Şimdi Ara

5664 Tramer'den Yeni Uygulama, Artık Araçların Kilometre Kayıtları Tutulacak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
12
Favori
332.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu uygulamanın en güzel tarafı. ilanı gördüğünüzde hemen mesaj atıp ilk öngörüyü yapmanızdır. sahibinden sitesinde ne kadar ilgilendiğim araç varsa mesaj attım ve kazasız boyasız denen bütün araçların istisnasız kazalı olduğunu anladım. peki bu ilan veren şahsiyetler 5664 den haberleri yok mu?? şahsen ben boya takıntım olmamasına rağmen inanılmaz sahtekarlığa uğradığımı düşünüyorum. ve bu ilan sahiplerine üşenmeden mesaj atıp siteye şikayet ediyorum. sizde üşenmeyin ve yapın lütfen
    aracın kusurlu olması suç değil ki! suç sahibinin zihniyeti. sonuçta çoğumuz ikinci el araç alıyoruz muhakkak ufak tefek kusurlar olur ama bu şekilde kandırlılmak olmamalı
  • arkadaşlar tramer tam olarak güvenmemek gerekiyor bunuda belirtmek isterim, aşırı derecede yanlışları olan bir kurum vede pişkinler çok yanlış girdi yapılıyor 2 bin tl lik hasarlı araca 20 bin hasar gözükmesi vs vs örnekleri çoğaltabilirim nasıl anladın derseniz, 2008 model araçta 2007 de 2 adet kazası gözüküyor, sıfır aracın muayene bilgisinde kilometre bilgisi geliyor, arac muayeneye girmediği halde, vs vs çok örnekleri var, heleki plaka değişimi olduysa hiç sağlıklı sonuçlar elde edilmiyor bunlarıda göz önünde bulundurmak lazım...
  • Bu konuyu farketmeden konu açmışım.

http://forum.donanimhaber.com/m_59628079/tm.htm

Konuyla ilgili.
  • plaka değişikliğini nerden anlayabiliyoruz? servis kayıtlarında çıkıyor değil mi? veya tanıdık sigortacıdan şase numarası ile çıkarabiliyormuyuz
  • 3.5 liraymış her sorgulama kafanıza göre sorgulama yapmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gooogle96 -- 10 Nisan 2012; 14:39:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferdurukan

plaka değişikliğini nerden anlayabiliyoruz? servis kayıtlarında çıkıyor değil mi? veya tanıdık sigortacıdan şase numarası ile çıkarabiliyormuyuz

En sağlamı şase numarası ile sigortacınızdan öğrenmeniz.

Eski plakalarını,kaç el değiştirdiğini,tramerden daha güvenli kaza bilgilerine ulaşabilirsiniz.
  • Güzel uygulama
  • bende az önce sorgulama yaptım
    ama km bilgisi gelmedi

aracın muayene sonu 08/07/2013 tarıhı dedı satıcı
  • bende bir araç için 5664 de mesaj attım muayene tarihindeki km si geldi gerçekten güzel bir uygulama
  • quote:

Orijinalden alıntı: drahte 1905

Ama araci aldiginda KM dusurup satma fikri olan arac sahibi icin muyaneden once gidilicek bir durak daha demek bu uygulama...

Evet Tramer sadece son muayeneyi değil varsa bütün muayene bilgilerini göstermesi lazım...
  • Bende dün denedim bu olayı..

Plakayı yazıp 5664'e gönderdim.

Önce hasar bilgisi geldi ve hemen ardındanda muayene bilgisi.

24/10/2011 tarihinde 62,944 km'de muayene girmişim. Aracım şuan 65,356 kilometrede..

Alıcı olsam şüphelenirdim valla
  • Kesinlikle çok güzel bi uygulama olmuş
  • Tesadüfen iki arkadaşımın araba satma konuşmalarına denk geldim.Aslında bu işlerle alakaları olan tiplerde degiller,ama biri diğerine bilmem kimden aldığı akılla anlatıyor.
    Km düşürür ler ise 3-4 bin fazla eder diye akıl veriyordu.Bu hırsızlık dedimsede anlayamadım.
    Yani benim anladığım bu işler bakkala markete gitmek gibi doğal karşılanır olmuş insanlarımızdan bu bilinç yok malesef ,ne tedbir alınırsa alınsın zihniyet değişmeden olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murats123 -- 13 Mayıs 2012; 11:30:01 >
  • Oto İlan Sitelerinin ve tabiki sahibinden.com un ilan kriterlerinde araç şasi no sunu girilmesi zorunlu bilgi olarak istemeleri gerkiyor araç alcak tüketicilerin kandırılmamaları için.Siz sitelerinizde bu bilgiyi mecbur tutarsanız bizleri dolandırıcı ve namuzsuz satıcılardan kurtarmış olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur.K

quote:

Orijinalden alıntı: Raytheon

quote:

Orijinalden alıntı: AntonioMontana

5664 e plakayı gönderdiğinizde önce Hasar Mesajı geliyor Daha Sonra 1 mesaj daha geliyor buda Son Muayene Tarihi ve Kilometre Bilgisi içeriyor toplamda 2 Mesaj gelmiş oluyor...

