Şimdi Ara

5 YILLIK İLİŞKİ VE AYRILIKTAN SONRAKİ SÜREÇ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
253
Cevap
13
Favori
51.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında zor olan onunla birlikte edindiğin alışmışlık duygusu.. Bu filmi bir başkasıyla baştan çevirmek zor geliyor insana.. Tam bana göre, dengim olan birini bulmuştum şimdi kimse onun gibi olamaz diyorsun ama emin ol hiç öyle değil.. Hayat o insanın etrafında dönmüyor, bunu anlıyorsun zamanla,yeni insanlar, yeni hobiler ediniyorsun.. Bildiğin zihnin açılıyor üzerinden biraz zaman geçince..

Sana tavsiyem; iyi niyetle bile olsa "nasılsın..atlatabildin mi" gibi sorulara,merhamet duygusuna prim verme.. O artık senin hayatının bir parçası değil dolayısıyla hayır atlamadım desen ne yapacak gelip teselli mi edecek? Artık ayrı yollarda yürüyen insanlarsınız, acınızı,üzüntünüzü,sevincinizi birbiriniz olmadan yaşamayı öğreneceksiniz..Başka yolu yok bunun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fresky

Yalnız değilsin kardeşim herkes senin yaşadıklarını yaşıyor benimde 2 yıllık bir ilişkim vardı ama bitti insan hayret ediyor ama bi arkadaşımız yukarda yazmış bir kadın gidiyorsa iki sebebi wardır diye kesinlikle katılıyorum ha şunuda unutma sen ne yaşıyorsan eğer karşıdakide sevmişse seni oda aynılarını yaşıyordur emin ol ama kızlar bizden daha çabuk karşı cinsle temasa geçtikleri için kolay atlatıyor düşüncesindeyim :)

Alıntıları Göster
    Bende 3 ay önce ayrıldım ve nişanlıydık düşün okadar uğraş emek hepsi boşuna gitti. Öyle mutluydukki ve 3 Yıl içinde hiç sorunumuz olmadı. Taakiii Ailesine istemeye gittimiz zaman öyle büyük sorunlar çıktıgıki benim yerimde kim olsa kalkar giderdi ama sabırr dedim......sonra iyice gerildi ortalıkkkk artık ikimiz içinde çokkötüydü herşeyyyy... benden ayrılma nedeni zaten çocukca birde bitirme sekli var.............................................
    ilk 2 hafta çok özlüyordum ama öylebir ailesi varki uzak durmak en iyisi nezamanki aileyi tanıdım evlenince sürekli bu eve gelecegim ve bu anne ve babayı çekmek zorunda kalacagım dedimm.. artık komple vazgectim...
    Bence sende vazgeçmelisin. hiçbirşey eskisi gibi olmayacak...
    "Sen onu degil inan onla geçirdigin iyi zamanları istiyorsun" bu insanda alışkanlık yapıyor..

En güzeli yeni bir ilişki tabiii zamanıda var..
    Aileler ararası kültür farkı varsa kesinlikle olmuyor ( Meshep degil ) konuştukları dil bambaşka...

Sende artık yanlıştan dönmem lazımm.... İnsanlar kaç yıllık evligini bitiriyorrr..

Unutmak istiyorsan kagıda yaz Sen Onun için ne yaptın - O Senin için ne yaptın ?

ve ondan nefret etmeni saglayacak seyleri düşün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL[e]N -- 7 Nisan 2015; 15:24:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AL[e]N

Bende 3 ay önce ayrıldım ve nişanlıydık düşün okadar uğraş emek hepsi boşuna gitti. Öyle mutluydukki ve 3 Yıl içinde hiç sorunumuz olmadı. Taakiii Ailesine istemeye gittimiz zaman öyle büyük sorunlar çıktıgıki benim yerimde kim olsa kalkar giderdi ama sabırr dedim......sonra iyice gerildi ortalıkkkk artık ikimiz içinde çokkötüydü herşeyyyy... benden ayrılma nedeni zaten çocukca birde bitirme sekli var.............................................
    ilk 2 hafta çok özlüyordum ama öylebir ailesi varki uzak durmak en iyisi nezamanki aileyi tanıdım evlenince sürekli bu eve gelecegim ve bu anne ve babayı çekmek zorunda kalacagım dedimm.. artık komple vazgectim...
    Bence sende vazgeçmelisin. hiçbirşey eskisi gibi olmayacak...
    "Sen onu degil inan onla geçirdigin iyi zamanları istiyorsun" bu insanda alışkanlık yapıyor..

