Şimdi Ara

8ohm amfiye 6ohm hoparlör takarsak bir zararı olurmu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
2
Favori
38.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada Wharfedale kılavuzunda şöyle bir uyarı var:

IMPORTANT NOTE

All Diamond 9 loudspeakers are rated at 6 Ohms but are compatible with all standard amplifiers outputs-even those which state an 8 ohm minimum impedance.

Yani "Diamond 9 serisi hoparlörler 6 ohm olarak belirtilmiştir fakat tüm standart anfilerle (minimum 8 Ohm empedans olanlar da dahil) uyumludur" diyor.
  • Yabancı bir forumda, Onkyo 606'ya 4 ohmluk haparlör taktığından dolayı amfinin 2 saat sonra normalden fazla ısındığı yazılmıştı . Buda bir örnek olabilir

http://ultimateavmag.com/avreceivers/608onk606/index2.html
  • Wharfedale evo 30 serisini nad C 352 amfiyle kullanıyoruz evo 30 lar 6 ohm nad 8 ohm saatlerce kullanıyoruz amfi hiç ısınmıyo doğru düzgün
  • amfi bu ohm şu ohmdur yanlış bence,amfiye bağlanabilecek hoparlör ohm değerleri belirli bir aralıkta verilir zaten 6-16 ohm gibi.ancak amfi 4 ya da 6 ohmluk hoparlöre bağlı iken 8 ohmluk hoparlörlere göre daha fazla kendini zorlayacaktır.
  • amfiden ohm ayarını hoparlörün ohm değerine eşit ya da düşük ayarlamak gerek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

yanlış düşünüyorsun ve bulaşma. ayrıyeten 6 ohm yapmamalısın!! 8 ohm yap. 16cm max. 50watts sw sürücü olur. piyasada ki pihilips 160mm sw sürücü mü kullanacaksın?

piyasadaki sw diil de müzik setindeki 16lığı takmayı düşündüm. arkasında 100w yazıo ama max veya nom diye bişey yazmıyo. 8ohm'luk başka bi bas daha var ama o dandik, doru dürüst bas sesi vermiyo. ya da 6ohm'luk bi amfiye bağladığım için öyle ses geldi :S sence? ohm uyuşmazlığından mı yoksa sw'ın dandikliğinden midir?
  • peki mesala elimde bi anfi var ve buna uygun hoparlör takıcam yalnız kaç w takılacağını bilmiyorum bunu nasıl öğrenebilirim ?
  • topiği hortlaşmışlar.

quote:

Orijinalden alıntı: 1ol3irol

quote:

yanlış düşünüyorsun ve bulaşma. ayrıyeten 6 ohm yapmamalısın!! 8 ohm yap. 16cm max. 50watts sw sürücü olur. piyasada ki pihilips 160mm sw sürücü mü kullanacaksın?

piyasadaki sw diil de müzik setindeki 16lığı takmayı düşündüm. arkasında 100w yazıo ama max veya nom diye bişey yazmıyo. 8ohm'luk başka bi bas daha var ama o dandik, doru dürüst bas sesi vermiyo. ya da 6ohm'luk bi amfiye bağladığım için öyle ses geldi :S sence? ohm uyuşmazlığından mı yoksa sw'ın dandikliğinden midir?

m. setinde ki 100 değeri hop. un değeri buyuk ihtimalle maximum cinsinden. peak 100 Watts dır. piayasada satılan 16 c max. 50 watts philips subwoofer unitesi kullansan daha iyi ve uygun olur. 8 ohms luk başka dandik bir woofer'dan guzel ses alamadıysan bu sw 'ın dandikliğindendir. 3 sene geçmiş gorelim bakalım.

• Şimdi benim evdeki lambaya satıcı 80watt'lık ampul üzerinde takma demişti de ben 100watt'lık taktım ne olur acaba ?

