Şimdi Ara

6 aylık askerlik yapanlar içeri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 6 aylık askerliğiniz nasıl geçti? Arkadaşlarım 6 ay boyunca yattık mermi bile atmadık diyorlar. Doğru mudur?

• Ben askerliğimi nasıl yaptığımı anlatsam kimse inanmaz burada.

Tamamen şans işi. Kim ne anlatırsa anlatsın, belli başlı şeyler haricinde kimsenin anlattığı gibi olmayacak askerliğin.

• Bölgeden bölgeye değişiyor
  • Nerede yaptığına bağlı, hepiniz aynı birlikte görev yapıp eğitim almış olsanız bile kaderiniz birbirinden çok farklı olabiliyor.Ben 12 ay yapmıştım, bizimle acemilik döneminde aynı eğitimi alan adam bölükte tavukları atları felan yemleyerek bitirdi askerliğini, bizde sınırda kaçakçısının teröristin peşinde koşarak bitirdik.Umarım açık ve net bir şekilde anlatabilmişimdir mevzuyu.

• Mermi atmak bir yana tüfek görmeden askerlik bitirende var.

Toplam sürenin yüzde 70i nöbetle geçirende var.

Uyarı atışı yapmak için neredeyse haftada 15 20 mermi yakanda var.

Sürekli etrafı süpürende var.

Özetle nerede yaptığına göre değişir 2,5 ay eğitim sürecinde yan yana uyuduğum devrem tüm gün masa başında çalışırken ben tüm gün garaj bölgesinde onun bunun peşinden koşup iş yapmaya yaptırmaya uğraşıyordum. Hadi biz rütbeli yaptık ondan öyle diyelim.

Acemi eğitiminden sorumlu olduğum 40 askerden hepsi farklı farklı askerlik yaşadı aynı bölükte olanlar bile

eğitim sonunda takımımdaki 2 mehmetçik benim bölüğüme geldiler birisi sabit kule nöbetçisi oldu diğeri haberci al sana aynı bölükten 2 farklı askerlik.

Uzun lafın kısası nasıl bir askerlik geçireceğin hiç belli olmaz çevrende anlatılanlara ne inan nede inanma her şey olmuş olabilir. gidip gelince ne demek istediğimizi daha rahat anlarsın.

• Englisher E kullanıcısına yanıt

valla bende anlatsam kimse inanmaz. aahahhaha bütün yatanlar bi konuda toplansın hepimiz orda anlatalım

• Ben anlatsam kimse inanmaz.
    helikopterden diğer helikoptere atlarken şarjör değiştirirdik biz heyheeey
  • land rover ve unimog söforu olarak yaptım,her gün dış göreve veya karakollara giderdim güzel geçti 

• Rezaletti. Devrecilik mi ararsın, komutancılık oynayan ergen astsubaylar, teğmenler mi ararsın her türlü pislik vardı. Çıkmamıza 1 hafta kala korona bahanesiyle terhisi de ertelediler. Hükümetin plansızlığı ve beceriksizliği yüzünden 40 gün fazladan içeride hapis kaldık, üstüne gördüğümüz hayvan muamelesi de tuz biber. İmkanı olan bedelli yapsın, askerlik akıl işi değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.