Şimdi Ara

8-9 saat çalışacak iş yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
2
Favori
7.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerçekten yok, ecza deposunda kuryelik yapacağım 11 saat çalışma şartı biçiyorlar asgari ücret.. İl dışı oteller 8 saat çalıştırıyor 3 saatin serviste geçiyor. Yerel bir dükkana soruyorsun sabah 10 akşam 10 diyor asgari ücret...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gelişmiş ülkelerde haftalık 40 saat civarı çalışılır. gelişmişlik dúzeyi düştükçe iş saati artar. bangladeşte günde 14-15 saat çalışırlar. biraz da kapitalizmin dayattığı doyumsuzluk ve aç gözlülük vardır. kimine kalsa 24 saat dükkani açık tutacak. bana kalsa akşam 6'dan sonra işyerleri kapanmalıdır. sadece nöbet usulü belli sayıda işyeri açık olmalı. insanlar evlerine, ailelerine sosyal yaşamlarına zaman ayırabilmeli. toplumun huzuru için bu gerekli. yoksa bizim gibi mutsuz ve depresif toplum ortaya çıkar.
    Aslında Türkiye'de ki memur sayısı OECD ülkelerindeki memur sayı ortalamasının altında. Memur ihtiyacı da her zaman var. Burada önemli olan ülkede istihdam edilen 3-4 milyon olan memurun hangisi tam kapasite çalışıyor yada ne kadar verimli çalışıyor olduğu. Bu oran %60 ise iyi derim ben. Temel problem idare ve koordinede yaşanıyor. Çalışmayan memurun yükü çalışanın omuzları üzerinde ve bunun yaptırımı yok. 2018 yılı personel giderlerinin (memur,işçi, asker, bakan,c.başkanı vs.) bütçe içinde ki oranı %28. Bir işveren olsanız cironuzun %28'i personel gideri olsa iyi demezsiniz ama siz devletsiniz bunu yapmak zorundasınız. Burada temel sıkıntı bu %28'i hakeden kesimin sayısının %50-60'larda olması. Bu nedenle konu ile ilgili reform şart.
  • Dakik çalışmak istiyorsan fabrikalara gireceksin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Antalyadayım hocam fabrikalar il dışı ve zaten az olduklarından alım yapan yok

• imam ol kaymak gibi iş
  • 1 saat mi çalışacan hocam?
  • Yok hocam ocaktan beri arıyorum yok.. İnsan 10 11 saat çalışıp asgari ücret alınca koyuyor.. Yurtdışında 8 saatten sonra paranı vermesinler veya maaşın geç yatsın devlet o şirketi batırır ama bizde böyle değil kanunda sadece 11 saatten fazla çalıştırılamaz demişler onu da yersen

• quote:

Orijinalden alıntı: Berkantik

Yok hocam ocaktan beri arıyorum yok.. İnsan 10 11 saat çalışıp asgari ücret alınca koyuyor.. Yurtdışında 8 saatten sonra paranı vermesinler veya maaşın geç yatsın devlet o şirketi batırır ama bizde böyle değil kanunda sadece 11 saatten fazla çalıştırılamaz demişler onu da yersen
    Kanunda ek mesai dahil ücreti ödenmek şartıyla 11 saati aşamaz deniliyor ama uyan kim
  • quote:

Antalyadayım hocam fabrikalar il dışı ve zaten az olduklarından alım yapan yok
    Keşke Antalyada olsam. Te nerden insanlar oraya çalışmak için geliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam nereye gidiyor bu insanlar

• quote:

Yok hocam ocaktan beri arıyorum yok.. İnsan 10 11 saat çalışıp asgari ücret alınca koyuyor.. Yurtdışında 8 saatten sonra paranı vermesinler veya maaşın geç yatsın devlet o şirketi batırır ama bizde böyle değil kanunda sadece 11 saatten fazla çalıştırılamaz demişler onu da yersen
    Allah'tan İstanbul'dayım hee. Fabrikada 8 saat çalış hop diğer vardiya gelir istesen de fazla çalıştırmazlar. Aldığın maaş en düşük 2.5 olur fabrikada ,2.5-3.5 arası değişir

• MrCaner kullanıcısına yanıt
    trmeto kullanıcısına yanıt
    Ne kadar şanslısınız var ya..

@trmeto hocam bakmam gereken bir insan var şehir dışına çıkamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkantik -- 13 Mayıs 2019; 13:26:19 >
  • quote:

Ne kadar şanslısınız var ya..

@trmeto hocam bakmam gereken bir insan var şehir dışına çıkamıyorum
    Antalya turizm şehri değil mi ? Çok otel vardir hocam bulursunuz elbet

• artık 8 saat olayı yok 12 saat çalıştırıyorlar bütün gün gidiyor verdikleri para parada değil.
    lise mezunu isen silahlı güvenlik kartı çıkar at kamu kurumuna kendini kurtar.
  • gelişmiş ülkelerde haftalık 40 saat civarı çalışılır. gelişmişlik dúzeyi düştükçe iş saati artar. bangladeşte günde 14-15 saat çalışırlar. biraz da kapitalizmin dayattığı doyumsuzluk ve aç gözlülük vardır. kimine kalsa 24 saat dükkani açık tutacak. bana kalsa akşam 6'dan sonra işyerleri kapanmalıdır. sadece nöbet usulü belli sayıda işyeri açık olmalı. insanlar evlerine, ailelerine sosyal yaşamlarına zaman ayırabilmeli. toplumun huzuru için bu gerekli. yoksa bizim gibi mutsuz ve depresif toplum ortaya çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrCaner

Allah'tan İstanbul'dayım hee. Fabrikada 8 saat çalış hop diğer vardiya gelir istesen de fazla çalıştırmazlar. Aldığın maaş en düşük 2.5 olur fabrikada ,2.5-3.5 arası değişir

Alıntıları Göster
    Hangi fabrika o?

• quote:

Orijinalden alıntı: drejtc

Hangi fabrika o?

Alıntıları Göster
    Densoda çalışıyordum hocam ben sendika yok hakları çok kademe sistemi var 10 yıl elemanla yeni giren eleman aynı maaşı almaz

• 20 yaşındayım onda 21 yaş olayı var sanırım, açık lisedeyim ama öyle alabiliyor muyum acaba aklımda ki plan sizin dediğiniz gibi zaten şuan

@MrCaner otel çok hocam da şehiriçi oteller torpil yada tanıdık üstünden gidiyor ilçe dışı oteller yine aynı hesaba geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkantik -- 13 Mayıs 2019; 13:57:15 >
  • Avmlerdeki kurumsal mağazalardada çalışabilirsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.