Şimdi Ara

500 - 700 TL Arası Monitör Önerileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aktarmış olduğum bütçe ile daha çok oyun oynarken kullanılacak HD girişi olan 24'' bir monitör istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRoZeNBoDy -- 5 Şubat 2016; 20:36:52 >

• Bu monitör hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim? Benq çok uzak olduğum bir marka Samsung veya Asus olarak önerileriniz var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRoZeNBoDy -- 2 Şubat 2016; 14:26:22 >
  • monitör özellik bakımından güzel görünüyor titreşimsiz ekran ve düşük mavi ışık özellikleri var sitelerden bakıldığında da olumlu şeyler var bence güzel bir monitör
    asus olarak ise bu varhttp://www.vatanbilgisayar.com/asus-236-vp247h-1ms-full-hd-hdmi-gaming-monitor.html?srt=UP#genel-bakis ama bütçeyi aşıyor onun küçük modeli vp228h var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azstek -- 2 Şubat 2016; 14:47:52 >
  • Benq'nun servisi kötü diye duymuştum. Kalitesi nasıl bilmiyorum. Aslında Samsung veya Asus 24'' tercihim tercihim. Bütçeyi 50 60 TL aşacak şekilde de olabilir.
  • asus olarak bunu öneririm başka yok zaten bir de vx238h var ama tasarım farkı için fazla para vermeye gerek yok
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-236-vp247h-1ms-full-hd-hdmi-gaming-monitor.html?srt=UP

• vn panel eski panel vp panel ise yeni panel flickerfree ve mavi ışık var
    samsung da 5ms onun yerine 5ms'lik ips monitör alınır
  • Vp247h

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • Rica ederim
  • Azstek kullanıcısına yanıt
    merhaba,

http://www.vatanbilgisayar.com/benq-24-rl2455hm-1ms60hz-full-hd-gaming-led-monitor.html

bu ürüne bak derim hem fiyat hemde performans açısından memnun kalacaksınız.
    Allah kısmet ederse bende monitör alacağım .Vp247h güzel gibi ancak ips değil. Tn panel. Ips önerin var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRebeliousTR -- 8 Şubat 2016; 21:53:23 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • TN panel kötü müdür? Özelliği nedir? Neden ips ? Ayrıca Benq hiç bilmediğim bir marka, ancak servisi kötü diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRoZeNBoDy -- 9 Şubat 2016; 11:29:14 >
  • Ben de bu aralar monitör alacağım ve düşündüğüm modeller ASUS 23.6" VP247H ve BenQ 24" RL2455HM. Ayriyeten eğer bariz farklar varsa fiyatı biraz daha arttırıp ASUS 23" VX238H modelini almayı düşünüyorum konuyu takipteyim.
  • ips panelde renkler daha canlı ve güzel ayrıca farklı açılardan baktığında renkler değişmiyor ancak ips panellerin ms değerleri yüksek oluyor oyun için genelde tn panel kullanılıyor ms değeri düşük olduğu için.

ips olarak VIEWSONIC 23" VX2363Smhl bunu öneririm
    Sence 8 yıl önce alınmış bir masaüstü pc deki 19 inch lcd monitör den vp247h a geçince ips panel eksikliğini hissetmem değil mi? Yani vp247h beni mutlu eder?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRebeliousTR

Sence 8 yıl önce alınmış bir masaüstü pc deki 19 inch lcd monitör den vp247h a geçince ips panel eksikliğini hissetmem değil mi? Yani vp247h beni mutlu eder?

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. MS değerlerine pek aldanmayın diyorlar, doğru mu? yani düşük de olsa yüksekde olsa pek birşey farketmiyor diyorlar.
  • eğer oyun oynayacaksan TN panel sana yeterli ips panel genelde IPS panellerin avantajlar gösterebildikleri renk sayısı TN panellere göre çok daha fazla, ekranın görüş açısı 178 derece oyun oynayacaksan hocam TN panel iyidir ama tabii tercih meselesi. BenQ teknik servis ile ilgili öyle çok kötü yorum yada duyum almadım. Özellikle gaming monitörleri gerçekten kullanmaya değer.
  • Ms yi bilmem ama input lag bu nedir bilirim. Xbox 360 vardı 42 inch led tv de oynarken input lag o eski monitörüme göre hissediliyordu. Bu input lag yüzünden bf3 de kd oranı 1 in altında kalıyordu. Ama monitörde oynayınca kd oranı 1,5 üzerine çıkıyordum yani demek istediğim input lag gibi şeyler oynayışı etkiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.