Şimdi Ara

50-60 bin TL bandında sessiz donanımlı araç arıyorum. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    hocam öncelikle şunu anlamanız lazım sınıf düştükçe yalıtım ve konfor zayıflar, sizin B sınıfındaki fiesta'dan yada herhangi bi araçtan iyi yalıtım beklemeniz yanlış. sizi en az C sınıfı paklar (hatta D diyecem ama o bütçe ile ancak model yaşı çok yüksek araçlar olur)

bu noktada sesli çalışması nedeniyle dizelleri eliyorum, benzinli olacak (en azından motor sesinden kurtulalım ilk etapta) alınabilecek araçları sıralayalım;
    * golf 6 - 1.4 tsi benzinli (eğer lpg takılmayacaksa)
    * megane 3 - 1.6 atmosferik benzinli (lpg'ye uygundur, mümkünse 2014-2015 makyajlı kasa)
    * auris - 1.6 atmosferik benzinli (lpg'ye uygundur ancak japon olduğu için digerlerine göre yalıtımı biraz daha zayıftır)

ikinci adım olarakta bu araçlarda ses anlamında en rahatsız edici olan şey tekerlek dönüş sesi olacaktır, bunuda ziebart gibi bir firmaya gidip tekerlek davlumbazlarına yalıtım yaptırarak çözebilirsin (belki ilave olarak kapılarada bir ekstra yalıtım gerekebilir)

eğer sedan düşünürsen benzinli motorlar ile corolla, elentra olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fransız üretim Megane 3 tavsiye edebilirim.

• Mondeo ve c5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palio1.6 -- 17 Temmuz 2019; 23:33:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

hocam öncelikle şunu anlamanız lazım sınıf düştükçe yalıtım ve konfor zayıflar, sizin B sınıfındaki fiesta'dan yada herhangi bi araçtan iyi yalıtım beklemeniz yanlış. sizi en az C sınıfı paklar (hatta D diyecem ama o bütçe ile ancak model yaşı çok yüksek araçlar olur)

bu noktada sesli çalışması nedeniyle dizelleri eliyorum, benzinli olacak (en azından motor sesinden kurtulalım ilk etapta) alınabilecek araçları sıralayalım;
    * golf 6 - 1.4 tsi benzinli (eğer lpg takılmayacaksa)
    * megane 3 - 1.6 atmosferik benzinli (lpg'ye uygundur, mümkünse 2014-2015 makyajlı kasa)
    * auris - 1.6 atmosferik benzinli (lpg'ye uygundur ancak japon olduğu için digerlerine göre yalıtımı biraz daha zayıftır)

ikinci adım olarakta bu araçlarda ses anlamında en rahatsız edici olan şey tekerlek dönüş sesi olacaktır, bunuda ziebart gibi bir firmaya gidip tekerlek davlumbazlarına yalıtım yaptırarak çözebilirsin (belki ilave olarak kapılarada bir ekstra yalıtım gerekebilir)

eğer sedan düşünürsen benzinli motorlar ile corolla, elentra olabilir.
    Hocam değerli yorumun için teşekkür ederim. İnsan palioyla bindikten sonra b segmentte olsa modeli araçtan çok şey bekliyor :) Haklısınız bu yalıtım işi daha çok malzeme kalitesiyle ilgili ve segmentlere göre özel malzeme kalitesi ve işçilik farkı öne çıkıyor. Bütçemde çok yok. Dediğin tercihler alınabilir yarın ilk işim megane 3 lere bakmak olacak çok tavsiye aldım. Benzinli araç sessizlik için şartmı? Düz benzinli araç kullanmam cimriyimdir lpg şart :) Yani yalıtım iyi olduktan sonra benzin dizel pek farketmez gibi geliyor. İkincisi dizel motorlarda farklı farklı sessizliği ile öne çıkan dizel motor yok mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Citroen C4 yalıtım olarak başarılıdır . Deneyin isterseniz .

• srdn81 S kullanıcısına yanıt
    Basina dert almasin ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O paraya Fiat Bravo alınır.
    Fıestayi ne edecen!!

• MuvahhidGenc M kullanıcısına yanıt
    hocam çok çok yeni dizel araçların yalıtımı iyi olanlarında çok motor sesi kabine gelmiyor ama onlarda çok pahalı yeni oldukları için.
    bence size en uygun araç benzin&lpg motorlu temiz megane 3
    üzerine biraz masraf yapıp ekstra yalıtımda yaptırırsanız sessiz sakin kullanırsınız, motoruda lpg'ye uygun (1.6 düz motor) sarı sitedeki ilanların bazılarında lpg takılmıştır zaten, çok gezecekseniz direkt lpg'li olanlara bakın derim..

• bu fiyata istenilen araba,

donanımlı olsun
    yol sesi almasın
    basınca gitsin
    konforlu olsun
    sessiz olsun

yazmicam dedim de yazdığın cevapları görünce 2 kelam edeyim dedim
    bu fiyata böyle bir araç zor
  • Fiat Egea
    Üç beş daha koyman gerekir ama değer.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selamolsun1

Hocam clio 4 senin ilacın gibi geliyo bana
    Aynen calısmıyorken ve gitmiyorken sessiz clio 4 :) trim ses ve kelebek camdan rüzgarı alan kocaman dikiz aynalarından senfoni yapan bir araba

• 2007-2009 model 1.6 atmosferik tork konvertorlu Audi A3 8P makyajsiz kasa o fiyatlara olur. Donanim olarak en ust aux falan olur, motor cok guclu degil 102 beygir, cok yakar sehir icinde 11-12 litreleri gorur ama lpg icin cok uygun motor, sizin icin onemli olan konu konfor ve sessizlikte ise gayet basarili bir araba.

• Cruze hb sessiz ve donanımlı otomatiği 11lt yakar yakıtı önemli değilse alın yada lpgli binin

• paranaızın yettiği modelde bir elentra işinizi görür
  • Mondeo iyidir yalıtımda 260 bin km civarı 6-7 parça boyalı bulunursa tdci kaçmaz

• Toyota Yaris Hybrid bu fiyat civarinda pili değişmiş alınır çatır çatır binilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 18 Temmuz 2019; 9:14:34 >
  • donanım olarak clio 4 0.9 icon tatmin etmişti ama sanırım biraz daha zorlayıp polo 1.2tsi comfort ya da lounge alacağım ben
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.