Bir de sitedeki muzur çocuklar havuzun musluklarında ikisini bozmuşlar 5 muslukla 3 saatte dolan havuz 3 muslukla kaç saatte dolar?

Hocam bir de şimdi 8 ohmluk amfiye 4 ohmluk hoparlör takılır mı Amfileri hala 8ohm üretiyorlar yahu birde 4 ohmluk üretselerde şuncazım zavallı 4 ohm hoparlör kullanan insanlarda azap çekmese...

• süper çok güldüm ya.

yalnız @hi-def-man hocam
    amplilerin oyle çıkış mıkış empedansı olmaz düşüncen bir konuda bahsi geçtiğinden beri gözümden kaçmaz bu arada.
  • Ben hala aynı düşüncedeyim ne yazık ki....

Yamaha Aventage RX-A1000 reciever 8ohm 'da 0,1 THD 'de 121 Watt üretmiş aynı amfi 4 ohm'da 0,1THD'de 177 Watt üretmiş. Bu amfi 8 Ohm 'mu 4 Ohm mu...

Arkasında minimum 6 OHM hoparlör bağlayın diyor da o sebeple sordum...
  • 3 de (8 - 4 - 6 ohms) değil.

ah simoncelli
  • Yaa süper sevdiğim daha 125cc den beri takip ettiğim bir çocuktu. Yazık oldu daha 24 yaşındaymış...
    Çok üzüldüm . Kavgalı olduğu Rossi'nin çarpması da son derece manidar... Bence Rossi'de bırakır bu olaydan sonra...

Bu arada Van'da da deprem olmuş sanırım fena... Umarım hayatını kaybeden olmamıştır...
  • http://www.dijitall.com/urun/sony-str-dh520-av-alici.aspx?ttype=Details#pt

Ben yukarıdaki anfiyi satın aldım. Çıkışları 8ohm ve masimum 100 watt. Elimde eski dvd sistemimin 5 ohmluk 5 adet hoparlörü ve 1 adet subwooferı var. Subda 5 ohm. Bunlar masimum 55w. Ben bu hoparlörleri anfiye bağlasam herhangi bir problem olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

topiği hortlaşmışlar.

quote:

Orijinalden alıntı: 1ol3irol

quote:

m. setinde ki 100 değeri hop. un değeri buyuk ihtimalle maximum cinsinden. peak 100 Watts dır. piayasada satılan 16 c max. 50 watts philips subwoofer unitesi kullansan daha iyi ve uygun olur. 8 ohms luk başka dandik bir woofer'dan guzel ses alamadıysan bu sw 'ın dandikliğindendir. 3 sene geçmiş gorelim bakalım.

Valla üstad bende diyorum ki 7/24 forumdayım bu başlık ne zaman açıldı bu kadar yazıldı nasıl kaçırdım Allah Allah diye Topik Hortlak çıktı da rahatladım

• 4 Ohm amfiler üretilene kadar ölmez bu topik hep hortlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

4 Ohm amfiler üretilene kadar ölmez bu topik hep hortlar

Firmalara link atıp süreci hızlandırsakmı ,Sonuçda arz talep meselesi

• 8 Ohm amfiniz var bende 4 Ohm hoparlör bağlamak istiyorum diye bir sor istersen
  • Aslında var böle bir durum bir dostuma daliicon 7 aldık birde lambalı melodi
    Melodi 4-8 ohm dali 6 Mnatıkenmelodiyi 4 ohmda sürdük ne dersiniz yanlış bir ugulamıdır sizce ?

Dipnot :Hepimiz topiğiz diycem olmayacak en iyiisi topikler ölmesin diyim bari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keyman2 -- 31 Ekim 2011; 13:19:33 >
  • @Keyman2 bu soruyu sorduğun için seni ayıplıyorum

4-8 Ohm dediği için şimdi Melody amfi sadece 4 ve 8 ohm hoparlörleri mi kabul ediyor?

Bu böyle sürüüüüüp gider.........
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.