Sadece plakayi yolladim, hasar mesaji geldi sadece km ve muayene mesaji gelmedi..

Aynisi oldu 1 mesaj geldi sadece...

Merhaba,
    Plaka ile sorgulayinca gelmiyor, sase no ile su sekilde sorgulayinca tuv den alinan muayene kilometresi geliyor.

HASAR S sasi no

• Merhaba,

Benim de basima cok garip bir olay geldi, 100 bindeki opel astra icin "5664 e HASAR S sasi no" olarak mesaj gonderdim, 2009 da 130 binde muayeneye girmistir diye cevap geldi. Arac sahibine durumu anlattim, adam birde ben bakayim dedi, oda gondermis, sonra bana mesaj atti, benim sorguda 2011 de 88 binde muayeneye girmistir diye cevap geliyor dedi.

Nasil olur falan derken sunu farkettim, ben sase nosunu
    HASAR S WO(harf)LO(harf)AHLXXXXXXXXXX seklinde gondermistim,

ama dogrusu

HASAR S W0(sifir)L0(sifir)AHLXXXXXXXXXX seklinde olacakmis.

Bir tesaduf eseri durumu anlayip araci almadim, sahibi ise aksama ilani kaldirdi, bir daha da gormedim, araci. kendisi araci opel bayisinden aldigini ve hemen oraya gidecegini soyledi hatta benide davet etti, ben kabul etmedim, eger araci gercekten 100 binde ise ben hala talip oldugumu soyledim, sonra ne aradi ne sordu.

Buradan benim cikardigim sonuc su oldu, arac 2009 yilinda muayeneye girdiginde sase nosundaki karakterler "harf" olarak girilmis, 2011 deki muayenede karakterler rakam olarak girilmis. Yanlislikla mi oldu yoksa kasitli mi yapildi bilmiyorum ancak ben sans eseri ogrenmis oldum.
    Saygilar...

• arkadaslar cep telınden mesaj atmadan aracın sase numarası plaka numarası ıle sorgulama yapacagımız bı adres yokmudur ? sıgortacılar yapabılıyor bunu ancak bızım de yapabılecegımız bı adres yokmudur ;? onceden motaport dıe bı sıte varmıs ancak sımdı kapanmıs...mutlaka bı benzerı vardır dıe dusunuyorum...
  • Arkadaşım çok teşekkür ederim,Allah razı olsun.Aracımın km si sıfırlanma olmamış,fakat plaka ile sorgulatma yaptığımda hasar kaydı çıkmadı,fakat şase no ile sorgu yaptığımda ne yazık ki 2000 TL ye yakın hasarı çıktı

İşin içine para girdi mi,ne din,iman kalıyor ne de şeref ve insanlık.Sahibinin yaptığı şerefsizliği 2 ay sonra öğrendim,neyse iş işten geçti,siz siz olsun çok dikkat edin,devir yordam değişti artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMETBİXİ06

vize ne yahu

muayne demek
  • quote:

Orijinalden alıntı: AntonioMontana

Arkadaşlar araç bakıyordum kaza için plakayı sorgulayayaım dedim dün birde ne göreyim 1 adet hasar mesajından sonra bir mesaj daha geldi
    ***Şasi nolu aracın Son Muayene Tarihi 02.03.2009 ve Kilometresi 189348 böylece alacağım aracın kilometresinin düşürülmüş olduğunu öğrendim
    uygulamada aynı gün yani 2 gün önce hayata geçmiş çok faydalı bir sistem büyük oranda kilometre kayıtları oynanmaya devam etsede bunu gözden
    kaçıranlar araçlarını satamayacaklar...

quote:

ÖNEMLİ DUYURU! TRAMER Yeni Hazırlanan Web Servis aracılığıyla son muayene tarihindeki kilometre bilgisinin alınabilmesi hakkında
    Duyuru Tarihi : 02.04.2012

Sayın Üyemiz Dikkatine,
    Konu: Yeni Hazırlanan Web Servis aracılığıyla son muayene tarihindeki kilometre bilgisinin alınabilmesi hakkında
    Tarih: 02.04.2012
    Sayı : 2012-20020

Yeni hazırlanan ve sektörün kullanımına açılan ARAÇ KM BİLGİSİ SORGU WEBSERVİSİ 02.04.2012(bugün) tarihi itibariyle devreye alınmıştır. #aracKmSorguPlaka ya da #aracKmSorguSasi fonksiyonları aracılığı ile var ise
    “son muayene tarihi” ve “son muayene tarihindeki kilometre bilgisi” verilmeye başlanmıştır.
    Teknik dokümana,http://www.sbm.org.tr/sbm-net/uygulama/list.sbm adresindeki "ARAÇ KM BİLGİSİ SORGU WEBSERVİSİ" uygulamasından erişebilirsiniz.
    Konuyu önemle bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
    Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi - (TRAMER)

Kaynak

olması gereken en baştan beri buydu..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.