Şimdi Ara

64bit i 32 bit nasıl yaparım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 64bit işletim sistemli bi notebook aldım.henüz elime ulaşmadı fakat ben 32 bit kurmak istiyorum. artılarını eksilerini iyi biliyorum ikisininde.

1.Sadece 32bit bir windows cdsi işimi görürmü bu iş için.
    2.biostan 64 bit i 32 bite çeviren bi ayar vs yapılıyormu ...

• Dizüstü bilgisayarlarda öyle bir ayar yok diye biliyorum fakat masaüstü bilgisayarlarda o ayar var. Bence direk kurabilirsn
  • arkadaşım alacağın pc özelliklerini yazarmısın ona göre hangisin kurman gerektiğini söyleyim

64 bit bütün uygulamalarda başarılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 28 Haziran 2011; 20:50:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Incubuss

Dizüstü bilgisayarlarda öyle bir ayar yok diye biliyorum fakat masaüstü bilgisayarlarda o ayar var. Bence direk kurabilirsn

tamam o zaman.. forever 32bit...

Acer Amd turion 64 X2 QL-64 gibi bişeydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: z123456

quote:

Dizüstü bilgisayarlarda öyle bir ayar yok diye biliyorum fakat masaüstü bilgisayarlarda o ayar var. Bence direk kurabilirsn

2 gb ram var 32 bit kullanmak daha mantıklı
  • quote:

quote:

bence de 32bit şuanda daha iyi gibi görünüyor. 64bitte bazı donanım sürücüleri problem çıkarabiliyormuş
  • windows 7 ultimate 64 bit performans süper ram kullanımıda süper..
  • Artılarını ve eksilerini iyi bildigine göre bişey demeyelim. 32 bit windows 7 cd sini işini görür. cd yi takıp temiz bir fotmat atarsın tabi acerin sitesinden windows 7 sürücülerinde indirmen gerekir. yanlız bir sorunun daha var 32 biti 64 bitin anahtarı ile lisanslayamassın
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxser

Artılarını ve eksilerini iyi bildigine göre bişey demeyelim. 32 bit windows 7 cd sini işini görür. cd yi takıp temiz bir fotmat atarsın tabi acerin sitesinden windows 7 sürücülerinde indirmen gerekir. yanlız bir sorunun daha var 32 biti 64 bitin anahtarı ile lisanslayamassın

güzel noktaya değindin
  • diğer özellikleri Ram 4GB, 2.13 amd dual , 512 paylaşımsız toplamda 2304mb ekran kartı.

zaten XP Pro SP3 kullanıyorum. görünüm regedit,servisler ,bootvis gibi birtakım hızlandırıcı ayarlarla stabil bi sistemim var.

daha önce benim donanımdan 2 kat güçlü bir bilgisayarda win7 ultimate kurdum.windows 7 hiçbirzaman xp kadar hızlı değil(~%30 kadar) .O yüzden yeni gelen laptoptada XP pro SP3 kuracam.

XP de muhtemelen Problem olacak 2 şey

1.markası Acer olduğu için wireless donanımının 7 haricinde çalışıp çalışmaması..(önceden bi arkadaşa kurduğum XP de laptopun wireless düğmesi çalışmıyor windows7 haricinde aktif olmuyordu(driver harici launcher programıyla açılıyordu.) Bunu gelince deneyip görecem.

2.ekran kartı 512mb paylaşımsız.ama 2304 e kadar ram den kullanabiliyor. XP ye çevirirsem en azından 1024mb kullanabilirmiyim onu bilmiyorum.

• format at ya
  • format atman yeterli herhangibir ayar gerekmez. lisansla açısında 32 yada 64 bit olması farketmez lisansın home ise home kurasın. ben 32bit win7 pro lisansı ile 64 bit pro kurdum ve aktive ettim yani sorun olmaz.
  • bende extra donanımsal bişi sanmıştım bu 64 biti. 64 bit olmasının tek avantajı 64bitlik yada 32bitlik işletim sistemlerini kurabilme imkanı.
  • quote:

bende extra donanımsal bişi sanmıştım bu 64 biti. 64 bit olmasının tek avantajı 64bitlik yada 32bitlik işletim sistemlerini kurabilme imkanı.

yanılıyorsun yeni çıkan ve özelliği yüksek olan pcler de 32bit kullanamazsın...

kullanırsın ama mesela 6 gb ram var sen onun 2.83 gb sini kullanabilirsin 32bitte
    uygulamalarda 64 bit gerçekten süper

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 29 Haziran 2011; 13:28:40 >
  • core i7 lerdenmi bahsediyorsun?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.