Şimdi Ara

7000+ bütçe ile toplama bilgisayar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkes selamlar, yeğenim için bir bilgisayar topladım bu şekilde. Fiyatı üzerinde çok oynamadan iyileştirilme yapılabilir mi bu sistem üzerinde, yoksa yeterli midir? çocuk sadece oyun oynayacak, bi süredir para biriktiriyordu ona bir sürpriz yapalım dedik.

Yardımcı olmaya çalışan herkese şimdiden teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaçak Çaykovski -- 7 Ocak 2020; 14:27:34 >

• Bu sisteme bu monitör gitmemiş hocam. 5700xt ye 2k 144hz monitör alıyor çoğu kişi siz 1080p 75hz seçmişsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msb_bjk -- 7 Ocak 2020; 14:43:31 >
  • Merhaba hocam haklısınız ben de 144hz monitör kullanıyorum lakin bütçemiz 7-7.5 bin lira civarında olduğu için bir şeylerden kısmak gerekti şimdi bu kasanın hakkını verecek bir mönitör eklesek fiyat uçacak bir hayli. İleride karne hediyesi olarak vs 144hz bi mönitör düşünülür diyerek bunu seçtim 2. mönitör olarak kullanabilir bunu diye düşünüyorum ya da uygun fiyatlı bir 144hz mönitör tavsiyeniz var ise çok minnettar olurum.
    Onun dışında bir problemi var mıdır size göre sistemin 3600x'e geçmek ne kadar fark yaratır vs?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaçak Çaykovski -- 7 Ocak 2020; 14:55:56 >
  • Hocam sistem ram'siz çalışmaz

Genel olarak bir sorun görünmüyor hayırlı olsun diyelim.
    https://www.incehesap.com/james-donkey-jd27fg1ms144-27-gaming-monitor-fiyati-44299/

Monitör şunu düşünebilirsiniz.
  • Ha birde o paraya o ssd yerine m2 ssd almanız daha mantıklı olur.
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    hahaha hocam iş güç arasına sıkıştırmaya çalışınca böyle oluyor :D
    Son haline bu dersek ve mönitör'ü eklersek bitiyor galiba çilemiz :p
    Ayrıca işlemcinin stock fan ile çalışmasını pek istemiyorum lakin hiç araştıramadım, ben kasamı toplarken uygun fiyatlı bir sıvı soğutucu alıp kurmuştum şu an ne daha mantıklıdır pek bir fikrim yok açıkçası. uygun fiyatlı olması için bize bir custom fan önerebilir misiniz hocam zahmet olmazsa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaçak Çaykovski -- 7 Ocak 2020; 15:20:10 >

• Güzel sistem 1080P 144hz bir monitör yakışır.
  • Montajı kendim yaparım dersen, stok fan parası cebine kalır hocam bence öyle yap. Bellekleri crucial yapabilirsin, anakartı bir tık düşürebilirsin, 250TL civarına bir hava soğutma alıp sistemi bitirebilirsin.
  • 75hz monitörde oyun için
    4000 Tl + monitör 5000 TL lik sistem bile fazla israf

İşlemci : AMD Ryzen 5 3500X
    Anakart : MSI B450M AMD B450, microATX
    Bellek : GSKILL, DDR4-3200Mh 8GB tek modül

İşlemci : INTEL Core İ5-9400F
    Anakart : GIGABYTE B365M INTEL B365 microATX
    Bellek : KINGSTON, DDR4-2666Mhz 8GB tek modül

Alternatif Anakartlar : Genişleme yuvaları fazla olan ATX boyutlu.

Ortak donanımlar
    SSD sabitdisk : 480-512GB M.2 PCIe (NVMe)
    Ekran kartı : RX 580 8GB . fiyatına bak
    Kasa : 550/600W 80+ PSU'lu Mid Tower

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 7 Ocak 2020; 18:1:14 >
  • 7000 TL bütçeye kasayla birlikte gelen ve sertifikasız olan o vasat güç kaynağını almayın. En azından şunu ekleyin.

https://www.sinerji.gen.tr/gigabyte-700w-aorus-b700h-80-bronze-yari-moduler-guc-kaynagi-pmu420087
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.