Şimdi Ara

50 kisiye ceza yazdırdım trafikte (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
270
Cevap
4
Favori
59.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
298 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Koca şehirlerarası otobüs ün dakikalar süren emniyet şeridi ihlali videosunu yolladık. Biz orada değilsek ceza yazamayız dediler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu arkadaşı az önce şikayet ettim. Eğer yazdıkları doğruysa 50ye yakın emniyet şeridi kullanma başvurusu yapan kişinin tespitiyle, trafikte seyir halindeyken cep telefonu kullanmak (fotoğraf çekmek) eyleminden muhtemelen 50 kez cezalandırılacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla çok doğru yapıyorsunuz .Madem herkes kafasına göre kural uyguluyor biz yolumuzda giderken millet çakallık yapıyor hakkediyorlar ozaman cezayı..Eğer bimer bunları dikkate alıyorsa bizde çekip gönderelim..Gerçekten ceza yazıldığına eminmisiniz acaba ?Herkes kurallara uysun kardeşim. Madem trafik polisi herkese yetişemiyor Her tarafa kamera koysunlar vatandaş da bunu yapmak zorunda kalmasın. Buna karşı çıkan kimseler hergün trafikte kuralsızca gidip herkesin hayatını tehlikeye sokanlardır .Ben bu fikri beğendim doğrusu.Bravo..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce emniyet hunu WhatsApp hattı ile yapmıştı. Ancak kanunda ki açık yüzünden yazılan bütün cezalar geçersiz sayıldı ve hizmete son verdiler

• Fotoğraf yolcu koltuğunda oturan biri tarafından çekilmiş gibi duruyor yalnız .
  • Sen mersine gel. Hatta videoya al Merso ile yan verecem hemde 30 kere. Arka lastikleri bitiricem. Senin ağzın suları akıcak sonra o cezaların hepsini iptal ettirip sana tükürdüğünü yalatıcam... Sen milletin ekmeğine niye göz dikion ahlaksız

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerros

Bu arkadaşı az önce şikayet ettim. Eğer yazdıkları doğruysa 50ye yakın emniyet şeridi kullanma başvurusu yapan kişinin tespitiyle, trafikte seyir halindeyken cep telefonu kullanmak (fotoğraf çekmek) eyleminden muhtemelen 50 kez cezalandırılacaktır.
    kendisi sürücü değil
  • neden kaldırmışlar bu sistemi?
  • Çocuklar duymasın'da Kemal Bey vardı.Müsteşar Kemal :) o da eskilerden bir bölümünde gönüllü trafik polisi olup , ceza yağdırıyordu millete. O geldi aklıma :)
  • Tebrik ediyorum. Güzel hizmet.
  • video da gönderseniz resimde atsanız egm den otomatik cevap geliyor. yani yazmıyorlar ceza falan
  • Gerisini emniyet düşünsün. Bize ne? Şikayet etmek bir hak sonuçta, kullanacağım.
  • boş işler ile uğraşarak birşeyleri doğru yapıyorum diyerek kendinizi iyi hissettirme eyleminden başka birşey değil yaptığınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 21 Kasım 2018; 14:24:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nonsmoke

Bi psikologa görün
    Şerit ihlali yapanlar psikoloğa görünsün

Edit:yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boragungoren -- 21 Kasım 2018; 14:31:7 >
  • Hocam bir motorcu olarak söyleyebilirim ki bu ihlallerin suçlusu biz değiliz. Eğer ben en sağ şeritte ortalama hızın üstünde gittiğim halde korna ile taciz edilip sıfır sonlanıyorsam canım için hızlı giderim.

Şeridin ortasından gidiyorum arabalar aynadar görmüyor bana çarpıyor. ( 3 kere başıma geldi. Gerçi geri geriydi o ama olsun.) Ya da beni şeridin kenarına atmaya çalışıyor. Solda dursam soldan araba sıkıştırıyor sağda dursam başka araba sıkıştırıyor. Herkes motorcunun kafasına göre bir yerden gitmesini istiyor, bende kendimi korumak için araya dalarım. Tabi bu dediğim apacilik için geçerli değil.

