Şimdi Ara

54 mb lik kablosuz adaptor ile 120 mb kablosuz adaptor arasında kaç metre fark eder.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    54 mb lik kablosuz adaptor ile 120 mb kablosuz adaptor arasında kaç metre fark eder.50metre ilerideki otelden alacağım.şifresini verdiler ama çekim alamıyorum.benim odam dip odada.pc pencere keneraına getirince zor bela çekebiliyor.Kullandığım 54MB lik zyxel.acaba 120 mb lik arties adaptor alssam çeker mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musaturkmen -- 21 Nisan 2009; 19:42:49 >

• Çekim gücü 54 mb veya 120 mb ile belirlenmez. O sn deki veri aktarımıdır. Çekim gücü anteninin gücüne bağlıdır.

Tavsiyem 54 mb/sn lik zyxel
  • tavsiyem airties wus-300 125 mbps usb adaptör ben kendim 5. kattayım en alttaki internet cafenin modemine bağlanıyorum 2 çizgi çekiyor
  • 50 metre birşey değil 5 metre usb kablosu al cama kadar uzansın işte otel tarafına airties usr herhangibir kaliteli usb wifi adaptör al tak onu cama.Büyük ihtimal bağlanırsın.Olmazsa network bölümüne gir orda el yapımı wireless antenler vs. var onlara bak.
  • USB Kablo sizin için en ideal seçenek. Bencede onu kullanmanız sizin yararınıza olur.
  • usb koblo 5 m uzuyormu? ben max 2 m diye biliyorum da.
  • ama usb kabloyu nereye takacam.benim kablosuz adaptor anakarta takılı.çıkışında vida var...
  • O zaman sizdeki pci kart, adaptör diye anlatınca herkes usb aygıt olduğunu düşünmüş herhalde. Bu durumda pratik olarak şu yapılabilir, harici satılan kazançları yüksek antenler var piyasada. Bahsettiğim antenlerin pencereye yetişecek kadar kablosu olanlarından temin edip, mevcut wireless kartın anteni yerine bunu takarsanız faydası olur diye düşünüyorum...

Mesela bunun gibi:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 22 Nisan 2009; 18:06:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: onr4249

usb koblo 5 m uzuyormu? ben max 2 m diye biliyorum da.

Kendin kaliteli bir kablodan yaparsan 10 metre bile olur.Mesela ben usr wireless için 10 metre cat5 kablosuyla usb kablo yaptım.Güçlendirici takarak 30 metre bile yaparsın istersen
  • kablo uzunlugu arrtıkça cihazın verimi düsmüyo mu ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: x52x

kablo uzunlugu arrtıkça cihazın verimi düsmüyo mu ?

düşer.. kablo uzakdıkça kayıplar artar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Xonar

quote:

Orjinalden alıntı: x52x

kablo uzunlugu arrtıkça cihazın verimi düsmüyo mu ?

düşer.. kablo uzakdıkça kayıplar artar..

Usb kabloda güç düşmez yani ucundaki alet ya çalışır yada çalışmaz çalışırsada son performans çalışır.Ama tabiki bahsettiğiniz anten kablosuysa en iyi kabloda bile kayıp var.
  • arkadaşlar peki 7 DBI INDOOR ANTEN alsam ne derece verim alabilirim.uzatma kablosu pencereye tam ulaşmayabilir.ne dersiniz alsam bu 50 metre mesafeyi dip odamdan çeker mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musaturkmen -- 23 Nisan 2009; 12:27:21 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.