Şimdi Ara

6000tl ye Sağlam Sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar. 144Hz monitor dahil toplam 6 milyarlık sistem toplayacağım. Alacağım parçalara sadece Msi vs Asus olarak düşünürken Amazon olsun vs olsun biraz araştırarak marka üzerindeki fikirlerimi değiştirdim. Bu yüzden en iyisi yardım almak deyip fikirleriniz öğrenmek istedim.

MONİTOR : Asus 24"VG248QE 1Ms 144Hz gaming monitor ya da Benq 24"xl2411z 1Ms/144Hz ikisi arasında kaldm
    İŞLEMCİ : i7-6700k
    ANAKART : Gigabyte Z170X Gaming 3 Intel Z170 3466MHz DDR4 ATX Anakart ( gamin5-7 de olabilir )
    RAM : Kingston DDR4 8GB HyperX Fury 2666MHz DDR4 RAM ( İlerde bi 8 daha alıp 16 yapacağım)
    EKRAN KARTI : GTX 1070
    HDD : WD 1TB Blue 3,5" SATA III 6Gbit/s 7200 RPM 64MB Cache
    SSD : Samsung 750 EVO 250GB 540-520MB/s SSD =
    KASA: Dark N10
    PSU : 750w 80+plus Markalar =http://www.cizgi.com.tr/psu ( bu sitede markası gözükenlerden )
    CPU cooler : Corsair Hydro Series H115i Extreme Performance Liquid CPU Cooler (131 dolar vergi kargo dahil)

Verdiğim parçaları güncelleyeceğim fikrim değiştikçe ve fiyat duruma göre.
    Parçaları kampanyalardan takip ederek toplayacağım acelem yok.
    Önerileriniz için şimdiden teşekkürler..

Gigabyte anakart düşünmemin sebebi :

"
    İs this better than asus maximus viii hero??
    Answer: Techspot gives a detailed review on this:http://www.techspot.com...170-motherboard-roundup
    Here is a quick comparison between Asus ROG Maximus VIII Hero and Gigabyte Z170X-7 for anyone didn't bother to read the article:
    * SATA Ports
    - ASUS: 8 SATA 6Gb/s slots and 2 SATA express slots (10Gb/s)
    - Gigabyte : 8 SATA 6Gb/s slots and 3 SATA express slots (16Gb/s)
    * M.2 Slot
    - ASUS : 1 M.2 port
    - Gigabyte: 2 M.2 ports
    * PCI-E ports
    - Gigabyte has fortified PCI-E ports with metal shielding that support the graphic card(s) (do note that this also make it harder to remove the card though)
    - You think ASUS has it ?

* USB Port (in I/O panel)
    - ASUS: 2 USB 3.1 ports ; 2 USB 3.0 ports ; 4 USB 2.0 ports (Really???)
    - Gigabyte: 2 USB 3.1 ports ; 5 USB 3.0 ports ; 0 USB 2.0 port (Meh, who needs it anyway?)
    * Ethernet port
    - ASUS: 1 ports
    - Gigabyte: 2 ports (But not so many people need it that much)

* Audio
    - ASUS: SupremeFX 2015 which basically still using the Realtek ALC1150 codec like many other Mobo brands using. (Over Asus ROG Maximus VIII Hero's Amazon page, I can see users complaint about audio quality alot)
    - Gigabyte: SoundCore 3D (with a quad-core processor: Creative CA0132 chip) which is a high-end audio processor capable of delivering astounding audio quality. Whether you are an audiophile or not, whether your headphone is 50$ or 2000$, you can definitely tell the different.
    * Price
    - Duh, of course Gigabyte's is cheaper
    VERDICT: Gigabyte Z170X-7 has more feature, more future proof, cheaper than Asus ROG Maximus VIII Hero. What else you can ask for? "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laylaylom07 -- 30 Ekim 2016; 2:40:42 >

• Yav 144 Hz monitöre o kadar para verilir mi? 6000 TL'ye GTX 1060'lı sistem topluyorsunuz. 1 ms alın yeterli olur. Buyrun, bu paraya en baba sistem toplanır Sinerji'den.

