Şimdi Ara

6502 Sayılı Kanun + Taahhüt İptali (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
15
Favori
32.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Benim haziran ayının 21 inde başvurum var Ttnete. 24 ünde de bağlamaya geldiler. Fakat kampanyada evin için kurulum diyor. Apartmana bağlayıp gittiler. Evin içine kurulum bizim vazifemiz değil, isterseniz ek ücret ödeyin diyorlar. İnternetsiz ev kalmasın kampanyası. 2 kere geldiler. İkisinde de aynısı oldu. Modemi kurmadan gittiler. Şikayet ediyorum. Halledicez diyorlar. Fakat sorun çözülmüyor. İptal ettirmek istediğimde de 700 küsur bedel çıkarttılar. Bu ilk ay cezasız ayrılma Hale'n geçerli mi? Bilgisi olan var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dreamroamer kullanıcısına yanıt
    Hocam peki bu indirimli fiyatın indirimsiz/kalan kısmını ödemek zorunda mıyız? Yukarda farklı şeyler söylenmiş?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana çıkardı ttnet 540 tl.tüketici hakem heyetine başvuru yaptım.dilekçeyi alan bayan bunu alıyorlar dedi.yasayı gösterdim.o da bana btk kararını gösterdi.Dedim kanun mu üstün,btk kararı mı? Dedi siz bilirsiniz,verdim dilekçemi.
    Velhasıl kelam kadın moralimi bozdu.
    Sonucu görücez bakalım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • saçmasapansözler kullanıcısına yanıt
    İşte bu konuda da insanların düşünceleri ayrılıyor. Kimi "burada hiçbir cezai bedel alınamaz yazıyor, ödemek zorunlu değil" diyor, kimi de "onların yaptığı indirim cezai şart değil, yapılan indirimi geri alma hakları var, tabi ki ödemek zorunlu, taahhütün ne anlamı var o zaman" diyor. Ben "yaptıkları indirimi geri alma"larını sadece güya "cezai şart değil" deyip laf dolandırıp Türkiye'deki her firmanın yaptığı gibi tüketiciyi yolma olarak görüyorum. Ama burada benim ne düşündüğüm önemli değil, kanunun nasıl uygulandığı.

Bu forumda cezayı iptal edenler var, ancak firma D-Smart. Eğer ki TTNET olursa ve heyet sizi haklı bulursa, TTNET ağzından salyalar akar halde Tüketici Mahkemelerine başvurup heyet kararını iptal ettirip o parayı alabilir. Çünkü Tüketici Hakem Heyetleri her yerde olduğundan, böyle herkes tarafından farklı anlaşılabilecek bir fıkrayı her Hakem Heyeti üyesi farklı algılayıp farklı hareket edebilir ancak Tüketici Mahkemelerinde tahminimce karar değişken olmaz ve dava iptali için başvuran firmanın TTNET de olmasıyla karar TTNET lehine olabilir çünkü biliyorsunuz bu ülkede güç, kanundan önce geliyor. Dediğim gibi, hala somut bir örnek yok bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamroamer -- 27 Haziran 2017; 15:16:38 >

Cevabınız için teşekkür ederim.

Ne demek, ben teşekkür ederim :)
    Hocam peki 15 günü geçik hizmet sağlanamaması durumunda ücret ödemeden kapatabilme durumu var mıdır?

• @BJK@ kullanıcısına yanıt
    Hocam sonuç aldiginizda bana da sonucu bildirin. Cezai bedel be indirim bedeli "kelime oyunu" bana gore. Bakalim ne sonuc cikacak

Ayıplı hizmetten dolayı edebilirsiniz sanki diye bir bilgi kalıntısı var aklımda ama emin değilim, kanıt gösteremem. Onu bir araştırın isterseniz
  • arkakapıdankactım A kullanıcısına yanıt
    Bende Uydunet kullanıyorum

13.08.2017 de bitecek taahhüt iptal ettirdim cezai bedel yansıdı

Son ay yansımaması gerekmiyor mu?

• Cayma bedeli olmadan taahhüt iptali için bende işlemlere yakında başlayacağım. Lakin akşamları yaşadığım hız sorunun tam kanıtı olarak CS:GO gibi çevrimiçi oyunları indirmem lazım. Bilmiyorum, akşamları Frankfurt & Amsterdam & Paris gibi sunucularda hızım ortalama 1.5 MBps civarı çıkıyor. Türk Telekom yoğunluktan dolayıdır, yapacak bir şeyimiz yok dese de hakkımı arayacağım. Bu arada 1.5 aylık kullanıma 550 TL ceza çıkardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methoxyphenyl -- 1 Ağustos 2017; 21:0:10 >
  • Tüketici hakem heyeti sonuçlandı, malesef olumsuz.Heyet,TTNET'i haklı buldu.
    özet;
    Devam eden internet sözleşmemi iptal edip başka bir operatöre türknet'e geçmiştim.Cayma bedelini konusunda mahkeme TTNET haklı buldu.
    sözleşmem 24 aylıktı 17.ayda bozmuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @BJK@ -- 9 Ocak 2018; 21:6:41 >
    Tüketici hakem heyeti mi?