En güzeli yeni bir ilişki tabiii zamanıda var..
    Aileler ararası kültür farkı varsa kesinlikle olmuyor ( Meshep degil ) konuştukları dil bambaşka...

Sende artık yanlıştan dönmem lazımm.... İnsanlar kaç yıllık evligini bitiriyorrr..

Unutmak istiyorsan kagıda yaz Sen Onun için ne yaptın - O Senin için ne yaptın ?

ve ondan nefret etmeni saglayacak seyleri düşün.

Alıntıları Göster
    Valla sizleri gördükçe ilişki yaşamaya korkar oldum . Zaten 10 yıldır platoniğim. Böylesi daha iyi galiba. 5-6 yıl deli gibi sev ve aldatıl veya terk edil. Gerçekten hiç hoş değil ya. Doğru insanı bulursunuz umarım.

• Bu adamı dinle herşey geçer takma kafana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C8D8ACBB0

Valla sizleri gördükçe ilişki yaşamaya korkar oldum . Zaten 10 yıldır platoniğim. Böylesi daha iyi galiba. 5-6 yıl deli gibi sev ve aldatıl veya terk edil. Gerçekten hiç hoş değil ya. Doğru insanı bulursunuz umarım.

Alıntıları Göster
    Bir de onun başkalarıyla konuştuğunu görmek gibi acı bir olay var. Arkadaş olarak konuşsa, resim atsa da gününü zehir etmeye yetiyor. Ama şöyle bir olay var gerçekten onu mu istiyorsun yoksa onunla geçirdiğin eğlendiğin zamanları mı? Zira başkasıyla da o zamanları geçirebilirsin hatta daha iyilerini fakat onu istiyorsan o kısmı en zor olanı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Orijinalden alıntı: chevanton

Biz erkekler düz, saf, doğrucu, içinden geldiği gibi yaşıyoruz olayları belki de ondan kaybediyoruz. Dediğin gibi kızların düşünce yapılarını, kafalarını anlamak mümkün değil bir kaç saat önce canın olan varlık bir bakıyorsun sebepsiz yere alakasız hallerde. İnsan önce kendini bilecek derdim ama karşındaki insan da seni etkilemeye başlıyor işte o anda bakıyorsun bu sen değilsin. Saçma sapan durumlar

Valla benim toplam 1 hayatım var tutup bir kız için üzülecek kadar çok vakte sahip değilim. Aradı beni dedi bu olup biten hakkında bir şeyler yapmayı düşünmüyor musun diye ? ( Yani hatam varmış o hatayı fark edip sonra çabalayıp düzeltip sonra onu ikna edecekmişim ben bunu anladım ).

Yani bende dünyada olup biteni oluruna bırakmayı tercih eden bir insanım ne bana yaklaşana müdahale ederim nede benden uzaklaşana. Kendi bilecekleri iş nasıl olsa.

Cevap olarak dedim ki sıkıntı sende bir sıkıntın var ki araya resmiyeti koydun. Ben şu anki halimde bir yanlışlık göremiyorum doğal olarak herhangi bir değişikliğe gitmeyeceğim. Bu şartlar altında devam etmek istiyorsan et istemiyorsan bu durum seni rahatsız ediyorsa yine senin bileceğin iş bana bir şey olduğu yok ben neden oturup bunun üstüne düşüneyim ki.. ( Bu arada sıkıntının ne olduğu belli bile değil )

Bu cevap sanırım beklentilerini karşılamıyordu ki iletişimi kestik.

Dediğin gibi erkek öyle alttan laf sokayım yok işte şu tribi atayım o ne demek istediğim anlasın gibi dolaylı yollarla uğraşmaz. Direk düz ne ise sıkıntı dile getirir oldu oldu olmadı bakar başının çaresine.

Senin de enteresan bir ilişkin varmış hocam. Aslında çoğu erkeğin yapmak isteyip de yapamadığı şeyi yapmışsın umursamaz davranmışsın ve bu duruşunun arkasında olmuşsun. Ne mutlu ki güzel bir şekilde atlatmışsın. İlişkimden ders alacak çok fazla şey var ve ben ilerleme katettiğimi düşünüyorum artık daha mantıklıyım, daha olgun düşünebiliyorum, insanlara daha realist yaklaşabiliyorum ve kolay kolay üzülmüyorum. Bir konuda da sonuna kadar katılıyorum kimse insanın kendinden daha değerli değildir (Aileyi katmıyorum).

