Şimdi Ara

92.407 Shutter 500D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar kısa bir süre önce amcam tarafından bana 500D hediye edildi. Makine titiz kullanıldı bunca zaman. Ben de dün meraktan shutter sayısına bakayım dedim. Benim tahminim en fazla 50-60.000 civarlarındaydı ama program bana 92.407 shutter gösterdi. Açıkçası biraz üzüldüm. Normalde 100.000 civarı bir ömrü var, bu ömrünün sonuna geliyor demek mi? Bir kaç çekim yaptım herhangi bir anormal ses vb. şeyleri farketmedim ilk günkü gibi çalışıyor. Sizce makine son demlerini mi yaşıyor yavaştan yeni bir bodyye geçmenin hazırlıklarını mı(para biriktirme, yeni body bakmaya başlama) yapayım? Ek olarak fotoğrafçılık dünyasına yeni giriş yaptım. Bu makine ile acemiliğini atarsın dediler da acemiliği atana kadar perdeler ömrünü tamamlamasın?

• Kullanmana bak, rakamlara çok takılma. 100.000 ömür biçildi diye illaki 100.000 de bitecek diye bir şey yok, o rakam en olumsuz kullanım şartlarına göre verilmiştir.
  • 100k yı geçen bir çok cihaz gördüm. Sen kullanmana bak, ilerde model yükseltirsin
  • çokda kafana takma eski bir model hediye gelmiş kullan kullanaildiğin kadar perde değiştirmenin masrafı 250 tl
  • [Deleted from big topics]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi billy brown -- 8 Ocak 2018; 10:49:16 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.