Şimdi Ara

5800v50 Kurulumu [01.05.2010]|Resimli Anlatım| |Format|Hack|Modifiye| (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.320
Cevap
3
Favori
141.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1-sizin 28.04.2010 sabah tarihli versiyonu yükledim ama açılış ekranı yok 01.05.2010 tarihli versit-yonuda yükledim ama ondada açılış ekranı yok yani birleşen eller yok nasıl acaba birleşen eller açılış ekranını yapacağız
    2-01.05.2010 tarihli versiyonu yükledikten sonra telefonda hafif bir yavaşlama oldu sanki neyden kaynaklanıyordur(eski firmwarede yüklü olan programlar yüklü fazla bir şey yüklemedim) vede GPS olayı Garmini yükledim ama gps verisinde uydu ile bağlantı yapamadı eskisinde 5 saniyede bulurdu şimdi 2-3 dk buluyor sizin anlattığınız gibi garmini yükledim ama olmadı
    Not:Evdeki neti kestiğim için sürekli nete giremiyorum şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: auafina47

birol hocam 2sorum olacak size
    1-sizin 28.04.2010 sabah tarihli versiyonu yükledim ama açılış ekranı yok 01.05.2010 tarihli versit-yonuda yükledim ama ondada açılış ekranı yok yani birleşen eller yok nasıl acaba birleşen eller açılış ekranını yapacağız
    2-01.05.2010 tarihli versiyonu yükledikten sonra telefonda hafif bir yavaşlama oldu sanki neyden kaynaklanıyordur(eski firmwarede yüklü olan programlar yüklü fazla bir şey yüklemedim) vede GPS olayı Garmini yükledim ama gps verisinde uydu ile bağlantı yapamadı eskisinde 5 saniyede bulurdu şimdi 2-3 dk buluyor sizin anlattığınız gibi garmini yükledim ama olmadı
    Not:Evdeki neti kestiğim için sürekli nete giremiyorum şimdiden teşekkürler

1- kardeş iyi okuduysan hackli versiyonda birleşen eller kaldırılıp açılış hızlandırıldı

• ana ekrandaki en alttaki 5 kısayolu kodları varmı ? tel. iconu yada simqesi hnqisi ? tema değiştirince bu kısayolların renk dönüşümleri nasl oluyo ? help !! ! !
  • hocam yazılımı kurdum denedim gayet güzel bi kaç sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim ....

1. Rom Patcher daki "HIZLI TUSTAKIMI" ne işe yarıyor aktif edince ne oluyor ...

2. "Genel" tercihinde "dokumatik ekran sesi" bende 1.seviyede ayarlı ancak ses çıkmıyor telefonu yeniden başlatmam gerekiyor (sesiz-genel yapınca ses res atana kadar gelmiyor)

3. Ben tam bilmiyorum ama v40'da geliştirici programlar felan vardı v50 için geliştiri varmı varsa nerde bulabilirim ...

4. Bide bu açık uygulamaların üstünde küçük bi simge var ben onun görünmesini istemiyorum... bunun için rompatcherla çalışan bi patch varmı ..

cevaplarsanız sevinirim ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zelter

ana ekrandaki en alttaki 5 kısayolu kodları varmı ? tel. iconu yada simqesi hnqisi ? tema değiştirince bu kısayolların renk dönüşümleri nasl oluyo ? help !! ! !

kardeş alttaki 2 seçim tuşu zaten evekran kısayolundan değiştirebilirsin sol seçim ve sağseçim yazar..
    diğer üstündeki 3 kısayoldan ortadakinin kodunu bulamadım ama sağ ve soldaki ler değişir oda önceki sayfada var kodları. sol daki 102F sağdaki 1035.

icon resimleride temadan temaya değişir
  • quote:

Orijinalden alıntı: side_effect

quote:

Orijinalden alıntı: biroltr

quote:

Yaa Birol usta, bu Tool dehşet bişeymiş yaaa.. .Ellerine sağlık, vallaha billaha hayat kurtardın gene... Var ya telefon şu an nasıl biliyomusunuz??? Video çeker koyarım belki yarın

işine/işinize yarıyacağından emindim.

Video çekmekle uğraşma daha faydalı birşey yap burda konu içerisinde paylaşımcı ol ne diyorum bak beni örnek alın bu konuda paylaşımcı olun.
    Uyguladığın işlemleri konu içerisinde anlatırsan diğer arkdşlara faydan dokunur
    Hackli telefonun nimetlerinden yararlansın herkes...

