Şimdi Ara

5664 Tramer'den Yeni Uygulama, Artık Araçların Kilometre Kayıtları Tutulacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
222
Cevap
12
Favori
332.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şimdi kilometre düşürüp tekrar girer felan diyorsunuz da mesala her markanın km garantisi var yani bildiğim kadarı ile ya da yanlış biliyor olabilirim diyelimki araba 50.000 km de servise gitmek zorunda garantisinin devam etmesi için. ee bu onun ilk muayenesi olduğu için mecburen görünecek. daha sonra adam km düşürse bana ne ben 50.bin km den yüksek araba almayacağıma göre.
  • Sorgulatanlara Km mesajı gelmemiş ne yazıpta gönderiyorsunuz ?
  • güzel bir gelişme.

ama yeterli değil. yaşı büyük ve servis kayıtlı olmayan araçlarda gene değişen bir şey olmayacak. ama başlangıç için fena değil. güzel bir sisteme oturtulursa harika olabilir.
  • Kilometre düşürülüp vizeye öyle girilirse ne olacak ?
  • keşke devlet ruhsatlarda muayene de km bilgiside eklese
  • vize ne yahu
  • medikalci bi abimiz var
    her zaman 0 km dizel araç alır
    3 yaşına gelmeden arabayı 250000 km lerde satar
    satın alan kişi,galerici vs
    3.yılın sonunda o araçları kaç km de muayene götürüyordur acaba
  • bende mesaj attım, hasar ve km bilgileri geldi 2009 ve 2011 deki TUV bilgileri dahilinde
  • Sadece son muayene tarihindeki km değil bütün muayenelerdeki km bilgisi olsa daha iyi olurdu ama bu da hiç yoktan iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abavf

quote:

Orijinalden alıntı: power003

Hadi göreyim sizi km sahtekarları

Aşırı km yapıp sık araba değiştiren biri her muayeneden önce düşürür. Rent a car işi yapanlar mesela. 30-40 a yapıyorlar adamın 2 kere yapsa 100 lira dokunmaz bunlara. Km olayında en az 2-3 lira fazlaya satıyorlar. Esirgemez kanı bozuk olan bu parayı.

Benim bildiğim araç kiralama şirketleri araç çalışırken km düşürüyorlar ama satarken tekrardan düşürdükleri kadar çıkartıyorlar. Bir zaman araba kiralamıştım zaman geçe geçe adamla samimi olmuştum ordan biliyorum hatta satacağı aracı ben getirmiştim ordan biliyorum.

• Muayeneden önce kilometreyi düşürür sonra bir sonraki muayeneye kadar yine tepe tepe biner. Gitmeden bir daha düşürür.
    Sık sık uğraşacağına 0 araçta 3 yıl içinde elden çıkarır. Galerici kilometre ile oynar. İşte düşük kilometreli araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgealp.ozturk

Muayeneden önce kilometreyi düşürür sonra bir sonraki muayeneye kadar yine tepe tepe biner. Gitmeden bir daha düşürür.
    Sık sık uğraşacağına 0 araçta 3 yıl içinde elden çıkarır. Galerici kilometre ile oynar. İşte düşük kilometreli araç.

Allah böyle kişilerin ömür kilometresini düşürsün inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Muayeneden önce kilometreyi düşürür sonra bir sonraki muayeneye kadar yine tepe tepe biner. Gitmeden bir daha düşürür.

Allah böyle kişilerin ömür kilometresini düşürsün inşallah.

Âmin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMETBİXİ06

vize ne yahu

Fenni Araç Muayene'sine halk arasında denilen tabir hocam.
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-arac-orjinaldir-muayenisi-sifir-lastikleri-yenidir-cok-temizdir-81192073/detay
    araç 2009 yılında 91 bin km deymiş.
    ilanda 92 bin km de .sene 2012.
    3 yıldır araç yatmış galiba
  • bende ıkıncı el araç bakıyorum
    gerçekten iyi olmuş bu uygulama

+bende km konusunda tuv-turk telefon açıp sorgulatmayı planlıyordum
  • Eğer yolda polisin yaptığı denetimlere de bu km olayını dahil ederlerse ciddi anlamda bu km sehtekarlığı düşer,tamamen bitmez elbette ama çok çok azalır.Tamamen bitmesi elbette mümkün değil ama azaltıcağı aşikar.
  • İyi bir uygulama bence bir süre götürür.

Bu arada hilesi nasıl yapılır diye hemen mesajlar yazılmış yol yordam gösterilmiş.Eşeğin aklına karpuz kabuğu getirmeyin yahu

40 gün 40 gece Davullar çalınsın,çadırlar kurulsun,fakirler doyurulsun,resmi tatil olsun....
  • quote:

bazı şahinlerin ilanlarına bakınca anlıyorum 20 senelik şahin 30 bin de 50 bin de zaten 99 binden sonra kendi sıfırlanıyor km kimbilir kaç milyon dönmüştür bazıları ...
  • hiç sorgu yapıpta son muayene den önceki muayene kayıtlarıda gelen var mı acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.