Şimdi Ara

55' tv tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu linkteki tvler içinde asla almamam gerekenleri söylermisiniz ve hangi modelleri tavsiye ediyorsunuz ona göre indirim kovalayacağım. en az 6-7 yıl kullanıcaz paneli kaliteli olmalı smart özelliğini kullanıcağımı sanmıyorum.
    http://www.vatanbilgisayar.com/55-inc/televizyon/?srt=UP&page=2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bumbada1 -- 22 Şubat 2018; 22:47:34 >

• Hocam 55 inç için 4700 liraya Samsung ue8000 serisine bakabilirsiniz. Çok övülüyor forumda ama 49 inç modelini almayın sakın 55 inç modelini alın.

Eğer daha iyi bir tv istiorum diyorsanız Sony xe9000 5700 lira civarların Samsung'dan bir tık daha iyidir görüntü olarak özellikle hareketli sahneler ve grafik işlemede keza.

Ben en iyisini istiyorum geleceği alacağım derseniz. Yakında ölecek olan led dünyasını arkadanızda bırakıp 7500 tl bandında Lg 55B7 Oled veya Amblight ile ayrı bir hava katıyım derseniz 8000 bandında Philips 55pos9002 Oled düşünülebilir. Oled tvler neredeyse her açıdan ezici bir üstünlüğe sahip bütün led modellerden...

55 inçde bu önerilerden daha düşük fiyalı birşeyler bakarsanız. Panelin 100 hz olmasına dikkat etmenizi öneririm.
  • TV ler ya 50hz ya 100hz'dir, üstü yazılım ile yükseltilmiş sallamasyon değerlerdir.
  • bumbada1 B kullanıcısına yanıt
    O televizyon 50 hz arkadasin dedigi gibi. Paneller ucuz olanlari 50 pahali olanlari 100 hz olarak uretilir firmalar uyduruk teknolojilerlerle 800, 1500 , 2200 gibi absurt hz degeri yakaladiklarini iddia etselerde madden yani panelin kendisi uretilirken ya 50 ya 100 hzi gecmez. O degerler yazilimsal ve pekbirsey ifade etmiyor.

Philipsde 7502 100 hzdir. Samsungda 8000 serisi 100 hzdir veya Sony de 8500den itibaren 100 hz olmakta . Tabi kalitenin tek standardi hz degeri degildir hz degeri hareketli goruntulerde isinize yarar bunun disinda panel tipide cihazin ozelliklerini etkiler.

Va paneller daha yuksek kontrast ve daha gercek siyahlara sahipken bakis acisi dardir yani mumkun oldugunca tvnin karsisinda olmaniz gerekir saga sola belli bir aci gecildikten sonra ekran renklerini dramatik oranda yitiroyor. Ips panelde ise genis acida dahi goruntu her zaman iyidir ama siyah derinligi ve kontrast VA paneller kadar iyi deildir.

Butun bu nedenlerle alacaginiz Tvnin sadece nitelikleri deil kullanilacagi yerde son derece onemlidir.

55inc secmeniz iyi olmus bol secenek var 49ince dusseydibiz inanin cok guc secimler yapmak zorunda kalacaktiniz. 43incte ise kaliteli paneller Turkiye ye ugramiyor bile .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Periah kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim .illa 55' demiyorum imkan olsa 65' bakardım ama fiyatlar çok uçmuş. 65' ler en uygun vestel marka :D

samsung 8000 serisi ve sony 8500 serisi içindeki en kötü tvler hangisi onları en baştan eleyim.
  • samsung mu9000 ile mu8000 arasında çok fark varmı ?
  • bumbada1 B kullanıcısına yanıt
    OLED baktınız mı? 4K sizin için önemli değil ise 4500 e 55" OLED tv alabilirsiniz (En pahalı LED ve samsung QLED tvlerden daha iyi görüntü alırsınız). 4K Önemli derseniz fiyat 7500 TL ye çıkar. OLED paneller 55" altı üretilmediği için de daha küçük bir panel almak zorunda kalmazsınız.
    LG b7 Fiyat performans olarak alınabilecek en iyi TV.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.