Geri kalan dediklerinize katılıyorum ama trafikte üstüme süren taksiciden, kaldırıma sıkıştıran otobüsten vs kurtulmak için kurallara uymamam lazım çünkü Istanbul trafiğinde kural yok. Trafikte karşılıklı saygı olduğu gün motorcuların düzeleceğini düşünüyorum.

• Aslında Ceza-Ödül seçeneğini çıkarsa inan herşey düzelir.

%1 şikayet edene ödül verecek, emniyet şerit 1002 tl ceza yazacak, senin kazancın 10 tl... Hazine çoşar...

Profesyonel Kamera yerleştirip Mobese gibi ceza yağdırır millet
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir_canakci

Aslında Ceza-Ödül seçeneğini çıkarsa inan herşey düzelir.

%1 şikayet edene ödül verecek, emniyet şerit 1002 tl ceza yazacak, senin kazancın 10 tl... Hazine çoşar...

Profesyonel Kamera yerleştirip Mobese gibi ceza yağdırır millet

Mantikli dedin kadir % katiliyorum +rep

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emniyet şeridini gereksiz yere kullanmak ne kadar hatalıysa emniyet şeridini kullanan birinin önüne geçip, geçişine engel olmakta o kadar hatalı bir hareket.
    Seyir halinde emniyet şeridinde bir anda karşınıza araç çıksa zincirleme kazaya sebep olabilirsiniz.
    Arkadan gelen aracı sıkıştırarak kazaya sebep olabilirsiniz.
    Ayrıca emniyet şeridindeki aracın aciliyetini sizin bilme veya tayin etme gibi bir durumunuz yok.

Eğer problem yaşıyorsanız yapmaniz gereken tek sey polis jandarma gibi kurumlara ihbarda bulunmaktır, emniyet şeridindeki aracın önünü kesmek yol vermemek, aracın şoförüyle kavga etmek sizi haksız duruma düşürür. O şeritte 10 araç gereksiz yere bulunurken 1 araçta gercekten acil hastaneye yetişmeye çalışıyor olabilir, sırf o 1 aracın geçişine engel olmamak için diğer 10 aracın önünü kesmemelisiniz.

Madem emniyet şeridi bu kadar büyük problem, o zaman konu hakkında gerekli kurumlara dilekçeler verebilir, şikayetlerde bulunabilirsiniz ama ordaki aracın önünü kesmemelisiniz.

Arkadaşlar medenî toplumlarda cezayı vatandaş kesmez kesemez bunun algılanması gerek.
    Vatandaş şikayet eder ihbarda bulunur, gerekiyorsa polise yada savcılığa gider. Yapilacak takip vs devamında haklı bulunursa karşı taraf ceza alır.
    Ama siz bir kusuru başka bir kusurla örtmeye çalışırsanız bunun adı eskiyalık magandalık olur.

Size yakın zamanda başına gelen hikayeyi anlatayim: istanbul istikametinde osman gazi köprüsünden çıktıktan bir süre sonra yol çalışması var diye geçici sarı şeritlerle yolun akışını değiştirmişler. Emniyet şeridinide 3. Şerit yapmışlar. Bende eski emniyet yeni 3. Şerit olan şeritten giderken aynen sizin yaptığınız gibi başka bir araç geçişime engel olmak için önümü tıkamaya kalktı ve sıkıştırdı. Neredeyse banketlere giriyordum mal herif yüzünden. Adam hem eski beyaz şeritleri takip etmeye çalışıyor hemde üzerime kırıyor neredeyse kazaya sebebiyet verecekti birde kendini haklı sanıyor lavuk. Aklıncada tüm kurallara uygun hareket eden beni cezalandırmaya çalışıyor. Şikayet etsem dava açsam ceza alacak haberi yok.
    Yani özetle emniyet şeridine giren çıkanı cezalandırmak sizin değil polisin işi. Sizin vatandaşlık göreviniz de ihbarda bulunmak, önünü tıkamak değil.
    Millet çatır çatır ceza yiyor eds lerde ekiplerden siz merak etmeyin.
    Bana kalsa keske daha çok kullansalar da çatır çatır ceza yeseler en güzeli. Devletin kasasına havadan para...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 21 Kasım 2018; 15:5:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: celades

Klasik bir motorcu. Bu yüzden toplumca nefret ediyoruz sizden.

Alıntıları Göster
    Bende sizden nefret ediyorum sıkıntı yok

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.