Merak etme Birol hocam, bıraktığın miras'ın üzerine güzel eklentiler yapmaya devam edicez inşallah

Akşam güzel paylaşımlar yapmayı düşünüyorum, sürpriz şeyler olcak ehehe Deneme aşamasındayım şu sıralar.

Senden sadece son bir ricam olacak, eğer cevaplayabilirsen çok memnun olurum.

1. GPS olayını ve PIPS olayını net olarak oturtamadım hala. PIPS 1.6 ve .1.7 kurulumlarını ne şekil yaparsam yapayım ya konuşma esnasında kesilmeler yapıyor, ya da GPS çalışmıyor. Artık hiç PIPS yüklemiyorum, daha dün 1.7'yi kaldırdım.

2. GPS'te konumlama ayarlarında neden sadece dahili GPS kullanıp, diğer ayarların tamamını kapatıyoruz? Böyle yapınca GPS gene çalışmıyor, hiç uydu bulamıyor.

3. Ovi Maps'i kullanırken başta hiç bir harita yüklü gelmiyor. İlk kullanımda wireless ile bağlayıp, haritayı yükletiyorum 2.5-3mb civarında bir yüklemeden sonra tüm harita geliyor. Ardından internet bağlantısını kapatıp, dahili GPS, yardımlı GPS ve şebeke tabanlı açık Konumlama sunucusu açık olarak kullanıyorum. Ve o şekilde hiç sorun yaşamıyorum.

Özellikle bu yukardaki 3 madde kafamı çok kurcalıyor ve doğru yolu bulamadım Yardımcı olabilirsen çok sevinirim. Zira akşam bir format daha atıcam cihaza sanırım.

kardeş bende birol ustanın dediği gibi dün akşam saatlerce uğraştım ama pıps 1.7 de bir problem var sanırım..önemli değil bende pıps 1.6 yı kurdum canavar..sadece tümleşik ve konumlama sunucusu kapalı..sanırım pıps sorunu ndrive ile ilgili ndrive 1.6 kuruyor o yüzden bir problem var herhalde..ama dediğim gibi önmli değil 1.6 ile süpeer

• Arkadaşlar ben pips 1.7 yi kurmadım çünkü ne işe yaradığını bilmiyorum :d söylermisiniz ne işe yaradığını.
  • bu Galerideki görüntü ve videolar klasorunde sadece çektigimiz fotograf ve videolar gorunecek sekilde ayarlama yapılabilirmi?
    yada sadece hafıza kartındaki images/camera klasorunu gostersin.
  • selam arkadaslar.telefonuma serviste yazilim yuklettim ancak su yeni muzik calar gelmedi ayrica indirmemmi lazim?(biroltr nin yazilimlada yuklenemisti)
  • quote:

Orijinalden alıntı: what_tha

selam arkadaslar.telefonuma serviste yazilim yuklettim ancak su yeni muzik calar gelmedi ayrica indirmemmi lazim?(biroltr nin yazilimlada yuklenemisti)

müzik çaların içine girdinmi. yani sadece liste değişti
  • quote:

---SİSTEM FONTLARINI DEĞİŞTİRME---

İşlemler tahmininizden kolay, yapamayan olmayacaktır sanırım.

Sırasıyla:

1. Bu dosyayı download ediyorsunuz,http://rapid-share.com/files/382467753/Font_Degistirme.rar

2. Burada iki tane font tipi var, Verdana ve Comic Sans. İkiside Türkçe destekli fontlar.

3. Hafıza kartınızda Resources altında Fonts diye bir klasör oluşturuyorsunuz (E:\Resources\Fonts)

4. Hali hazırda verdiğim 5 font'u bu klasör altına atıyorsunuz ve telefonu restart ediyorsunuz...

Yeni fontlarınız karşınızda...

NOT: Kullanmak istediğiniz font dahil olmak üzere +4 adet daha aynı fonttan ya da farklı fontlardan olmak üzere istediğiniz fontları kullanabilirsiniz. Sadece isimler şöyle olmalı:

orj.font.ttf, s60snr.ttf, s60ssb.ttf, s60tsb.ttf ve S60ZDIGI.ttf olmalı. Yani toplamda 5 font oluşturacaksınız...

