Şimdi Ara

600 Litre üstü tavsiye Siemens, LG, Samsung, Bosch

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
5.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kombi olmayan olabildiğince büyük hacimli buzdolapları için hangisini tavsiye edersiniz? Bütçe 3.500 TL

Aşağıdakileri inceledim, bunlardan biri ya da varsa daha iyi önerinizi değerlendirebilirim.

Siemens KG86NAI30N
    LG GR-M762HLHM
    Samsung RT62K7060SL
    Bosch KG86AI30N

• Samsung RT62K7060SL kesinlikle uzaktan yönetim bile var harika bir buzdolabı tavsiye ederim. bende 58k sı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackwhite1

Samsung RT62K7060SL kesinlikle uzaktan yönetim bile var harika bir buzdolabı tavsiye ederim. bende 58k sı var
    Merhaba,
    bende benzer bir ürün arıyorum Candoğan bey sizin öneriniz nedir?
    @candogan62
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbilgin

Merhaba,
    bende benzer bir ürün arıyorum Candoğan bey sizin öneriniz nedir?
    @candogan62

CANDOĞAN bey, bende arayış içerisindeyim sizin tavsiyeniz nedir?
    teşekkürler.
  • quote:

Samsung RT62K7060SL kesinlikle uzaktan yönetim bile var harika bir buzdolabı tavsiye ederim. bende 58k sı var

Ben de samsung'un bu twincooling özelliğinden dolayı Rt58 ile Rt62 arasinda kaldım. Ikisi arasında 350 TL civarı ve 46 litre de hacim farkı var. Bu farka değer mi bilmiyorum. Siz memnun musunuz? Ses durumu nedir acaba? Ayrıca kaça nerden almıştınız ?

• quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

quote:

Ben de samsung'un bu twincooling özelliğinden dolayı Rt58 ile Rt62 arasinda kaldım. Ikisi arasında 350 TL civarı ve 46 litre de hacim farkı var. Bu farka değer mi bilmiyorum. Siz memnun musunuz? Ses durumu nedir acaba? Ayrıca kaça nerden almıştınız ?

Alıntıları Göster
    Ben 5-6 ay önce Hitachi R-V720PRU1X aldım gayet memnunum. bir göz atın derim.

• sceptic S kullanıcısına yanıt
    BAZI ARKADAŞLAR CANDOĞAN YAZMIŞLAR DA
    CANDOĞANI BULABİLEN YOK
    AMA VESTL NF 620 CSY SİYAH CAMLI SERİSİNİ TAVSİYE EDERİM
    MUTFAKTA KARA YILAN GİBİ DURUYOR NAMUSSUZ
    İNTERNETTE 2800 TL YE BULURSUN
    BENDE VAR GERÇEKTEN ÇOK ŞIK VE ÇOK SESSİZ
  • Merhaba,
    @CRaFTY_35
    Güzel buzdolabı ancak bütçemiz 3.500TL olunca beğensek de değerlendiremedik.

@mahçup
    Vestel TV zamanında canımızı yakmıştı, o nedenle Vestel ürünlerini bir daha tercih etmiyoruz, öneriniz için teşekkür ederim.

Bu süreçte kararımız "Siemens iQ500 KG86NAI40N XXL A+++ Kombi No-Frost Buzdolabı" oldu, son durumu yazmam açısından konuya yeni mesaj gelmesi iyi oldu, yarın kurulumu yapılacak, umarım sorunsuzca kullanılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sceptic

Merhaba,
    @CRaFTY_35

@mahçup
    Vestel TV zamanında canımızı yakmıştı, o nedenle Vestel ürünlerini bir daha tercih etmiyoruz, öneriniz için teşekkür ederim.

Bu süreçte kararımız "Siemens iQ500 KG86NAI40N XXL A+++ Kombi No-Frost Buzdolabı" oldu, son durumu yazmam açısından konuya yeni mesaj gelmesi iyi oldu, yarın kurulumu yapılacak, umarım sorunsuzca kullanılır.

Hocam ben alırken 10 yıl garanti kampanyası vardı o yüzden %15 gibi bir indirim yapmışlardı. Şuan daha fazla indirim yapabilirler 10 yıl kampanyası olmadığı için. Bir şubeye gidip konuşun derim. Kolay gelsin.
    almışsın madem hayırlıolsun gülegüle kullan
    fazla söze gerek yok
  • Ben kararımı Beko 9630 inox gri 630lt den yana kullandım. Yarın geliyor.
  • BLacKeLDiaBLo kullanıcısına yanıt
    rt58 ve rt32 arasında litre, boy ve anti bakteriyel filtre farkı var. boy rt58=1.78 rt62=186 cm. boydan dolayı raf aralıkları daha yüksek olduğundan rt62 daha kullanışlı. uzun vadeli bir cihaz aldığınızı düşünürseniz rt62 daha mantıklı bir tercih olacaktır.
  • ©hosen kullanıcısına yanıt
    Dün gg'den çek ve puanla Rt 62 aldim. 2950 küsur TL'ye mal oldu. Bakalım pazartesi teslim olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sceptic