• quote:

Orijinalden alıntı: İbrahim Kaypakkaya

Bu adamı dinle herşey geçer takma kafana.
    Unutmak istiyorsan tek yolu başka bir kızdan geçer tecrübeyle sabit,bende 5 yıllık bir ilişki,nişanlılık hatta evliliğe kadar giden bir ilişkiyi sonlandırdım,hoş ben bitirmek istedim fakat sonra köpek gibi pişman oldum tabi iş işten geçmişti,ayrıldıktan sonraki ilk ay tam anlamıyla cehennem zaten,sonra acı hafifliyor günde 3 öğün hatırlıyorsan 1 öğüne düşüyor,sonra farklı bir kızla tanışıp ona yoğunlaşman kafanı meşgul ediyor,sonra tam anlamıyla arınıyorsun.

Fakat ben şuna inanırım ömrü hayatında bir kere gerçekten aşık olma sevme yada sevilme ihtimalin var ben bunu köpek ettim,şu anda doğu avrupada biraz esmer adamların deli gibi karı muhabbetleri kurduğu bir ülkedeyim,o kadar şaşaa nın içinde dahi bazen aklıma gelir bir sigara yakar yaad ederim.

Demem o ki,başkasını bul en azından süreci hızlandırır kolaylaştırır,ama harbi aşıksan sevdiysen aynı duyguları tekrar yaşaman neredeyse imkansız.

• Fresky kullanıcısına yanıt
    Herkes yok kızlar narindir, duygusaldır, bir şeyleri yaşanmışlıkları çabuk atlatamaz ama tam tersi aslında. Bizim kadar düşünceli olamıyorlar, hayata bakışları gerçekten farklı ve kadın oldukları için peşlerinde illa ki dolanan varlıklarını hissettiren erkekler olduğu sürece de bu kızların kendilerini mükemmel olarak görmeleri durumu değişmeyecek. Aslında ne yapıyorsak biz kendimiz yapıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: airnavy

her ilişki insanı biraz daha farklılaştırıyor , ya hayatından bir şeyler alıyor ya da katıyor. benim hiç bu kadar uzun sürelik bir ilişkim olmadı ama hala ayrıldığım birinin düşüncesi var içimde .ondan sonra farklı ilişkilerim de oldu. ayrılığın üzerinden 4 yıl geçti . sosyal hesaplarının hepsini takipteydim . o kadar çok sevgilisi oldu ki hepsinde de sinirlendim, hatta biraz gözyaşı döktüm . değmedi hiçbiri . şimdi ise biraz hissizim ona karşı . sevgilisiyle sarmaş dolaş çok fotoğrafları var , umurumda da değil artık. belki kolay unutamamış olmamın sebebi hep onu takip etmemdi. kısaca demek istediğim şey irtibatı kesmendir. içinde biriktirme bazı şeyleri de , uzun vadede ağlayacağına şimdi ağla , şimdi bağır çağır . şimdi yapki uzun vadeye yayıp kendini hırpalama. arkadaş filan da kalma , gördükçe daha da kanayacak yaran. bilmem sende işe yarar mı ama film izlemeni tavsiye edebilirim 2 saatliğine de olsa filmlerde kaybolup gidiyorsun .

Çok haklısınız. Getirdikleri de var götürdükleri de ilişkinin. Bir şekilde hayat devam ediyor. Daha önce aldatılmıştım ve bir şekilde toparladım eminim yine toparlayacağım ama bu kadar uzun süreli ilişkilerin dezavantajını yaşıyorum o da yaşanmışlıkların getirdiği alışkanlıklar. Hayatına davet ediyorsun, ortak ediyorsun, kalbine misafir ediyorsun ama bir gün diyor ki ben bu misafirlikten sıkıldım. İşte o an içinden kopup gidiyor bir şeyler. Ben irtibatı kestim tamamen, ortak arkadaşlarımız konu açmaya falan kalkınca direk susturuyorum çünkü bana yarardan çok zarar getiriyor biliyorum. Sen de hatalı davranmışsın onu takip ederek. Acına biraz daha acı katmışsın. Bu süreçte en büyük iki yardımcım filmler ve kitaplar. Onlar iyiki var

