Şimdi Ara

6 tane bip sesi -yeni bilgisayar-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bugün topladığım bilgisayarımı çalıştırıp windows kurulumunu yaptım sonrasında tüm güncelleştirmeleri yaptım;ekran kartı vs.. biostan ram ayarlarını 3000mhz yaptım, işlemci boostunu kapattım. stres testini yaptım. Sonrasında oyun indirip (apex legend) oynadım. çok rahat 4-5 saat sürmüştür bu işlemler. En sonunda bilgisayarımı kapattım 3 saniye sonra tekrar açmaya çalıştığımda 3 bip 1 saniye boşluk tekrar 3 bip şeklinde bir ses çıkardı bilgisayar. Sonrasında hiç görüntü gelmedi, işlemci fanı çalışıyor,ekran kartı çalışıyor anakarttanda ışık geliyor. işlemciyi söküp tekrar taktım,rami söküp tekrar taktım fakat bir şey değişmedi.Bilgisi olan veya duyan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim..

anakart: b450 aorus elite
    işlemci:ryzen 5 2600x -stok fan-
    ekran kartı: msi armor 1070 ti.

not: yardımı olur mu bilmiyorum. anakartın yardımcı asistan uygulamasını indirdim. en son oyun oynamadan önce. güncellemeyi başlattım 1 tane realtek 1 tane de anakart güncelleştirmesi buldu. Yükle dediğimde bilgisayar inanılmaz kastı ve donmaya başladı hemen iptal edip program ekle kaldırdan kaldırdım. belki bir alakası vardır. çünkü bundan öncesinde bir çok kez yeniden başlattım ve kapatıp açmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berksener -- 10 Nisan 2019; 3:29:44 >

• BIOS AWARD ise, 6 kısa bip CPU hatası demek. 3 kısa RAM hatası demek. Bunları tekrar monte etmeyi deneyin. Deneyiminiz yoksa, bilen birinden yardım isteyin:
    https://www.gigabyte.com/Support/FAQ/816
  • quote:

Orijinalden alıntı: gobl1n

BIOS AWARD ise, 6 kısa bip CPU hatası demek. 3 kısa RAM hatası demek. Bunları tekrar monte etmeyi deneyin. Deneyiminiz yoksa, bilen birinden yardım isteyin:
    https://www.gigabyte.com/Support/FAQ/816
    İkisinide çıkarıp tekrar taktım fakat bir değişiklik olmamıştı. Garibime giden şey eğer bu parçalarda hata olsaydı bilgisayar en başta bu hatayı vermez miydi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berksener

İkisinide çıkarıp tekrar taktım fakat bir değişiklik olmamıştı. Garibime giden şey eğer bu parçalarda hata olsaydı bilgisayar en başta bu hatayı vermez miydi?

Alıntıları Göster
    Fişi çekin, güç düğmesine 30 sn basılı tutun. Cihaz statik elektriği atsın. Tekrar deneyin. Olmazsa, parçalar birer birer başka parçalarla değiştirilerek test edilecek, sıkıntılı parça bulunacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: gobl1n

Fişi çekin, güç düğmesine 30 sn basılı tutun. Cihaz statik elektriği atsın. Tekrar deneyin. Olmazsa, parçalar birer birer başka parçalarla değiştirilerek test edilecek, sıkıntılı parça bulunacak.

Alıntıları Göster
    Anladım eve gidince dediğinizi yapıp olumlu-olumsuz sonucu buraya yazarım.
    Birde Şu an aklıma gelen bir şey yapmıştım hatadan sonra rami çıkarıp çalıştırmaya çalıştım her hangi bir ses gelmedi ama görüntüde gelmedi tabii.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.