Şimdi Ara

8.2 lt lik yakıt tüketimini düşürememek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benzin/mazot fiyatları yüzünden hesap yapa yapa milletce kafamızın iyice ayarı kaçtı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knight_Hammer -- 15 Nisan 2017; 1:7:28 >
  • Aracim 1.2 symbol.

Şu an memlekete geldim Tokatta yollar dar biraz daha kalabalık 8.3 litre yakıyorum 19 km ortalama hız ile ve kısa mesafe kullanıyorum.

Diğer zamanlar ise Elazığdayım ve yol geniş alt geçit falan var ışıklarda takılmıyorum 28 km ortalama hız ile 6.5 yakıyorum. Mesafe biraz daha uzun oluyor

Bu kadar fark var yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetenes -- 15 Nisan 2017; 2:20:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lpg taktırın kafanız rahat olsun bence. Şuan benzin fiyatı lpg'nin iki katı zaten lpg fiyatını amorti etmeniz uzun sürmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atmosferik 1.2 motor ve lpg yok. Durduğun kabahat bence. Hemen iyi bir yerde, kaliteli bir işçilik ile lpg şart.

• Conqueror26 kullanıcısına yanıt
    Aracim yeni kasa i 20 1.2 84 bg style panoramik paket. Aracimi 3 ay once 2.el olarak satin aldim. Su an 22bin'de. Tuketim degerlerim şoyle:

Ortalama hiz: 28km

Ortalama tuketim: 6.5

Kullanim şartlari: her gun işe 5 km git 5 km gel + haftasonu gezmeleri.
    Bir de lpg taktirsam dizelden daha da ucuza gezmiş olurum. Ama garanti meselesi lpg isini askiya aldiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tafo0911 -- 15 Nisan 2017; 10:31:16 >
  • 90 sabit gidip şunu yaktım arabam az yakıyor diyenlere inanma pek. şehir içine girince 3-4 lt fark eder.
  • sorun sende değil
  • İ20 B sınıfı ile C sınıfı arasında sıkışmış bir araç. Kasasıda C sınıfına yakın olduğunu düşünürsek Normal bir B sınıfı araçtan bir tık fazla yakıyor. Yakıt tüketiminize gelincede, Kısa mesafe dedin mi hocam tüm hesaplar devre dışı kalır. Dizel araçlarla bile kısa mesafede 6-7 litre yaktıranlar var.
  • 1,2 suzuki swift ,İstanbul şehir içi 6lt geçmiyor ,
    hem de delıkanlı kullanıyor
  • Benim araçla maksimum 11.5 litre (yoğun + yokuş trafik) minimum 3.5 litre (boş yol) gördüm. Yol durumu ve senin ivmene bağlı.
  • Ben de tekrar bir ekleme yapayım

1.2 84 hp 2015 model i20 smart/ Start stop mevcut.

Tekirdağ içi bol yokuşlu ve inişli günlük 8 gidiş 8dönüş 16kmlik trafik ışıklarının olduğu güzergahta

Klima açık

Kullanım stili %70 sakin %30 agresif(redline da vites değiştirme vs )

Ortalama 6.7lt gözüküyor.

Bakımdan sonra biraz azaldı bide havaların ısınması büyük etmen soğuk hava çok etkiliyor 8lt ortalama oluyordu soğuk havada.

• Bu videoda bir çok şeyi açıklıyor.

https://youtu.be/KR-MlJkhXU0
  • zkurt86 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle sıcaklık çok önemli

Soğuk motor kısa mesafeyse eğer o motorun ısınması için zengin karışımı ortalamada tölere edemiyor

Tabi 40km giderseniz muhtemelen 0.2lt fark edecektir ama kısa mesafede 2lt farkediyor en az resmen

• Daha küçük motorlu bir araba (o da hepsi değil Daihatsu cuore,Skoda citigo, Mitsubishi spacestar ilk aklıma gelenler) ya da motorsiklet alırsanız ancak düşer. Aracı kısa mesafe kullanmak motorda oluşan su buharının atılmasını engelleyip zamanla çok zarar veriyor. Dizel zaten DPF yi de tıkıyor. Yağ erken kirleniyor. Kısa mesafe problemi aşılamadı. En iyisi elektrikli araçlar. Onlar da kullanışsız. Uzun mesafede ölü taklidi yapıyorlar henüz. Ucuz alternatif elektrikli bir dört teker üretmek ülkemizde çok süper olacak.

• Peder 3 km git 3km gel her gün kahveye gider gelir hafta sonu gezilirr ne tıkandı ne bişi oldu 113 bin

• mesafenin kısa olması hesabı yanıltabilir.
    ben aracımın ideal tüketimini hesaplamak için anlık tüketim verisinden faydalanıyorum.
    yaptığım hareketlerin yakıta anlık etkisini görebiliyorum.
    böylece bir sürüş şekli geliştirmiş oluyorum.
  • pixelbs kullanıcısına yanıt
    At yalanı , inanayım.

• furkantasdemir kullanıcısına yanıt
    ister inan , ister inanma
  • Beylikdüzündeyim, işe gidip gelirken 2500 motor kamyonetimle 8 litre yakıyorum. Siz epey yoğun trafiğe giriyor olmalısınız.
  • Hyundai'lerin benzinli ve dizel motorlarının tamamı verimsizdirler. koreliler motor verimliliği konusunda avrupayı tam yakalayamıyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.