Şimdi Ara

8500-9000 TL bütçem var RTX 2070 li sistem istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bu konular da yeniyim yani ilk defa kendim bilgisayar toplucam 8500-9000 TL arası düşünüyorum sizce nasıl bir kasa toplamalıyım? 2070 yazdım çünkü 2060 biraz kısa ömürlü idare eder gibi geldi çünkü yeni nesil oyunlar gümbür gümbür geliyor geride kalmak fps sorunu yaşamak istemem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 8500-9000 TL bütçem var RTX 2070 li sistem istiyorum
  • selam dostum. sana bir kaç tavsiyem var. öncelikle rtx serilernin süper versiyonları çıktı, o yüzden normal rtx 2070 almak mantıklı değil şuan. fiyatı hala yüksek. onun yerine şuan en iyi fiyat performans veren kart amd rx 5700xt'dir. fiyatı 3000tl civarı, performansı ise rtx 2070 super'den %3-5 daha düşük. monitörünün özellikleri nedir yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim. ben de senin gibiyim şuan topluyorum, 3-4 aydır araştırıyorum yabancı kaynaklarda, o yüzden düzgünce önerilerde bulunabilirim sana.

monitor 1080p 144hz mi ? 1440p 60/144hz mi olacak onu yaz ona göre tavsiyede bulunalım :)
  • 5700xt bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vasto Lorde

selam dostum. sana bir kaç tavsiyem var. öncelikle rtx serilernin süper versiyonları çıktı, o yüzden normal rtx 2070 almak mantıklı değil şuan. fiyatı hala yüksek. onun yerine şuan en iyi fiyat performans veren kart amd rx 5700xt'dir. fiyatı 3000tl civarı, performansı ise rtx 2070 super'den %3-5 daha düşük. monitörünün özellikleri nedir yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim. ben de senin gibiyim şuan topluyorum, 3-4 aydır araştırıyorum yabancı kaynaklarda, o yüzden düzgünce önerilerde bulunabilirim sana.

monitor 1080p 144hz mi ? 1440p 60/144hz mi olacak onu yaz ona göre tavsiyede bulunalım :)
    Buarada hepinize teşekkür ederim aşşağı yukarı araştırmamla aynı sonuçları aldım 2070 gaming x ryzen 5 3600x diğerleri same zaten anakart ssd hdd şimdi burda da 2 3 arkadaş önermiş yakın çevrem de önerdi rx5700xt kafamı karıştırdı biraz ama sanki onu alırsam böyle aklım rtx 2070 kalacak gibi geliyor ayrıca soruna gelecek olursam monitör yeni alacam 144hz 1 ms duruma göre gsync freesync alıcam

• Şuan 5700xt 2070 ile ayni hatta ve hatta 5700xt bi tik daha iyi ama zevk meselesi ayrica 3600-3600x aralarinda performans farki yok denicek kadsr cok az ekstradan 300-400tl vermeye değmez aklinizda olsun..ileriye dönük alicam diyosan 3700x alabilirsn

• quote:

Orijinalden alıntı: Norfimbor

Buarada hepinize teşekkür ederim aşşağı yukarı araştırmamla aynı sonuçları aldım 2070 gaming x ryzen 5 3600x diğerleri same zaten anakart ssd hdd şimdi burda da 2 3 arkadaş önermiş yakın çevrem de önerdi rx5700xt kafamı karıştırdı biraz ama sanki onu alırsam böyle aklım rtx 2070 kalacak gibi geliyor ayrıca soruna gelecek olursam monitör yeni alacam 144hz 1 ms duruma göre gsync freesync alıcam

Alıntıları Göster
    Dostum rtx 2070 almayi dusunuyorsan super modellere bakmalisin ki fiyatlari ucuk onlarin. Normal olani 5700xt’den daha kotu performans veriyor. 3600x islemci almana gerek yok, 3600 ile arasinda fark yok denecek kadar az. 3600 - 5700xt - freesync monitor al derim, gsync monitorler daha pahali oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Şuan 5700xt 2070 ile ayni hatta ve hatta 5700xt bi tik daha iyi ama zevk meselesi ayrica 3600-3600x aralarinda performans farki yok denicek kadsr cok az ekstradan 300-400tl vermeye değmez aklinizda olsun..ileriye dönük alicam diyosan 3700x alabilirsn
    tamamdır teşekkürler tavsiyeleriniz için ama son bir soru soracam, rx 5700xt için yorumlara falan baktığım da çok fazla ısınıyor tarzı bir şeyler gördüm bu ne kadar doğru? yani yeri geliyor günde 5-6 saat oyun oynuyorum yeri geliyor 10 saat oyundan çıkmıyorum bu durumda sıkıntı yaşar mıyım ilerleyen zamanlarda?
  • Norfimbor N kullanıcısına yanıt
    Referans olanlarda isinma var sapphire modelleri 5-10 derece daha az isiniyo ama tek problem driverler şuan prohlemli gibi güncellemeler geldi biraz daha araştir yinede zevk meselesi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.