Şimdi Ara

8mb adsl vs vdsl2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • oturduğum bölgede superonline ve kablonet yok. bu yüzden malesef ttnet 8mbite kadar net limitsiz internetim var. ps3 online oyun oynuyorum. 2 sene önce hızımı 4mbite sabitlediler, oyunlarda sorun yoktu. son 6 aydır 15 günde bir hızım 1 veya 2mbite düşürülüyor. telefonda kavga dövüş tekrar 4mbite çıkıyor. ben bunaldım artık uğraşmak istemiyorum bu müşteri hizmetleriyle. telekom ofisine gittim ve vdsl2 çakma fiber istiyorum dedim. 50 mbite kadar hız, 15gb kota 69 TL dediler. tarife için sorun yok ama acaba memnun kalırmıyım çekincelerim var. eski taahhüt için 160 TL ceza ödeyip, modem ttnetten vdsl2 kampanyasına geçsemmi sizce? vdsl2 kopma olurmu, hızım 10mbit üstüne çıkarmı? pingim azalırmı? bi zahmet fikir verin arkadaşlar.

not: hattımı kontrol ettiler ve vdsl2 için sorun yok dediler ama kaç mbit alabilirim söylemediler.

• düşük hızdan memlun değilsin birde ttnetin yüksek hızındanmı memlun olcan sanmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr_Oetker

oturduğum bölgede superonline ve kablonet yok. bu yüzden malesef ttnet 8mbite kadar net limitsiz internetim var. ps3 online oyun oynuyorum. 2 sene önce hızımı 4mbite sabitlediler, oyunlarda sorun yoktu. son 6 aydır 15 günde bir hızım 1 veya 2mbite düşürülüyor. telefonda kavga dövüş tekrar 4mbite çıkıyor. ben bunaldım artık uğraşmak istemiyorum bu müşteri hizmetleriyle. telekom ofisine gittim ve vdsl2 çakma fiber istiyorum dedim. 50 mbite kadar hız, 15gb kota 69 TL dediler. tarife için sorun yok ama acaba memnun kalırmıyım çekincelerim var. eski taahhüt için 160 TL ceza ödeyip, modem ttnetten vdsl2 kampanyasına geçsemmi sizce? vdsl2 kopma olurmu, hızım 10mbit üstüne çıkarmı? pingim azalırmı? bi zahmet fikir verin arkadaşlar.

not: hattımı kontrol ettiler ve vdsl2 için sorun yok dediler ama kaç mbit alabilirim söylemediler.

50mbitse 50ye yakın gelir.15gb kota yetmez bence saana limitsizden sonra 79luk tarifeden al.
    çevrende vdsl2 kullanan internet kafe felan varsa sorabilirsin.test edebilirsin.

• 32 Mb limitsiz al bence...

FiberNET 32 Mb LİMİTSİZ

Ayda 79 TL

50 mb da alsan 100 mb da alsan 10000 mb da alsan upload hızın 1024 olacak.32 den fazlası zarar.
  • 1 mbit uydunet ile oyunlarda sorun olmuyor bölgeden kaynaklı sorunlar,altyapıdan vs. kaynaklı olabilir.
  • O hızı verebilecekler mi acaba.
  • 50 mb VDSL2 kullanıyorum arkadaşım hızdan memnunum bir sorun olmadı şimdiye kadar... Zaten açarken test ediyorlar hangi hızları kaldırıyor hattın ona göre açılıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

50 mb VDSL2 kullanıyorum arkadaşım hızdan memnunum bir sorun olmadı şimdiye kadar... Zaten açarken test ediyorlar hangi hızları kaldırıyor hattın ona göre açılıyor...

Upload denildiği gibi 1024 mü usta.?
  • bugün telekom ofisiyle görüştüm. 2mbit alabildiğim internet aslında santrale çok yakın olduğumdan 7mbit altına düşmemesi gerekiyormuş. adsl sorunluysa vdsl de sorunlu olacak dediler. apartmanı ve evdeki kabloları kontrol edicekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thrax

quote:

50 mb VDSL2 kullanıyorum arkadaşım hızdan memnunum bir sorun olmadı şimdiye kadar... Zaten açarken test ediyorlar hangi hızları kaldırıyor hattın ona göre açılıyor...

Upload 800 kbps...
  • quote:

quote:

quote:

Upload 800 kbps...

Kulağa çok komik geliyor valla.

• Upload denildiği gibi 1024 mü usta.?

Upload 800 kbps...

Rezalet ya hıza bak hizaya gel...
  • quote:

quote:

quote:

Upload 800 kbps...

Normalde 1 mbit veriliyor vdsl2 tarifelerinin hepsinde.
  • quote:

bugün telekom ofisiyle görüştüm. 2mbit alabildiğim internet aslında santrale çok yakın olduğumdan 7mbit altına düşmemesi gerekiyormuş. adsl sorunluysa vdsl de sorunlu olacak dediler. apartmanı ve evdeki kabloları kontrol edicekler.

apartmandaki hatları değiştirirsin.
    çok mu büyük apartman.
    ben dışardan yeni bi hat çektim
    komşular taşınırken apartmanın hatlarının içine etmişlerdi sağolsunlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeSiN

quote:

quote:

quote:

Upload 800 kbps...

Normalde 1 mbit veriliyor vdsl2 tarifelerinin hepsinde.

Ben de itiraz etmiştim ama bana tüm Türkiye' de upload 800 olarak uygulanıyor dediler...

• quote:

bugün telekom ofisiyle görüştüm. 2mbit alabildiğim internet aslında santrale çok yakın olduğumdan 7mbit altına düşmemesi gerekiyormuş. adsl sorunluysa vdsl de sorunlu olacak dediler. apartmanı ve evdeki kabloları kontrol edicekler.

Hat değerlerini paylaşabilir misin. Merak ettim doğrusu. 2 mbps hız verilen bir hatta VDSL2'yi nasıl bağlaacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SNIPER82

quote:

Hat değerlerini paylaet markalışabilir misin. Merak ettim doğrusu. 2 mbps hız verilen bir hatta VDSL2'yi nasıl bağlaacaklar.

flynet markalı bi modemim var. çok uğraşsamda modem arayüzünde hat değerleriyle ilgili bi bilgiye rastlamadım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.