• mcrew kullanıcısına yanıt
    evet,tüketici hakem heyeti,mahkeme yazınca farklı anlaşılıyor sanırım,düzeltiyorum.
    Eğer zamanın varsa ve uğraşmak istersen Twitter in yoksa yeni bir hesap açıp 12 aydan sonra ki taahhütlerin geçerliliği yok diyen Aydın Agaoglu tüketiciler derneği onursal başkanı na Twitter dan Twit atabilirsin.

Twit atarken taahhütun kaçıncı ayında iptal ettiğin ile alakalı iptal dilekçesi, Btk kararı, tüketici hakem heyeti kararı, isim soyisim kimlik bilgilerin ve abone numaraların gözükmeyecek şekilde resimlerini atarsan belki yardımcı olur sana.

https://twitter.com/aydinagaoglu/status/948535106200920064

Bu Twit in altına cevap olarak da atabilirsin.

Bu şekilde yardımcı olursa ve sonuç değişirse hem emsal karar olur hem de belki geriye dönük abonelerin ödediği cayma bedellerini de iade ederler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcrew -- 10 Ocak 2018; 16:9:29 >

• mcrew kullanıcısına yanıt
    Bundan önce 2 defa gitmiştim başka firmalar farklı olaylardan dolayı.bu 3.gidişimdi hakem heyetine ve hiç kaybetmemiştim,bu ağır oldu:)
    Hocam vaktim maalesef yok,yoksa peşini bırakmazdım bu hizmet vermeden para alan firmaya ama işte.Neyse paranın bir kısmını Türk net karşıladı da teselli oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

Tüketici hakem heyeti sonuçlandı, malesef olumsuz.Heyet,TTNET'i haklı buldu.
    özet;
    Devam eden internet sözleşmemi iptal edip başka bir operatöre türknet'e geçmiştim.Cayma bedelini konusunda mahkeme TTNET haklı buldu.
    sözleşmem 24 aylıktı 17.ayda bozmuştum.

Malesef aynı durumu ben de yaşadım tüketici hakem heyeti ttneti haklı buldu.

Kanunda 1 yıldan uzun sözleşmeler hiç bir cezai bedel ödemeden iptal edilebilir deniyor. Ancak işin içinde taahhüt varsa bu madde geçerli olmuyor.

peki demezler mi insana sözleşme mi yoksa taahhüt mü önce gelir ? sözleşme olmadan taahhüt olur mu ? ben yasal hakkımı kullanarak sözleşmeyi feshettiğim zaman taahhütün de otomatik olarak düşmesi gerekmez mi?

12 aylık yasal süre zarfında istediğin sözleşmeyi imzalat eyvallah ancak 12 ayı geçemezsin deniyor kanunda ancak gel gelelim hakem heyeti böyle düşünmüyor. Şeytan diyor git anayasa mahkemesine harcını yatır hakkını ara ama Türkiye'de yaşadığım aklıma geliyor malesef. Adalete güven sıfır.

• narkotik_1989 N kullanıcısına yanıt
    İstiyorsanız aşağıdaki kararı gösterip itiraz edin.
    https://twitter.com/aydinagaoglu/status/1372201965359337475?s=19
    Bununla ilgili Tüketici hakları derneği Onursal başkanı Sn. Aydın Agaoglu nun twitter da bazı paylaşımlar var. Ona da danisabilirsiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

İstiyorsanız aşağıdaki kararı gösterip itiraz edin.
    https://twitter.com/aydinagaoglu/status/1372201965359337475?s=19
    Bununla ilgili Tüketici hakları derneği Onursal başkanı Sn. Aydın Agaoglu nun twitter da bazı paylaşımlar var. Ona da danisabilirsiniz.

Malesef Şöyle bir aksilik daha oldu. İtiraz dilekçemi hazırladım kararın tebliğ edilmesini bekliyorum fakat Her zaman adresime gelen tebligat 1 ay oldu bana bir türlü tebliğ edilmedi. Gittim sordum tebligatın akıbetini, yeni kanun çıktı bundan böyle e-tebligat sistemine geçildi fiziksel posta gönderilmeyecek e postanızı kontrol edin denildi. E postamı kontrol ettiğim zaman gerçekten de e-tebligat yapılmış fakat malesef ki dikkatimden kaçmış. Bu sebeple 15 günlük itiraz süresini de kaçırmış oldum. Hakem heyetinin apaçık yanlış olan kararı malesef itiraz süresini geçirdiğim için oldu bittiye gelerek kesinleşmiş oldu

Siz ne dersiniz hocam sizce bu aşamadan sonra itiraz hakkım var mıdır en azından anayasa mahkemesine ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi narkotik_1989 -- 10 Nisan 2021; 4:25:24 >

• narkotik_1989 N kullanıcısına yanıt
    İşin malesef hukuki kısmını, itiraz süreçlerini pek bilmiyorum. Tek bildiğim Türk Telekom un bu tarz konulardaki yasal açıkları bulma konusunda uzman bir avukat kadrosu olduğu.

Gerçi ilahi adalet diye de bir şey var. Kimse yaptıklari hukuksuzluklara bir şey diyemiyor ama yıllardır da doğrulamadilar. Milyarlarca dolar borç var ve ne olacak kim ödeyecek bu borçları belirsiz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.