Şimdi Ara

6975V2 + 303F için amfi tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun süredir sistem değiştiriyorum, istediğim sesi bir türlü alamadım. En son BDPRO serisinde karar kılmıştım. Forumda açtığım bir başlıkta amfi tavsiyesi istemiş, @hidden_09 kardeşim sağolsun önerilerde bulunmuştu. Şimdi kendisi de aynı seriden almış hayırlı uğurlu olsun.

Gelelim konuya...

6975 V2'yi aracıma takma fırsatı buldum. 1 takım bile muazzam ses kalitesine sahip. Şimdi 1 takım daha alıyorum. 2 Takım V2'nin yanına, Free Air olarak kullanılacak 2 adet 303F alacağım. Hepsi arka pandizota bağlanacak. Ön kapılarda ise 1 takım JBL GTO 6508c mevcut.

Şöyle yapacağım; V2'ler için bir amfi, 303F'ler için bir amfi, MİD takımı için de teybin orijinal çıkışlarından beslenecek Aciko ya da benzeri ekolayzer.

Teybimin modeli tam ezberimde değil. 3 RCA (4V) çıkışlı Indash Pioneer.

V2'ler için Pioneer'ın 904 ya da 404 serisini düşünüyorum. 303F'ler için kafamda bir amfi yok şu an...

Ovaller 4 ohm 80 RMS gücünde, frekans aralığı 30hz - 25k Hz... 303F'ler ise 4 ohm, tek bobin, 160 RMS...

Sizlerden 2 amfi tavsiyesi istiyorum. @audiocu üstadım sen de bir bakıver, eski seriileri en iyi tanıyanlarımızdansın...

Bu sistem için L7'mi sattım, kararlıyım sistemi kurma konusunda. İnce detaylar ve görüşleriniz benim için önemli.

İyi forumlar...

• aslında senin ön tarafa yüklenmen gerekirken sen hep arka tarafa yükleniyorsun.
    1 takım v2 araka pandizota yeter.
    2 adet 303f de arkada iyi.
    önde de bu cihazların sesinde ezilmeyecek bir komponent takımı olsa ve izalasyon yaptırsan baya iyi olur.
    iki adet amfi işini görür.

pioneer 904 ve yine pioneerin eskilerden kalma 2 kanallı monosu işini görür.Ama zor bulunur bu seriler.baya eski çünkü.
    Güç kablosu olarakta kaynak kablosu kullan.Aşırı güç çeken amfiler.

Ekoyu geç..direk 904 e gir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbt. -- 22 Haziran 2016; 0:40:11 >
  • Arka tarafa yüklenmemin nedeni, eski usül sisteme dönüp nostalji yaşamak. Ses için yapıyor olsam L7'yi çıkartmam bagajdan :)
    Mid takımım çok başarılı değil, çok kötü de değil; standart 16 CM JBL 6508... Bana göre doyurucu bir sesi var.

Amfi konusunu uzun araştırmalar ve tavsiyeler sonucu Soundline 804 ile çözdüm. Coax'ları tam hakkıyla besleyebilecek A sınıfı muazzam bir amfi...
    Comp ve 303F'ler için 5 kanallı mevcut amfimi kullanacağım. Sub çıkışına 303F'leri 2 ohm'da sürüp, 2 kanalına da midleri süreceğim. Boş kalan 2 kanala da önümüzdeki günlerde TS-S20 alıp ön konsola bağlayacağım.

Güzel bir ayarla çok güzel bir sese ulaşırım diye tahmin ediyorum. Bas şiddeti biraz düşecek ama compların ve 303'lerin bası doyurur diye tahmin ediyorum.

Tavsiyeler için teşekkürler.

Sistemi tam anlamıyla kurduktan sonra tekrar yazacağım buraya.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.