Şimdi Ara

6502 Sayılı Kanun + Taahhüt İptali (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
15
Favori
32.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam benim taahhüt 17 ay oldu indirimli fiyat 66 tl indirimsiz 86 tl şimdi ben iptal ettirsem önceki indirim fiyatınımı ödicem yoksa kalan aylarımı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • neksusb N kullanıcısına yanıt
    tuketicinin lehine olan miktar dediğine göre kalanını olması lazım.

• Arkadaşlar 24 ay taahütlü superonline fiber ve tv kullanıcısıyım ancak bugun birsey oldu taahut verdiğim zaman olan kanallar bugun turkcell tv den cıkarılmıs şimdi benim somrak istediğim şu

Tele satış yapıldı ve herhangi bir taahüt imzalamadım ve bana taahüt onayı alırken biz kafamıza göre kanal çıkarırız gibi bir bilgi verilmediğini de ekleyerek taahütümün indirimlerin alınmaksızın bozulmasını talep etme gibi bir durumum olabilir mi

Aslında mesafeli satışlar da mevcut yasaya göre başına buyruk hareket edemezsin müşteriyi bilgilendirmek zorundasın hiçbirşey bilmiyorsan filanca firma kampanya da değişiklik yapma hakkına sahiptir demek zorundasın

Tecrübeli arkadaslar yardımcı olursa memnun olurum
  • bende böyle bir kanun olduğunu bilmiyordum. şimdi ttnet müşteri hizmetlerini arayıp kayıt oluşturdum ama olumlu dönüceklerini zannetmiyorum. tüketici hakem heyetine gitmeyi planlıyorum. Daha önce giden var mı acaba ?
  • Yusuf Miroğlu kullanıcısına yanıt
    Aynı anlattığınız durum 10 günden beri bende de var şikayet yazdım,defalarca ttnet i aradım,sorunum devam etmekte;telefondan arayıp ben işteyken hallettik diyorlar,eve geliyorum aynı problem sürüyor,bunların internetimi bilerek kestiği kanaati bende oluştu,sakin bir insanımdır, en sonunda benide çileden çıkardılar,artik tahudu bozup başka bir sağlayıcıya geçmeyi düşünüyorum,bu kadar vurdumduymazlık olmaz

• arkadaslar indirim bedelini istiyorlar bilginize :)
  • Superonline kullanıyorum, Fiber altyapısı olmayan bir yere taşınıyorum ve 900 tl ceza bedeli çıkardılar. Tamamen iptal etmek istiyorum diyorum, ADSL seçeneği sunuyorlar. ADSL istemiyorum dediğimde de o zaman cezayı ödemelisiniz diyorlar.

Bu durumda ne yapabilirim? 6502 sayılı kanun işe yarar mı?
  • löpçük kullanıcısına yanıt
    size çıkarılan tutar indirim bedelleri aktivasyon bedelleri kurulum bedelleri falan filan

cayma bedeli ceza bedeli gibi tanımlar olmadığı için bunları almalarında hukuk dışı bir şey yok diyorlar ama tamamen olayı kılıfına uydurma

ayrıca size taahhüt ettiği hızı ve paketi vermek zorunda taşınsanız bile veremiyorsa yine iptal edebilirsiniz

tuketici.btk.gov.tr ye direk şikayetini oluşturabilirsin

bir de ilave olarak buradaki konumu inceleyip görüş ve önerini de yazmanı tavsiye ediyorum

https://forum.donanimhaber.com/m_121312933//tm.htm#121312933
  • kanun ceza yok diyor... yaptıkları indirimi geri almak ceza değildir... 12 ayda aylık 30 tl indirim almışsan 12x30 =360 tl son faturaya yansır...
  • İptal edebilen var mı?
  • Biraz hortlatmak gibi olacak ama size şöyle diyeyim.

24 aylık taahhütü imzaladınız. Taahhüt, geçerliliğe girdiği ilk andan itibaren bir ay içerisinde direkt cayabiliyorsunuz. İlk ay caymazsanız maalesef taahhütnamenin 12 ayının dolmasını beklemeniz gerekiyor. 13. aya girdiğiniz anda direkt bozabilirsiniz. Önemli olan 12 ayın tam olarak geçmesi. Sonrasında istediğiniz zaman hiçbir ceza ödemeden bozabilirsiniz. İsterseniz 13. ay, isterseniz 19. ay farketmiyor.

Dediğim gibi ilk ay da cayabiliyorsunuz, 13. ay da. Önemli olan 12 ayın dolması. Sonrasında istediğiniz zaman hiçbir ceza ödemeden cayabilirsiniz.

Selametle, hoşçakalın.

• Bu arada yukarıda söylediğim şartları yerine getirdiğiniz halde illa da size "taahhütü bozarsanız para ödersiniz" diye tuttururlarsa NE DİYORSUN LAN SEN APTAL HERİF BENİM KANUNİ HAKLARIM VAR HÖYT diye sesinizi yükseltin, direk "pardon beyefendi özür dileriz bir yanlışlık olmuş" diyorlar. Bizzat denendi, onaylandı. Kendimden biliyorum :))

• quote:

Orijinalden alıntı: CryWarsTM

Biraz hortlatmak gibi olacak ama size şöyle diyeyim.

