Şimdi Ara

50 mbit paketten 100 mbit pakete geçiş yapmak hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

50Mbite kadar 200GB AKN Yalın Hipernet kullanıcısıyız ve 100₺ gibi bir ücret ödüyoruz.

AKN aşınca hız 16 mbite kadar ulaşabiliyor. 100 Mbit pakete geçiş yapar isek akn sonrası hız 24 gibi bir değere düşecek sanırım ve bu iki paket arasında sadece 20₺ gibi bir fark var.

Türk Telekomu arayıp bilgi aldığımda santralden evimize kadar hızın max 83 mbite kadar ulaşabileceği söylendi geçiş yapılabilir fakat kopma sorunları yaşanabilir dedi.

Bu konu hakkında sizlere sormak istedim hat değerlerimiz ise aşağıdaki şekildedir.

• 100mbit tarifeye geçip 75mbit'e sabitlettirirseniz problem olmaz. Kota sonrası da 24mbit alırsınız.
  • Barış26 kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Son hız almak sorun yaratabilir. En iyisi 75mbps e sabitlemek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kablolamanızda bir problem yoksa ek vs. direk modeme kadar tek parça halinde cat 6 kablo geliyorsa eğer bu değerler çıkıyorsa 100 mbps paket alıp 75 mbps ye sabitlettirebilirsiniz. Eğer cat 6 kablo yoksa modeme kadar çekerseniz tam 100 mbps alabilirsiniz.
  • @atomcu
    @Barış26

Türk Telekom 75 Mbit'e sabitlettirme gibi bir işlem yapıyor mu acaba? Benzer bir kaç şey söyledim ama direk bana hatta kopmalar yaşanabilir vs gibi sözler ilettiler. Bunu nasıl izah edebilirim tabi varsa böyle birşey.

@tezekos

Cat6 kablo yok normal kablo ile bağlıyız. Kabloda ek yok olduğu gibi geliyor.
  • Değerleriniz, 100 Mbit için ideal gibi duruyor. Hattınızda maksimum 93 Mbit alabilirsiniz. Hız testinde ise maksimum 85-90 arası görürsünüz. DL'deki SNR'ın 17'den ise 8 ile 9 arasına düşecektir. Kopma olacağını çok tahmin etmiyorum. Fakat, kopma yaşarsanız 80-85'e sabitlemenizi öneririm. Böylelikle DL SNR'ında artık olacaktır. Kopmalar yaşanmayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kiryakov

Değerleriniz, 100 Mbit için ideal gibi duruyor. Hattınızda maksimum 93 Mbit alabilirsiniz. Hız testinde ise maksimum 85-90 arası görürsünüz. DL'deki SNR'ın 17'den ise 8 ile 9 arasına düşecektir. Kopma olacağını çok tahmin etmiyorum. Fakat, kopma yaşarsanız 80-85'e sabitlemenizi öneririm. Böylelikle DL SNR'ında artık olacaktır. Kopmalar yaşanmayacaktır.

80-85 sabitleme işlemini nasıl yapacağım hocam veya nasıl yaptırtacağım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BR9

quote:

Değerleriniz, 100 Mbit için ideal gibi duruyor. Hattınızda maksimum 93 Mbit alabilirsiniz. Hız testinde ise maksimum 85-90 arası görürsünüz. DL'deki SNR'ın 17'den ise 8 ile 9 arasına düşecektir. Kopma olacağını çok tahmin etmiyorum. Fakat, kopma yaşarsanız 80-85'e sabitlemenizi öneririm. Böylelikle DL SNR'ında artık olacaktır. Kopmalar yaşanmayacaktır.

80-85 sabitleme işlemini nasıl yapacağım hocam veya nasıl yaptırtacağım?

Pakete geçip müşteri hizmetlerine hattım kopuyor, 75 mbps veya 80,85 mbps'e sabitler misiniz derseniz hallolur.
  • kısa ve öz eger süperonline yani güzelim güzel turkcell in hattı varsa ordan hiç durma ona geç nedenmi
    1 adamlar güler yüzlü arayınca seni bişeler satmak için uraşmıyorlar alırsan al hizmet burda diyor
    2 fiber paket özelligi inanmıyorsan ara derim
    nemi özelliği ttnete sor bi akn kotası olmayan bireysel müşteri paketi varmıymış yok
    turkcellde ne var peki 25 mbps download 5 mbps upload siteden bakınca 299 arayınca 24 ay sözüne 100 tl yapıyorlar hadi kolay gele

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfun601

kısa ve öz eger süperonline yani güzelim güzel turkcell in hattı varsa ordan hiç durma ona geç nedenmi
    1 adamlar güler yüzlü arayınca seni bişeler satmak için uraşmıyorlar alırsan al hizmet burda diyor
    2 fiber paket özelligi inanmıyorsan ara derim
    nemi özelliği ttnete sor bi akn kotası olmayan bireysel müşteri paketi varmıymış yok
    turkcellde ne var peki 25 mbps download 5 mbps upload siteden bakınca 299 arayınca 24 ay sözüne 100 tl yapıyorlar hadi kolay gele

Superonline için alt yapımız maalesef yok. Turk Telekom kullanmaya devam ediyoruz bundan sebep hocam.