6000tl ye Sağlam Sistem
  • 144hz monitor almadan gtx 1070 alsam ne farkedicek ki hani diyorsan yıllar sonra alırsın 2k monitor ama gtx 1060 alıp yıllar sonra grafikleri normal kalitede 144fps ile oynamam daha mantıklı olmaz mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: laylaylom07

144hz monitor almadan gtx 1070 alsam ne farkedicek ki hani diyorsan yıllar sonra alırsın 2k monitor ama gtx 1060 alıp yıllar sonra grafikleri normal kalitede 144fps ile oynamam daha mantıklı olmaz mı

Ne farkedecek söyleyim mi? O sistem 2 yıl gidecek ise bu sistem 5 yıl gidecek. Diğerinde çöp grafikte oynayacakken bunda Ultra'da oynayacaksın. GTX 1060 ile 144 Hz monitör alsan nolur? CS:GO dışında hangi oyunu 144 fps oynayacaksın?
  • GTX 1060 980 e yakın kart olarak görülüyor zaten 970 den bayağı üstün diye düşünürken 10.nesil 9 a fark ediyor fln bu yazıyı yazıcaktım ama bu seneki oyunlardaki testine baktım haklısın diyebilirim.Aslında önce 1070 alıcaktım sonra para çıkışmayınca 1060 alim dedim ve testlerine bakmamıştım iyikide sormuşum.Yani gtxx 1070 alıcağım.
    Ama ayrıca anakartım gerçekten iyi olsun istiyorum rami ilk başta 8 alıp sonra 16 yapabilirim ve ramlerin mhz sinin fln o kadar önemli olmadığının farkındayım ama anakarta taktım daha üst modellerindeki düşüncen nedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laylaylom07 -- 28 Ekim 2016; 0:42:49 >
  • ASUS 23.6" VP247H 1ms Full HD
    CM HAF X 942
    CORSAIR RMx SERİSİ 80PLUS GOLD 750W
    intel Core i7 6700K
    ASUS GTX1070 STRIX 8GB GDDR5
    ASUS Z170 PRO GAMING veya MSI Z170A GAMING M3.
    GSKILL 8GB RipjawsV 2400MHz.(İhtiyacınıza göre arttırabilirsiniz)
    Seagate Barracuda X TB.
  • Yazdığın kasa ve spu ile o sistemin fiyatı baya fazla olmuyor mu ?
    Ve anakart olarak gigabyte düşünüyorum gerçekten çok övgüsü var belki msi ya dönebilirim ama asus düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laylaylom07 -- 28 Ekim 2016; 1:03:24 >
  • laylaylom07 L kullanıcısına yanıt
    Güç kaynağını asla değiştirmeyin. CORSAIR veya EVGA 750W 80+ olmalı. Soruya gelirsek, bu parçaları nereden temin edeceğinize bağlı.
  • Kesin bir yerim yok her yerden parça parça edinebilirim mesela dün gece 03-04 de vatan samsung 750 evo 250gb ssd yi 257 liraya gördüm yattım uyanınca alırım dedim bi baktım 300 e tekrar çıkmış yani sinerji teknobiyotik vatan farketmez sitelerin şikayetvar.com daki durumlarını inceleyip karar veriyorum.
    Montaj yapabiliyorsanız veya yaptırabiliyorsanız, parçaları nereden aldığınız değil ne kadara aldığınız önemli. Garanti konusuna gelirsek, X yıl yurtiçi garantili olması yeter. Böylece muhattabınız ürünün firması olur, satın aldığınız firmayla ayriyetten uğraşmanıza gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avrasya Kurdu -- 28 Ekim 2016; 1:10:52 >
  • Haklısınız montaj konusu benim için sıkıntı değil eski bilgisayarımdan tecrübeliyim yıllar önceki bi bilgisayara göre yeni parçaların takılma vidyolarıda zaten mevcut.
    Psu 750 w gold önermissiniz benim parçalar için 750w ın %80 performanslısı yetmezmi yani bronzlar oluyor galiba.
    80+ bronzda olabilir ama marka önemli. Bu sisteme gold almak daha iyi olur. Bir sistemde kısılmaması gereken ilk parça, bence güç kaynağıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avrasya Kurdu -- 28 Ekim 2016; 1:39:12 >
  • CORSAIR CX SERİSİ 80PLUS 750W bu parçayı düşünüyorum.
    Eski bir güç kaynağı, yeni nesilleri düşünmeniz daha iyi olur. Yinede bugüne kadar beni hiç pişman etmedi. Bende bobin sesi senede 1-2 kere çıkıyor ama sürekli çıkıyor diyen kullanıcı sayısıda çok. Haberiniz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avrasya Kurdu -- 28 Ekim 2016; 2:16:13 >
  • Şuan hepsiburadada indirim var 1000tl üzeri 100 tl indirim sepette bu sebeple işlemciyi fln alıcağım para çıkıştırırsam 2 gün var.Farklı farklı hesaplardan alınca sıkıntı çıkmaz inşallah 1 hesapda 1 kere oluyor :)
    Ayrıca Gigabyte Windforce Nvidia GeForce GTX 1070 OC 8GB 256Bit GDDR5 1800tl indirimde ama asus ise 2000tl gigabyte alıcam galiba asusda 3 yıl garanti var ama 200tl fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laylaylom07 -- 28 Ekim 2016; 3:12:47 >
  • Bir hesaplama yaptım ve şuanda bile alsam bu parçaları
    i7-6700k = 1210 kargo dahil
    Gigabyte Z170X-Gaming 3 D4 2133Mhz ATX 1151 OC ile 3466 ya kadar destekliyor = 600TL
    Gigabyte Windforce Nvidia GeForce GTX 1070 OC 8GB 256Bit GDDR5 = 1700TL
    Samsung 750 Evo 250GB = 267
    Western Digital Blue 1TB 64MB 7200Rpm = 188
    Corsair Vengeance 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz CL16 = 335
    DARK N10 USB 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü, Pencereli ATX Kasa = 215

