Şimdi Ara

500W PSU ile RTX 3080 kullanılır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
3.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

bu tablodan bahsediyorsun galiba hocam burada paylaşan olmadı ama aklıma bu geldi. asus hazırlamış bunu iyi güzel ryzen 5-7-9 demiş de hangi seri 500W PSU ile RTX 3080 kullanılır mı? hadi 3000'den önce 9 yok zaten onu geçelim. 1000 ve 2000 serisiyse 5 ve 7 o kadar önerilmesi normal çünkü oc yapınca sağlam güç çeker intel gibi, ama 3000 ve sonrası öyle değil. her psu da aynı değil kaliteli de olsa, kimisinde ani güç dalgalanması olunca erkenden devreye giriyor koruma ve kapanma oluyor. erken devreye girmese 650W modeli yetecekken 750W modeli anca yeter hale geliyor.

@sasuta ikisi örtüşüyor ondan dolayı karıştırılıyor sanırım yoksa kaliteli olup da verdiğim örnekteki kadar verimsiz psu yoktur. 500W PSU ile RTX 3080 kullanılır mı? 

• StG 44 kullanıcısına yanıt

aynen :) 3000-5000 serisi 3000 serisi kartlarla geldı tabloda zaten o zamanlarda cıkmıstı dıye hatırlıyorum.

3000 sonrasıda azınsanmayacak cekıyor.

intel w cekımı konusunda stabıl. hep güzel çekiyor500W PSU ile RTX 3080 kullanılır mı? 

• StG 44 kullanıcısına yanıt

Yok hayır tablo ile ilgisi yok. Kaliteli psu üreticileri, Enermax, Seasonic, Silverstone, Andyson, CWT, Super Flower, FSP (Bazı üst seviye modelleri) ve bazı çin üreticileri var aklıma gelmiyor şimdi (Corsair, evga vs yazmıyorum çünkü bunlar üretici değil ve bu gibi bazı markaların üretimi de zaten seasonic, cwt ve super flower tarafından yapılıyor)

CWT, Super Flower ve FSP nin ciddi manada çok kaliteli ürünleri var ama orta seviye ürünleri de var.

Neyse konumuza dönelim bu psu üreticilerinin psu ları verimli olmasalar dahi kalitelidirler ve bir son kullanıcıyı bu verimlilikler çok fazla ilgilendirmez. PSU seçerken öncelik kaliteli olması sonrasında mümkünse olabildiğince verimli olmasına bakılır.

Şuraya bir iki link bırakayım merak edenler girip inceleyebilir.

https://linustechtips.com/topic/423141-80-plus-efficiency-and-what-it-really-means

https://linustechtips.com/topic/1116640-psu-tier-list

• Ben de sistem toplarken Corsair CV serisi 750W falan bakıyordum. Bir arkadaşımın tavsiyesi sayesinde indirimden Corsair RM550x aldım. Sonra sistemimi yazdığım bir konuda 550'nin az geleceğini söylediler topladığım sisteme. RM550x'i tavsiye eden arkadaşım, @StG 44 ve birkaç arkadaş konuda PSU işinin abartıldığını söyledi. Kaliteli bir PSU olduktan sonra, sistemi rahat besleyeceğini söylediler. Ryzen 5 5600X, A520 Aorus Elite, 16GB 3600Mhz Ram, RX6600XT, ayriyetten M2 SSD, 7200rpm HDD ve RGB klavye ile mouse takılı sisteme. sistemde sıkıntı olmadan kullanıyorum şu an. Tekrardan teşekkür ederim beni yönlendiren arkadaşlara. StG diyorsa, vardır bir bildiği500W PSU ile RTX 3080 kullanılır mı? 

• Geniş veritabanı olan bir site. İncelemelere bakmak için kullanılabilir.

http://www.realhardtechx.com/index_archivos/PSUReviewDatabase.html

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • corsair RM650 ile yaklaşık 1 yıldır sırası ile 3070-6800xt kullanmaktayım, henüz psu nun fan sesini duyabilmiş değilim, alet ısınmıyor bile.

güvenlik ve kalite standartları yüksek, üretim kalitesi üst seviye de bir de yüksek verimliliğe sahip TIER A-B olan 650-750w psu' lar ekstrem OC vs yapılmadıktan sonra 3070-3080-6800 gibi kartlar ile kullanılır.

• Arkadaşlar MSI 3060ti Gaming X 8+6 pin power girişli, Corsair RM650X 80+Gold 4 senelik psu ile sorun olurmu

• ömr0681 kullanıcısına yanıt

zalman 500w ile rx 470,gtx 1080 ve rtx 3060 kullandım.senin güç kaynağı 3060ti ile sorun çıkarmaz.

• türkerrr kullanıcısına yanıt

Türker hocam hortlatmışsın konuyu yinede cevabin icin sagol sorunsuz kullaniyorum ozamandan beri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ömr0681 kullanıcısına yanıt

konu eski olmasına rağmen üstlerdeydi,ben de tarihe bakmadan cevap yazdım pardon.

• Bir ekran kartı için psu seçerken her zaman kartın peak watt değerine bakarak psu seçin.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.