• offf turk telekom offf omrumuzu yedi ama gelişme var gece 2 den sabah 8 e kadar akn koymuyolar artık
  • @tayfun601
    @lioloyse
    @Kiryakov

100 Mbit olan pakete geçiş yaptırttım. Şuan AKN takıldığım için 24 mbit hız alıyorum. Gece 2'den sonra belli olacak kopma sorunları vs onu bekliyorum.

Bu arada benim paketimi 100mbit olarak değiştiremiyorlardı sistem izin vermiyordu. Sonra bir kayıt açtılar ve şuanda SNR değerlerim aşadağıdaki şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BR9 -- 28 Mayıs 2017; 18:54:1 >

• vayyy anasını be tühhhh keşbe bizim orda da fiber olsa şimdi ne güzel gece 2 den sonra allah ne verdiyse asılırdım downloada
  • BR9 kullanıcısına yanıt
    Önceki yorumumda da SNR dediğim araya düşmüş. Kompa olmayacaktır. Hız testi sonucunu bekliyoruz. 85-90 Mbit arası alıyor olacaksınız.
  • quote:

Önceki yorumumda da SNR dediğim araya düşmüş. Kompa olmayacaktır. Hız testi sonucunu bekliyoruz. 85-90 Mbit arası alıyor olacaksınız.

Hocam SNR düşmesi iyi mi kötü mü onu anlayamadım. Yani yükselmesi gerekmiyor muydu? Hiçbir kopma yaşamıyorum tam 80 mbit alıyorum o sınırda kalıyor upload ise 2.40 falan kalıyor. Herhangi bir kopma yaşamadım.
  • BR9 kullanıcısına yanıt
    SNR'ın düşmesi aslında kötü ama 8-9'larda kalması çok fazla sorun teşkil etmeyecek bir değerdir. Önemli olan 8-7'in altına düşmemesi gerekiyor. Eğer, düşerse hatta kopmalar ve data kayıpları olur.

SNR'da artış ancak Saha dolabına yakınlık varsa ve saha dolabınden binaya gelen kablolamalarda sorun yoksa yüksek gelecektir. Öte yandan, sizdeki düşüş ise hatta tanımlanan hız arttırıldığı için mevcut olan sinyal de artıyor fakat hat üzerindeki gürültü/parazitten dolayı size ulaşırken sinyalde düşme oluyor.

Telekom, upload hızlarını 4 Mbit olarak tanımlıyor ama bazı santrallerde güncelleme yapılması gerektiği için hız şu anda 2 Mbit'e sabitlenmiş olarak geliyor. Bu da zamanla Telekom'un yapacağı santral güncellemeleriyle 4 Mbit olacak. Ama bu güncelleme ne zaman yapılacak ya da şu anda yapılıyor mu? Bu işte tam bir soru işareti.
  • quote:

SNR'ın düşmesi aslında kötü ama 8-9'larda kalması çok fazla sorun teşkil etmeyecek bir değerdir. Önemli olan 8-7'in altına düşmemesi gerekiyor. Eğer, düşerse hatta kopmalar ve data kayıpları olur.

SNR'da artış ancak Saha dolabına yakınlık varsa ve saha dolabınden binaya gelen kablolamalarda sorun yoksa yüksek gelecektir. Öte yandan, sizdeki düşüş ise hatta tanımlanan hız arttırıldığı için mevcut olan sinyal de artıyor fakat hat üzerindeki gürültü/parazitten dolayı size ulaşırken sinyalde düşme oluyor.

Telekom, upload hızlarını 4 Mbit olarak tanımlıyor ama bazı santrallerde güncelleme yapılması gerektiği için hız şu anda 2 Mbit'e sabitlenmiş olarak geliyor. Bu da zamanla Telekom'un yapacağı santral güncellemeleriyle 4 Mbit olacak. Ama bu güncelleme ne zaman yapılacak ya da şu anda yapılıyor mu? Bu işte tam bir soru işareti.

Cevaplarınız için teşekkür ederim SNR 8-9 arası sabitlendi kaldı aynı eşkilde. İnternetten memnunum dosya indiriminde saniyede 10mbit'e kadar yükseliyor hız. Fakat youtube 1080p video açınca takılmasını garip buldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BR9

quote:

Cevaplarınız için teşekkür ederim SNR 8-9 arası sabitlendi kaldı aynı eşkilde. İnternetten memnunum dosya indiriminde saniyede 10mbit'e kadar yükseliyor hız. Fakat youtube 1080p video açınca takılmasını garip buldum.

youtube sorunu hala devam ediyor demekki.

yurtdışı hız testlerinde sonuç kaç çıkıyor ? frankfurt vs.
    http://beta.speedtest.net/

• Kiryakov K kullanıcısına yanıt
    Hocam bende şuan 50Mbit hipernet kullanıyorum değerlerim en fazla kaç mbit'e kadar kaldırır sizce?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    Hattınız maksimum 48 Mbit'e kadar destekliyor. Büyük ihtimalle, hız testinde 45 Mbit görüyorsunuzdur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.