Toplam = 4500 ediyor bunun üstüne 500 tl ye power supp ve işlemci soğutucu alabilirim + rami 8 ini sonra alim dersem biraz daha iyi PSU almış olurum.
    Böylece 144hz monitor alcak param da kalıyor.Monitorler 1100 ile 1200 arası.Benim baya içim ısındı şuanda
    Bu noktada fikirlerinizi alabilirmiyim

Anakart ve ekran kartını, ASUS veya MSI alın.
    Rami, Kıngston veya GSKILL yapın.(CL 15 ve altı oldun)Harddiskide Seagate Barracuda yapın.
    8 GB Ram, ssd veya işlemci soğutucu gibi parçaları sonra alın.
    144 Hz monitör sevdasına, sisteminizi dengesiz kurmayın.
  • Anakart iyi o konuda baya araştırma yaptım amazondan asusla kıyaslayanlarada baktım belki msi olabilir oda yazılımlarından dolayı ama gigabyte bu modelleri gerçekten güzel özellikle asusdan.
    Ekran kartında gigabyte kalitede aynı ama servis kısmı ve yazılım nasıldır bilemem asus 3 fanlı fln gözüksede msi aya dönerim en fazla parça kalitesi ve yazılımına güveniyorum.Ramide kingston cl15 aldım diyelim.Önümde power supp ve kaliteli bir soğutucu belki daha iyi bi kasa olmalı ki fikrim değişmeli ama o konularda pek iyi değilim bi cooler master haf912 ve üstü modelleriini biliyorum ama onlarda o fiyata değermi bilemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.