Şimdi Ara

60 Bin TL Butçe Var Golf 1.2 TSİ mi Leon 1.2 TSİ mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
3.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kısaca ozet geceyım arkadaslar 60 bin tl butcem var 2015 model golf 1.2 tsi mi 2016 Seat Leon 1.2 TSI mi almalıyım? Ve nedenleri? aradıgım ozellikler az yakması,performansı,en onemliside sürüş keyfi

• ayni motor ayni sinif hb 2 aracin performans ve yakiti degisir mi? ayrica 2015 golf nedir, golf 2. el leon sifir mi? araclarin donanim seviyeleri nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • performans ve yakıt olarak leon diyorum konfor sürüş keyfi olarak golf diyorum.
  • Leon sahibuyim 1 yasinda 2. El golf tavsiye ediyorum. Ic mekanda bariz kalite farki var

• Bu iki araç arasında bir tık fark var bence o da piyasa durumu golf daha hızlı satar kaybınız olmaz daha çok tercih edilir onun dışında aynı fabrikanın ürettiği iki araç pek fark yok bence

• cupra_mann902 C kullanıcısına yanıt
    ama performans ve yakıt olarak leon ondeymiş kardesim ? bunlarda en cok aradıgım ozellıkler
  • işte simdi cok kararsız kaldım :) leon alırsam hem sıfır olcak hem performans ve yakıtta onde olucak.Golf alırsam bariz kalite farkı olucak :) yardımcı olurmusun ?
  • Golf 1.2 tsi comfortline kullanıyorum. Golf al hiç tereddüt bile etme. Ama ama kesinlikle ve kesinlikle bi xenon al. Boş ver leonu golf her zaman golf tür.

• hasan21t kullanıcısına yanıt
    kardesim sorcaklarım var.
    Sıfıırı kaç tl
    1.2 motor dıye insanın kafasında bayır yukarı bile zor cıkar dıye bır dusunce olusuyor yani gidiişi nasıl kardesım?
    km de kaç kurus yakıyor acaba?
  • Ben de sıfır leon aldım da kafama takılan bişey oldu, performans ve 1.2 tsi fındık motor aynı cümle içinde olamaz. Performans istiyorsan en az 1.4 tsi olacak ya da 1.6 turbo, ecoboost falan.

• quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz88

Ben de sıfır leon aldım da kafama takılan bişey oldu, performans ve 1.2 tsi fındık motor aynı cümle içinde olamaz. Performans istiyorsan en az 1.4 tsi olacak ya da 1.6 turbo, ecoboost falan.

kardeşim performans derken yani ne yavas olsun nede hız lazım.Ben cok araba kullanan ve hız delisi birisi değilim arada tabi basıyorum az cok ama o kadar degıl z
  • quote:

Orijinalden alıntı: cupra_mann902

Leon sahibuyim 1 yasinda 2. El golf tavsiye ediyorum. Ic mekanda bariz kalite farki var

Golf sahibi olsaydınız bu sefer de bunda hiç donanım yok derdiniz. Aracınız golften her türlü daha mantıklı

• Bende ki de 1.2, önceki arabam focus 2 dizeldi. Onla karşılaştırdığım zaman sanki focus daha seri gibi geliyor bana, ama katalog verisine baktığında 0-100 focustan 1.5 saniye kadar daha hızlı. Belki bana psikolojik olarak öyle geliyor bilmiyorum. Bir de youtube da görmüştüm 1.2 yazılımla 125 bg olan leon, 140 ve 150 lik fr ları çok güzel kovaliyordu. Onun dışında 60 civarı bütçe var ise 2. El golf alana kadar sıfır leon+ bir iki de opsiyon ekletebilirsin. Ayrıca leon golften daha hafif olduğu için performansı 1 tık daha iyi olabilir.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Doananim olarak ayni fiyata alabilecegim bir golften fazlasiyla donanimli aracim. Ancak kullandikca anliyosunuz golf ne kadar bos olsada leondan daha iyi bir araç. bir top gear bolumunde izlemistim adam a3 u anlatirken lux bir villanin wc si bmw 1 serisi icin 5 yildizli otel wc si golf ise kendi evinizin wc si gibi demisti. Golf hakikaten oyle en konforlusu ferahi golf

• quote:

Orijinalden alıntı: cupra_mann902

Doananim olarak ayni fiyata alabilecegim bir golften fazlasiyla donanimli aracim. Ancak kullandikca anliyosunuz golf ne kadar bos olsada leondan daha iyi bir araç. bir top gear bolumunde izlemistim adam a3 u anlatirken lux bir villanin wc si bmw 1 serisi icin 5 yildizli otel wc si golf ise kendi evinizin wc si gibi demisti. Golf hakikaten oyle en konforlusu ferahi golf

Donanımsız araba kullanmak da insanı sıkabiliyor. Siz şu an böyle düşünüyorsunuz ama golf olsa donanım arayabilirsiniz. Özellikle donanımlı bir araçtan donanımsız araca geçince etkiliyor. Biraz da beklenti meselesi. Kimisi donanım bekler kimisi konfor.

• Leon al+led paket al geç

• Neden test sürüşüne katılmıyorsun da burada soruyorsun ? Git dene daha iyi değil mi? Hayır süper desek ne farkedecek gitmiyor desek ne farkedecek ?
  • Gitmiyor diyenler ya arabadan anlamiyor yada işkembeden sallıyor. Sanirsin adamin evinin önünde ferrari var. Hayatinda 1.4 atmosferik dışında bi arabayı sürmemiş kalkmislar gitmiyo gitmoyo diyor. Tabiki 150 bg gibi olmaz ama araçta güç ağırlık orani iyi yani hantal degil. Git test et kararini ver ama dedigim gibi bi xenon kesinlikle şart. Sehir ici antalya 18-23 km oralama hizlarda 7-8 arasi yakiyo sehir disi 3 kisi bagaj kilima 3 de 6 litresen hesapla.

• Baska Kriter belirtin.leonla golf arasinda performans ve tuketim olarak pek fark yok.temelde ayni araclar ikisi de.şöyleymiş te böyleymiş te bu masallari da birakalim.

• Golf olacaksa sürüş konfor paketli olsun.

Leon 1.2 TSI Style + led paket ile maksimum 61.000e sıfır alabilirsiniz.

Arada malzeme kalitesi farkı biraz var ama donanım olarakta leon avantajlı sayılır. Leonda park sensörü yok maalesef opsiyon. Golftede sürüş konfor paketinde geliyor.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.