• Phaldor kullanıcısına yanıt
    Ne kadar da güzel anlattınız. En büyük zorluk da alışmışlık duygusunu yok sayabilmek. Onun dışında gerisi zamanla bir şekilde halloluyor. Çok duygusal ve merhametli biriyim ve bu yüzden çok kaybettim bir türlü kendimi değiştiremedim ama artık olgunlaştım. Teslim olmuyorum, çünkü biliyorum bir anlık zaafım bana yine pahalıya patlayacak. İşte bunu tecrübe etmek güzel bir şey. Artık adımlarımı daha sağlam atıyorum. Çevremdeki ilişkileri daha olgun ve dikkatli bir şekilde gözlemleyebiliyorum.
  • Bir kere su konuyu kilitlet yada sildir sen hala onla yasiyorsun dostum ben kopek oldum bir gecede kalkip 200 km yol gittim kapisinda yattim olmuyorsa olmuyor evlenecegimiz zaman istemiyorum dedi gitti 4 yil bitti cope atti ve daha hic konusmadi kizlar boyle sevdigini saniyor taki daha iyisini bulana kadar ben cok cektim sana tavsiyem telini sosyal paylasimda olan hersryini sil sana hatirlatacak her seyi aklindan cikar at ben 3 ay her gece agladim inan yemek yemedim hasta oldum kansere ceviriyordu zor kurtardim kendimi 2 sene oldu ayrilali konum vardi hatta evleniyorum diye ha simdi nasilim diye aklina soru geliyosa soyleyeyim

Ilk 3 ay bunalim gecti disari bile cikmadim resimlere bakip bakip agliyodum yavas yavas acilmaya basladim baska kiz girdi hayatima cinsellik dahil yasadim ama onda bise bulamadim ayrildim 2-3 kiz daha girdi hic biri onu tutmadi mart 6 da bana yazdi tekrar ruyamda seni gordum iyimisin diye 1 ay konustum baktim gene baglaniyorum o sancili 3 aya gidiyorum ona dogru gidiyordu gene bu seferde ben istemedim direk engelledim sildim attim lanet olsun hala seviyorum ama inan bir gun bitecek buna inaniyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

Unutmak istiyorsan tek yolu başka bir kızdan geçer tecrübeyle sabit,bende 5 yıllık bir ilişki,nişanlılık hatta evliliğe kadar giden bir ilişkiyi sonlandırdım,hoş ben bitirmek istedim fakat sonra köpek gibi pişman oldum tabi iş işten geçmişti,ayrıldıktan sonraki ilk ay tam anlamıyla cehennem zaten,sonra acı hafifliyor günde 3 öğün hatırlıyorsan 1 öğüne düşüyor,sonra farklı bir kızla tanışıp ona yoğunlaşman kafanı meşgul ediyor,sonra tam anlamıyla arınıyorsun.

Fakat ben şuna inanırım ömrü hayatında bir kere gerçekten aşık olma sevme yada sevilme ihtimalin var ben bunu köpek ettim,şu anda doğu avrupada biraz esmer adamların deli gibi karı muhabbetleri kurduğu bir ülkedeyim,o kadar şaşaa nın içinde dahi bazen aklıma gelir bir sigara yakar yaad ederim.

Demem o ki,başkasını bul en azından süreci hızlandırır kolaylaştırır,ama harbi aşıksan sevdiysen aynı duyguları tekrar yaşaman neredeyse imkansız.

Çevremde hemen hemen herkes aynı öneriyi yapıyor. Çivi çiviyi söker misali bir bakıma haklısınız bu dönemi daha çabuk atlatabilmek için tamam böyle bir şey yapabilirim ama bu bana da karşımdaki insana da haksızlık olmaz mı? Belki gerçekten seveceğim ama ilk etapta tamamen onu unutmak için kendimi oyalayacağım. İstemeden o kıza yalanlar söyleyeceğim bu bana çok etik gelmiyor. Ha yapanlar çatır çatır yapıyor. Kızlar da buna dahil ama ilk etapta biraz uzak durmam sanki bana daha mantıklı geliyor. Yoksa şu aralar eski sevgilim fazlasıyla yazmaya başladı. Bu kız arkadaşımdan önceki güzel zamanlar geçirdiğim ve daha sonra karşılıklı olarak ilişkiyi bitirdiğim kız arkadaşım bu aralar aklımı çok çeliyor ama uzak duruyorum

