Şimdi Ara

60+ Fps Oyunlar Neden Gerçek Hayattan Akıcı Geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • soru başlıkta özellikle 75+ fps gerçekten farkedilir bir akıcılıkta

• İnsan gözü 60 fps den fazlasını algılayamaz dolayısıyla 60 ve 75 arasında fark göremezsin konu kilit

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samanyolunda oynayan dizilerde de fazla bi akıcılık vardı aklıma geldi de. Yada oyle hisseden bi ben miydim? çekim tekniği farklıydı herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Analog olanı dijital olanla net bir şekilde ifade etmek mümkün değil. Gözün bir megapiksel değeri yok, gözün algılayabildiği maksimum ve akıcılığı kaybettiren minimum FPS'ler var (18 - 25 arası) ama bu dijitalleşebileceğinden kaynaklı değil.

Elini hızlı hızlı aç kapa ve aynı zamanda sağa sola oynatmayı dene. Algılamakta güçlük çekebilirsin ama kameralar gözden daha iyi odaklanabildiği için (Ana kelime odak) yüksek FPS'lerdeki görüntüler daha iyi gelebilir.

Sebepler bunlardır diye düşünüyorum.

• Sebebi bence motion blur. 24 fps olayi yalan la 20 fps ile 30 fps yi bizzat denedim farkediyor

• Hayatımda 30 fps üstüne sadece cs 1.6 da çıktım 10 fos bile akıco geliyo

• quote:

Orijinalden alıntı: V. Makarov

Hayatımda 30 fps üstüne sadece cs 1.6 da çıktım 10 fos bile akıco geliyo

fos ney hocam ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Survival kullanıcısına yanıt
    Hocam fps olcak o yanlış yazmışım

• İnsan gözü 120 fps den fazlasını algılayamaz diye biliyorum ne 30 u ne 60 ı. Boşunamı o kadar monitör üretiyolar
  • 144hz alanlara buradan selam olsun.

• Daha dun 600 hz TV aldik

• quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

144hz alanlara buradan selam olsun.

Forumda vardı bi monitör manyağı almıştı o ...

• 144 hz monitör kullanıyorum, 60 fps den sonra göz görmese bile beyin hissediyor. Masa üstünde 60'dan 144hz'e geçtiğimde, farenin imleci bile daha akıcı olduğu hemen anlaşılıyor.
  • Bunun gerçek olup olmadığını anlamak için birkaç kişiyi özelliklerini bilmedikleri ve farklı özelliklerde ekranları sırayla izletip değerlendirme yapması istenirse daha doğru bir sonuç alınır.
  • insan gözü 24/30 fpsten fazla göremez diyen köylüler de gelmiş hoşgelmiş
  • Heydudee H kullanıcısına yanıt
    Böyle saçma bir düşünceyi yıllarca savundunuz. Aç yüksek grafikli bir fps oyunu önce 60 sonra 400 fpste oyna farkını anlayamıyosan hastane masrafların benden.

• insan gözü xx, xxx fpsten yukarısını göremez falan tamamen şehir efsanesidir. kulak asmayınız öyle yazanlara efenim.

edit: 60 hz monitörde +200 fps alanlar için yukarıda yazdığım geçersizdir. hz ile fps'i eşitleyin ve görüp görmediğini kendiniz test edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-77293B3E8 -- 4 Temmuz 2016; 0:14:35 >
  • Benimki fakirlikten dandirik laptopla bf4 gta5 falan bitirdiğim için düşük grafikli oyunlarda 60 fps'yi görünce çıldırıyorum
  • oynadığım en yüksek fps li oyun gta vice city olduğu için benim için 20fps == 60 fps zamanın oyunlarında aldığım en yüksek fps 30 oda durgun anlarda

• Egitimli bir gozun 220 kareye kadar gorebildigi kanitlanmistir
    http://www.100fps.com/how_many_frames_can_humans_see.htm

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.