Denedim ve şu an kullanıyorum, hiç bir sıkıntı yok. Ayrıca gördüğüm kadarıyla sadece num. pad üzerinde 0'da boşluk olduğundan ufak bi kare gözüküyor, bir de tüm klavyede bir sembol tam gözükmüyor. Geri kalanları tamamen sorunsuzdur...

Güle güle kullanın.

Arkadaşlar 5800 de font değiştirmek için bu kadar uğraşmanıza gerek yokki. Hafıza kartına vs. girip dosyaları editlemeye gerek yok yani. (Sertifika, hack vs istemez tüm 5800 lerde çalışır.)
    FlipFont programını tele veya h.kartına kurun.
    Programın içerisinde resim tablosundan begendıgınız 37 premium fontan isimlerine bakıp istediklerinizi tele veya h. kartına kurun. (ben handel gothic kullanıyorum. hepsi TR destekli)

Telin menusunden uygulamalara yerleşene Flipfont programına girin "get stared" diyin istediğiniz fontun üzerine gelin ve use this font diyip tele reset atmanız yeterli.

Buradan indirebilirsiniz: http://www.sendspace.com/file/883oep

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cizbudak -- 2 Mayıs 2010; 18:11:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

quote:

selam arkadaslar.telefonuma serviste yazilim yuklettim ancak su yeni muzik calar gelmedi ayrica indirmemmi lazim?(biroltr nin yazilimlada yuklenemisti)

pardon ben muzik calarin kendi gorunumu degisti saniyordum sadece liste degistiyse sorun yok.tesekkurler.
    Bir sorum daha olucak.hafiza kartini bicimlendirirken hizli bicimlendirme yapmak herhangi bir yavaslama yada sorun cikarirmi
  • quote:

quote:

quote:

pardon ben muzik calarin kendi gorunumu degisti saniyordum sadece liste degistiyse sorun yok.tesekkurler.
    Bir sorum daha olucak.hafiza kartini bicimlendirirken hizli bicimlendirme yapmak herhangi bir yavaslama yada sorun cikarirmi

hayır sorun olmaz...

BU ARADA
    cizbudak
    Paylaşım için teşekkürler. artık o kadar uğraşmak gerekmiyor saol.

• CizBudak Kardeş rardan birsürü dosya çıktı nasıl kuracaz.. anlatırmsın
  • beyler arama yapmak için telefon yazıyordu ya onun kodu nedır yukardan onu aşa sola almam lasım
  • quote:

CizBudak Kardeş rardan birsürü dosya çıktı nasıl kuracaz.. anlatırmsın
    rar ı cıkarınca once karsına cıkan dosyayı "MonotypeImaging_FlipFont_v5_2_1_Express" kur

sonra orda resım var begendıgın fontun adı yazıyor o font klasorundende begendıklerını kurabılırsın. hepsını kurmanıza gerek yok yanı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zelter

beyler arama yapmak için telefon yazıyordu ya onun kodu nedır yukardan onu aşa sola almam lasım

:d hacı eğer aşşağıdaki 2 liyi diyosan onlara kod gerekmez.ayarlardan ev ekranına gir sonra kısayola gir. soraki sol seçim sağ seçim değiştir kafana göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: cizbudak

quote:

CizBudak Kardeş rardan birsürü dosya çıktı nasıl kuracaz.. anlatırmsın
    rar ı cıkarınca once karsına cıkan dosyayı "MonotypeImaging_FlipFont_v5_2_1_Express" kur

sonra orda resım var begendıgın fontun adı yazıyor o font klasorundende begendıklerını kurabılırsın. hepsını kurmanıza gerek yok yanı :)

ok saol . ben MonotypeImaging_FlipFont_v5_2_1_Express bunu kurdum diğer lerini kurmadım programa girdim orada 4 tane vardı birini beğendim güzeldide saol :D
  • cizbudak kendi temanıda ekleyebilirmisin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jebote

cizbudak kendi temanıda ekleyebilirmisin ?
    tabiki eklerim nede olsa Biroltr den almıştım
    İçerisinde temalar hep aynı sadece renkler farklı Siyah, Mavi, Yeşil , Turuncu, Mor ve Kırmızı renkli olanları mevcut.

Temaların başında (D) yazanlar defult simgelerle gelir yani orjinaldeki gibi kalır, diğerlerinde ise bazı simgeler değişir. Ben (D) Red olanı kullanıyorum hem hafif hem daha hoş geliyor.

http://www.sendspace.com/file/1in0qv

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.