Şimdi Ara

6 plus 16 GB tuhaf problem ödüllü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6 plus 16 Türkiye çıkışlı cihaza iTunes üzerinden güncelleme yaptım tuhaf şekilde aşağıdaki resimlerde ki gibi kaldı. İlk güncelleme hatasız oluyor ikinci sefer yükleme çubuğunun sonunda tam dibinde kalıyor 3utools programıyla denendi her hangi bir hata almıyor firmware yüklüyor, restore.ipsw sini yüklüyorum hatta sistem açılıyor telefonun bilgileri fotoğrafları geri yüklemeleri yapilabiliyor ama ana ekran gelmiyor elma ve yükleme yerinde bekliyor saatlerce . Çözene benden 50TL :)
    enparadan gönderirim
    Bataryası yeni değişti batarya değil problem herhangi bir problemde yoktu performansi haledaha %95 gözüküyordu tamirci görmemiş cihazdır normalde
    Bir tuhaflikta var şimdi fark ettim ekran yükleme ekranının sonunda duruken içindeki hattım çalışıyor hat aranıyor ama telefondan ne ses nede titreşim nede görüntü var, ama hat çalıyor 🥺 bütün tuhaflıklar beni bulmuş durumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trabzonizm -- 14 Mart 2021; 21:21:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• DFU moda almayı denediniz mi? DFU moda geçiyorsa ipsw.me adresinden telefona uygun yazılım indirilip itunes ile Shift + Geri Yükleme şeklinde denenebilir,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AlkanExclusive kullanıcısına yanıt
    Dfu mod da yaptım çoğunlukla ve bu şekil yaptım iki şekilde de bu ekranda kaldı . PC şu anda telefonu görüyor PC eszamanlamayi falan yapıyor iPhone olarak iTunes üzerinden karşıma çıkıyor bile. Ama bu yükleme ekranındaki ufacık yeri doldurmuyor 6 plus 16 GB tuhaf problem ödüllü
  • Donmuş bir şekilde beklerken home + güç tuşuna basılı tutun. Reset atsın. Bu işlem ramleri sıfırladığı için belki işe yarayabilir.

Ama bu da işe yaramazsa DFU moda almanız gerekecek. DFU moda alabildiğinize emin misiniz? Çünkü çoğu kişi DFU moda aldığını sanıyor. DFU moda aldığınızda telefonun ekranında hiçbir şey görünmez. Sadece bilgisayardan USB bağlantısı sesi gelir. Ondan sonra Geri Yükle yaptığınızda telefonun ekranına Apple logosu gelip yükleme işlemini tamamlar.

Bilgisayar görüyorsa zaten anakartta bir sıkıntı yok demektir. Güncelleme esnasında bir şeyler yanlış gitmiş, sistem tam olarak açılmıyor. Yani önemli bir problem değil. iPhone 6 DFU mod için Youtube'da bir iki videoya göz atmanız yeterli.

Sırasıyla tekrar deneyin. Kurtarması lazım kendini o durumdan. Bende seneler evvel 6 Plus'ta 1 kere yaşamıştım aynı şeyi. Önemli bir sorun değil yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 14 Mart 2021; 11:31:53 >

Öncelikle zamet edip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Dfu moda alıyorum dediğiniz gibi siyah ekranda PC tepki veriyor ekranda hiç görüntü olmuyor yükleme yapıyorum yaptığım sürüm iphone_5.5__12.5.1_16H22 restore ama bir türlü yükleme bitirmiyor . iTunes sürümünde denedim 3utolls programında denedim hep aynı 2nci yüklemenin sonunda tırnak kadar yer kalıyor :( 6 plus 16 GB tuhaf problem ödüllü

Üstadım en son şöyle bir hata verdi 6 plus 16 GB tuhaf problem ödüllü
  • trabzonizm kullanıcısına yanıt
    Hmmm o zaman Kurtarma Modu'na almamız lazım.

Telefonun kablo bağlantısını çıkartın hocam, aşağıda bulunan resimdeki ekran gelene kadar home + güç tuşuna basılı tutun.

Ondan sonra itunes'a bağlayıp tekrar deneyrlim.

Böylede denedim hep aynı şekilde son anda kalıyor şimdi iTunes eski sürümü yüklüyorum belki onlar tamamlar. Eskiden jbreak yaptığımızda böyle bir problem oluyordu iPhone 3 lerde bir progy vardı o güncellemeyi tamamliyordu ismini unuttum acaba öyle bir proglammi lazım yüklemeye zorlayan . Yakınlarda telefoncu olsa verecegimde bu iphonelardan da herkes anlamiyor
  • trabzonizm kullanıcısına yanıt
    Enteresan, normalde halletmesi lazım. Benim bildiğim yöntem bunlar ve sorun olduğunda ki bunca sene 2 kere sorun yaşadım, bu şekilde çözerdim.

Apple Destek'e bir sorun isterseniz.

• Farklı kablo farklı bilgisayarda deneyin ben hata aldıgımda öyle yapardım. İphone 4 zamanında
  • papadoc. kullanıcısına yanıt
    Denendi işe yaramadı cevap için teşekkür ederim
    Apple destek benim yaptigim yöntemi benle birlikte yaptı servis baksın dedi , güzel muhabbetleri var başka bir fayda göremedim 😀
  • O halde servis yolu göründü hocam. Birde son olarak iTunes'u silip (sistemdeki artık dosyaları ile birlikte) sıfırdan tekrar yükleyip deneyin.

Olmazsa başka bir bilgisayarda deneyin. O da olmazsa servis yolu göründü. :(

Daha önce yapmıştım Apple müşteri hiz. telefondada bana aynısını yaptırdı ise yaramadi iğne ucu kadar yer yuklemiyor orada kaldı. Bu hafta içi servise vereceğim yapacak bir şey yok. Çok sağolun yardımcı olmaya çalıştınız
  • Aynı sorunu yaşadım, biraz tuhaf gelebilir ama itunes ı windows mağazadan değil başka yerden indirin ve tekrar deneyim, ben bu şekilde çözebildim, kolay gelsin.

• ozgurceylan55 O kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevap için indirdiğiniz yerin adresi varsa oradan indirip deneyebilirim ? Genede dediğinizi denemek için arayışa girdim Apple in bilinçli bir şekilde bir yerlerde ters yaptığını düşünüyorum %95 lik performansı olan telefon guncellerken bu şekil olmamalı
  • Arama motoruna itunes yazıp güvenli buduğunuz bir yerden indirin ben öyle yaptım ve sorun çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurceylan55 -- 15 Mart 2021; 8:41:0 >
  • ozgurceylan55 O kullanıcısına yanıt

malesef olmadı bir kaç sürüm denedim yine yeniden olmadı aynı şekilde kalıyor her seferinde sabaha kadar beklettim gene ilerlemedi

• Üzüldüm, bekle bakalım belki başka bir seçenek yazan olur, iyi günler.

• Bulunduğum bölgede anlayan yok en yakın anlayabilen birinin çıkma olasılığı olan ilçe 65 km 😀 oraya gidene kadar çözülmeyecek gibi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.