön Teker 1 cm geride

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sylar_neo -- 7 Eylül 2015; 20:12:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• konu ciddi yukarda tutmakta yarar var, kasko varsa belki güvenliği tehlikeye atar diye perte ayrılabilir
  • anlamadım aks geriye kaydıysa kaportacı nasıl geri alacak ? yada salıncak kaydıysa yuvalarında sorun vardır, gıdıpp oraları tamır ettırmek gerekır yada yenı salıncak aks felan alınıp takılır şasi ne alaka
  • Öncelikle araca yaşından dolayı kasko yapmıyorlar. Yapan bir kaç firma çıktı ama çok yüksek meblağ istiyorlar. Bu tarz düzeltme işlemlerini kriko yardımıyla kaportacılar yapıyormuş. Beni tedirgin eden durum ise sanayide baktırdığım usta z rot aks salıncak vs. sağlam demesi. Jantı tutan kısım salıncak. Salıncak beşiğe bağlı. Beşik şaseye bağlı bildiğim kadırıyla. Bu tarz vurma olaylarında hep şase kayması yaşanmış ama ben düşük bir hızla vurduğum için şaseyi düşünmek istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sylar_neo -- 7 Eylül 2015; 21:18:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.