24 aylık taahhütü imzaladınız. Taahhüt, geçerliliğe girdiği ilk andan itibaren bir ay içerisinde direkt cayabiliyorsunuz. İlk ay caymazsanız maalesef taahhütnamenin 12 ayının dolmasını beklemeniz gerekiyor. 13. aya girdiğiniz anda direkt bozabilirsiniz. Önemli olan 12 ayın tam olarak geçmesi. Sonrasında istediğiniz zaman hiçbir ceza ödemeden bozabilirsiniz. İsterseniz 13. ay, isterseniz 19. ay farketmiyor.

Dediğim gibi ilk ay da cayabiliyorsunuz, 13. ay da. Önemli olan 12 ayın dolması. Sonrasında istediğiniz zaman hiçbir ceza ödemeden cayabilirsiniz.

Selametle, hoşçakalın.

merhabalar ben 27.06.2016 tarihinde 24 aylık taahhüt yaptım. şimdi bu taahhütten 28.06.2017 de ayrılabilir miyim? Yani geriye dönük yaptıkları indirimleri alamazlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerkarakaya -- 3 Mayıs 2017; 1:11:42 >

• quote:

Selametle, hoşçakalın.

Bu yasa malesef Btk tarafından kabul edilmedi. İss lere uygulatmıyor. Uygulatmamasinin nedeni de muhtemelen protesto amaçlı toplu iptal etkinlikleri olur diye korkuyor. Taahhüt süreleri çok uzun ve cayma bedelleri çok ağır bu yüzden.

Kısacası 12 ay sonrasında iptal etme gibi bir durum söz konusu değil. Alıyorlar cayma bedelini

Ben bu zamana kadar forum da ya da başka bir yerde bu kanuna göre iptal edebilen somut bir örnek gormedim

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

quote:

Selametle, hoşçakalın.

Bu yasa malesef Btk tarafından kabul edilmedi. İss lere uygulatmıyor. Uygulatmamasinin nedeni de muhtemelen protesto amaçlı toplu iptal etkinlikleri olur diye korkuyor. Taahhüt süreleri çok uzun ve cayma bedelleri çok ağır bu yüzden.

Kısacası 12 ay sonrasında iptal etme gibi bir durum söz konusu değil. Alıyorlar cayma bedelini

Ben bu zamana kadar forum da ya da başka bir yerde bu kanuna göre iptal edebilen somut bir örnek gormedim

28 Mayıs 2014 ten sonra ISSler tarafından tek taraflı olarak hazırlanan sözleşmeler geçersizdir.

kaynak:http://www.milliyet.com.tr/tuketiciye-taahhut-oyunu-/ekonomi/detay/2105735/default.htm

BTK dan destek ararsanız aradığınızı burada bulamayabilirsiniz,ilginçtir sss bölümünde sorulmayan,geçiştirilen bir konudur.

kaynak: https://tuketici.btk.gov.tr/tr-TR/Sik-Sorulan-Sorular/Internet-Hizmetleri

fakat!:https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/725520/4b5217af-3fd4-4cc9-b4ef-23764382ee1e.png

ve bingo:
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=124611248

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arkakapıdankactım -- 9 Mayıs 2017; 0:8:13 >

• nacar08 kullanıcısına yanıt
    sözleşme 2 senelik ise 24x30 mu olacak :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: byJuck

sözleşme 2 senelik ise 24x30 mu olacak :D

sözleşme zaten 24 aylık. iptal ettirdiğin ay önemli...
  • Bu yasa 2 senelik taahhüt iptal edildiğinde ceza ödememiz için çıkarılmış. İssler ise tamam ceza ödemesin ama benden aldığı indirimleri(şişirilmiş) geri ödesin diyor. Buda yasalara uygun oluyor haliyle.

Gelgelelim Tüketici hakem heyetine başvurunca, forumda örnekleri var, sizi haklı bulup bu cayma bedelini iptal ediyorlar.

• Bende bi soru sorayım. Aboneliği iptal edip bana fatura çıkardıklarında thh başvursam bu arada başka bi issye geçiş yapabilir miyim? Yoksa faturayı ödemeden geçiş yapamaz mıyım?

• Yanlış anlaşılmasın ama merak ettiğimden soruyorum, bu kanunu uygulamak için neden bazı arkadaşlar 1 yılın dolması gerektiği gibi bir şart söylüyor? İlgili kısımdan anlaşılan sözleşmenin kendisinin 1 yılı geçik olmasıdır, sizin kullandığınız süreyle alakalı bir şart yok ortada. İstediği zaman feshedebilir diyor bir de sonunda. Bu yüzden 1 yılı doldurmanın şart olduğunu düşünmüyorum.

"Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez."

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.