Merhaba,
    @CRaFTY_35

@mahçup

Hocam, iyi günlerde kullanın. Aynı buzdolabını almayı düşünüyoruz. Tavsiye eder misiniz? Bir de ne kadara aldınız? Bizim de bütçemiz 3500 Civarı...
  • KaT35 K kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Teşekkür ederim. alalı kısa bir süre oldu yorum için erken sayılır ama şu ana kadar bir sıkıntı yaratmadı, cihazdan memnunuz, hacmiyle fiyatına göre bizim aradığımız özelliklerde olduğundan tavsiye ederim. Biraz daha düşük hacim yeterli olacak olsaydı LG'yi düşünebilirdik. Geçen ay Bonus'un beyaz eşyada peşin fiyatına 9 taksit kampanyası vardı, 3.560TL'ye aldık. Bu ay +3 taksit veriyor.
    Arkadaşlar merhaba,

Siemens konusunda dileyen arkadaşlara aşağıdaki modeller de yardımcı olabilirim.

Serdar Çetin
    553 397 6676

KG86NAI40N - Nakit - 3.500,00 - Karta mail orderla taksit - 3.560,00
    KG86NAI30N - Nakit - 3.350,00 - Karta mail orderla taksit - 3.425,00
    KG86NAW30N - Nakit - 3.050,00 - Karta mail orderla taksit - 3.125,00
  • quote:

Dün gg'den çek ve puanla Rt 62 aldim. 2950 küsur TL'ye mal oldu. Bakalım pazartesi teslim olacak.

hocam kurulum yapıldımı bende bu ürünü düşünüyorum bilgi verirmisiniz siemenle samsung arasında kaldım
  • HaCToR kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Düşündüğünüz Samsung 3000 tl civarında ise, 3100 tl ye Siemensin beyaz modelini 3350 gibi de inox olanını alabiliyorsunuz ortalama
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaCToR

quote:

hocam kurulum yapıldımı bende bu ürünü düşünüyorum bilgi verirmisiniz siemenle samsung arasında kaldım

Evet kurulum yapıldı. Şimdilik bir sikayetim yok hatta gayet de memnunum. Bu ürünü almamdaki en önemli sebep derin dondurucu kısmını dilediğiniz zaman normal buzdolabı olarak kullanabilmenizdi. Diğer markalarda bu özelliği bulamadım.Bazı arkadaşların bahsettiği ses problemi de olmadı. Hatta önceki buzdolabıma göre çok sessiz... Bazen çalıştığını bile anlamayabiliyorsunuz.

Ürün Tayland (Made in Thailand) çıkışlı.3 yıl garantili ayrıca 10 yıl da kompresör garantili... Bunun dışında 125 TL ek ücret ile (henüz yaptırmadım 6 ay içinde yaptirmak gerekiyor) tam emin olmamakla beraber 3 ya da 4 yıl garanti suresini uzatabiliyorsunuz.

Simdiye kadar "bana göre " olumsuz diyebileceğim 2 şey var:

Birincisi ürünün ic aydınlatması yetersiz. Aydınlatma ön tarafta sadece üst kısımda konumlandirildigi icin arkadaki ve aşağıdaki ürünler karanlikta kalıyor. Bence aydınlatmayı arka tarafa boydan boya koymalıydılar. Zaten dolap kapağını açtığınızda dışardaki ışık dolabın on tarafını yeterince aydinlatiyor. Muhtemelen havalandırma kanallarından ötürü bu şekilde yaptilar.

İkinci olumsuz ozellik ise dolap kapagindaki raflar yetersiz kalıyor. Aslında yetersiz degil de eksik gibi görünüyor. Dolap kapağının en altına bir raf daha eklebilecekken sebzelikleri daha geniş tutmalari sebebiyle orayı iptal etmişler.

Bunun dışında önemli bir tavsiye: ürünü mutlaka yetkili saticilardan ya da samsung merkez çıkışlı (anlaşmalı olduğu Ceva Laojistik ile) olacak şekilde alın. Ürün bildiğiniz dev. Binanın asansörü de merdivenleri de yeterince genis olmasına ragmen kapalı kutu olarak hicbirine sığmadı. Ürün teslim edildiğinde evde değildim, Taşıyıcı firma ürünü açamıyor illa servis gelmek zorunda. Servis de hiçbir şekilde (her ne kadar samsung genel merkezi cikarmak zorunda dese de) ürünü parçalarına ayirsa dahi yukari çıkarmıyor. Neyse aldığım yer sağolsun teslimatın yapılacağı saat aralığına aynı zamanda servis kaydi da açtırmıştı. Birkac telefon trafiğinden sonra Nakliye firmasını 1 saatten fazla kapida beklettim ve servis gelip beraber zor bela çıkardılar. RT62 gibi büyük bir buzdolabı alacaksanız mutlaka bu durumları göz önünde bulundurun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.