Şimdi Ara

6000tl ye Sağlam Sistem (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bizler burada tavsiyelerde bulunuruz, son karar alıcınındır. Bizletde buna saygı duyarız.
    Rami GSKILL Ripjaws V veya Kıngston Savage alın. CL 15 ve altı olmasına özen gösterin.
    Kasa konusuna gelirsek, alacağınız ekran kartının uzunluğuna ve alacağınız kasanın maksimum ekran kartı uzunluğuna bakın.
  • BenQ xL2411z kullanıyorum. Aşırı memnunum. Fakat tek kötü yanı farklı monitörlere baktığım zaman gözlerim kanıyor :)

144 hz çok farklı birşey hocam. Alıştıktan sonra 60 hz laptop/pc'ler size hep kasıyo gibi gelicek.

Bende şuan 750 ti ekran kartı 4460 var. CS:Go dota tarzı oyunlar oynadığım için yeterli geliyor.

Ben sistem toplarken 3.600 TL tutmuştu toplam maliyet.Zaten daha yeni sistem 8 aylık falan.

2-3 Ay sonra işleri yoluna koyunca bitane gtx-1060-1070 alarak problemi çözeceğim.

Bence sizde aynı şekil yapın çünkü benim fikrim şu yöndedir ki , ekran kartı sürekli değişir de monitör 1 kere alınır gibi bi düşünceyle yola çıkmıştım.

Aşırı memnunum. Hayırlı olsun. bide bi sistem önerisi atıcam birazdan.

Sizin için bi sistem toplamaya giriştim fakat çok fazla yeni parça var ve tek tek inceleyip size dönecek vakit bulamadım.
    Benim önerim şu yöndedirki:

İ-5 6600K - GTX 1070 - -1.200TL-144hz monitör.

Bu şekilde yaparsanız 6 veya 6.2k bandında bi sistem toplayabiliyorsunuz. i-7 şart mı ? ona karar verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şapkalı Mantar -- 28 Ekim 2016; 15:07:20 >

• Şapkalı Mantar kullanıcısına yanıt
    Hocam gerçekten i5 işimi görebilir ama şuanda gt630m ve i7-3630qm 1.5milyara aldığım casper leptop var alalı yaklaşık 4 sene oluyor iyi indirimde almıştım.Ve bu karta rağmen grafikler en düşükde bile olsa gta 5 oynayabiliyorum.Çoğu oyunda işlemci beni çok memnun etti.Artık Hyper Threading olayından mı bilmiyorum o yüzden i7 alıcam.i7-6700k 1200 tl ye yarına kadar almış olacağım inşallah.

Ekran kartını yurtdışından alsam nasıl olur diye şuanhttps://forum.donanimhaber.com/m_99980530/mpage_1/tm.htm bu konuyu inceliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laylaylom07 -- 28 Ekim 2016; 17:2:31 >
  • laylaylom07 L kullanıcısına yanıt
    Valla 144hz+1070+i7 tadından yenmez bence 200 300 tl için bunlardan vazgeçmeyin.
  • 750 evo ile 850 evo arasındaki fark nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şapkalı Mantar kullanıcısına yanıt
    bi vazgeçmiştim ama sizinde tavsiyeniz üzere 144hz monitorde kararlıyım artık.Bu sebeple amazona bakıyorum uygun cpu soğutucusuna fln bakıyorum ekran kartıda çok ucuz tabi getiren olabilirse yoksa değmiyor.75euro altı ürünler ise uygun oluyor onlarda vergi yok garantide o kadar önemli değil zaten o yüzden o parçaları ordan alacağım galiba.
  • Redshift kullanıcısına yanıt
    http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Samsung-850-Evo-250GB-vs-Samsung-750-EVO-250GB/2977vsm71929.
    Burdaki çok korkunç fark değerlere bakabilirsin ama inan kullanınca farkı anlamassın.Uzun ömür farkı var deniyor doğru olabilir ama sen 750yi bitiremessin merek etme bunun için hergün ssde ye birşeyler yazıp silmen lazım zaten ısınma sorunuda yok bu yüzden ömürleri gayet uzun.Ama Samsung 850 evo daha çok tutmuş bir üründür 750 si ise f/p ürünüdür bütçende sıkıntı çıkarmıyorsa 850 alırsın ama kafana takmana gerek bir fark yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laylaylom07 -- 29 Ekim 2016; 7:09:06 >

144 hz. alın tabiki. Yanina 1070 iyi gider. 2k olursa monitör çok iyi olur. Bu kartlar 1080p de islemciye sıkıntı çıkarıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 144 ile 1070 alıcam ama bu kartlar 1080p de işlemciye sıkıntı çıkartıyor derken anakartdan mı bahsediyorsunuz ?
    ekran kartları.yer yer işlemci kullanımı çok yükseliyor , ekran kartı kullanımı yüzde 99u göremiyor . ileriki oyunlarda bu durum düzeltilir mi bilemiyorum. neyse hocam çokta takılınacak bir durum değil , siz zaten yüksek fps alırsınız , siz yine bu şekil devam edin. ama ekran bütçeniz yüksekse 2K monitörlere de göz atın.
    1070 alacaksan 144 hz almalısın bence hocam. asus vx23h kullanıyordum memnundum da ama 1070 aldıktan sonra monitör yetmedi bana asus vg24qe aldım.

• Hocam gerçekten i5 daha mantıklı olabilir ama önceki yorumlarda söylemiştim "Hocam gerçekten i5 işimi görebilir ama şuanda gt630m ve i7-3630qm 1.5milyara aldığım casper leptop var alalı yaklaşık 4 sene oluyor iyi indirimde almıştım.Ve bu karta rağmen grafikler en düşükde bile olsa gta 5 oynayabiliyorum.Çoğu oyunda işlemci beni çok memnun etti.Artık Hyper Threading olayından mı bilmiyorum o yüzden i7 alıcam"
  • buraktu kullanıcısına yanıt
    Evet 144hz 1070 alıcağım ama benq xl2411z mi yoksa senin verdiğin asus vg24qe mi kararsızım.
    https://www.youtube.com/watch?v=8D5V1dDCSag bu videoda asus iyi görünüyor ama benq nasıldır bilemiyorum ben de ikisi arasında kalmıştım. viewsonic xg2401 bu modelde öneriliyor.
  • Bazen şansda gerekiyor bu işlerde bugün alayım dedim i7-6700k yı hepsiburada'da 1205tl ye geliyodu(kargo dahil) 29 ekim kampanyasından hem güvendiğim site hemde en uygun fiyattı lakin gel şansa para atm de kaldı.Alabilseydim kasım sonunada geri kalan parçaları toplıcaktım.Önümüzde kampanyada olcak bir gün yok galiba artık yılbaşına doğru kayabilir acelem olmadığı için pahalı parçalarda kampanya takip ediyordum.Araştırmaya devem edeceğim artık.
    Asus modelini bilmiyorum inecelyecek vaktim de yok fakat, Kullanmış olduğum benQ xl2411Z isimli monitörü kesinlikle tavsiye edebilirim gönül rahatlığı ile.Standı falanı filanı gayet hoş bi monitör Ama yinede araştırın çünkü asus modeline bakmadım belki + ları vardır sizin isteyebileceğiniz şeyler.Yinede bi bakın.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.