• potur kullanıcısına yanıt
    Artık daha iyiyim toparlıyorum dostum. Yani ilk defa ayrılık yaşamadım aldatılma da dahil birkaç ayrılığım oldu biraz tecrübeliyim sanki bu konuda. Artık çok da yaralı değilim ilk zamanlar evet aynı senin gibiydim yemeden içmeden kesilip anneme bile terslendiğim oldu. Hoş durumlar değildi ama insan bazen kendini kontrol edemiyor. Ara sıra bana yazıyor ama kesinlikle cevap vermiyorum faceden whatsaptan engelledim bir nevi kalkan oluşturdum kendime.

Biz erkekler bakıldığı zaman kadınlardan çok daha duygusal, düşünceli ve fedakarız ama bunu anlayabilecek, anlatabileceğimiz insanları bir türlü bulamıyoruz. Sorun ya gerçekten bizde ya da bizi bu şekilde kullanmak isteyen kızlarda. Paylaştıkça daha iyi oluyorum. İçime atmaktansa duyguları dışa vurmak bence daha mantıklı.
  • quote:

Artık daha iyiyim toparlıyorum dostum. Yani ilk defa ayrılık yaşamadım aldatılma da dahil birkaç ayrılığım oldu biraz tecrübeliyim sanki bu konuda. Artık çok da yaralı değilim ilk zamanlar evet aynı senin gibiydim yemeden içmeden kesilip anneme bile terslendiğim oldu. Hoş durumlar değildi ama insan bazen kendini kontrol edemiyor. Ara sıra bana yazıyor ama kesinlikle cevap vermiyorum faceden whatsaptan engelledim bir nevi kalkan oluşturdum kendime.

Biz erkekler bakıldığı zaman kadınlardan çok daha duygusal, düşünceli ve fedakarız ama bunu anlayabilecek, anlatabileceğimiz insanları bir türlü bulamıyoruz. Sorun ya gerçekten bizde ya da bizi bu şekilde kullanmak isteyen kızlarda. Paylaştıkça daha iyi oluyorum. İçime atmaktansa duyguları dışa vurmak bence daha mantıklı.

Yasadiklarimi yasasaydi baskasi inan intihar ederdi ben cok zor atlattim hala atlatamamis degilimde iyiyim yani bak gene aklima soktun onu

• takıntılı kalmamalısın dostum, kendi yoluna bakmalısın.
    tamam 5 yıl az bi süre değil ama o yokkende hayattaydın.
    ben de kısa bi süre önce ayrılık yaşadım, rüyama giricek diye uyuyamadığım geceler oldu, tam yemeğin ortasında anılarımız aklıma gelince yemeği bırakıp masadan kalktığım oldu. çok acı çektim anlıycağın.
    zaten bu hisleri yaşadığımız için insanız. her şey var hayatta. gülmekte, ağlamakta. yaklaşık 1 ay önce başka biriyle sevgili olduğunu öğrendim. çok koydu tabiki ama yapıcak bi şey yok. en azından bundan daha ağırını yaşamıycağımı bildiğim için rahatım. şimdi kendi kendime diyorum, o kendi hayatına baktı, benim de öyle yapmam lazım. ki yapıyorum da.

ayrıca şunu unutma, sen o kızı özlemiyosun. yaşadığın duyguları özlüyosun. o hisleri tekrar yaşamak istiyosun.
    sonuç olarak biri gider biri gelir. daha kimler gelir kimler gider hayatından. en kötü derdin aşk meşk olsun, şükret haline.

• potur kullanıcısına yanıt
    Zamanında aldatıldım ve bunu üç ay sonra öğrendim. Ailesi ve kardeşi ile aram çok iyi olmasına rağmen evlerine girip çıkmama rağmen bu olayı bilip bana söylemeyecek kadar karaktersiz insanlarla muhatap oldum dostum ben. Bu aldatılmışlık, kandırılma, aptal yerine konmak değil de nedir. Odama geçip hüngür hüngür ağladığımda annem de karşıma geçip benim o halimi görüp ağlamıştı. İşte o an dünya başıma yıkıldı sandım. Kıza hesap sormaya gittiğimde de babası beni tehdit etmişti. Gerçekten saçma sapan durumlar, kişiliklerle muhatap oldum kardeşim.

Bunları neden anlattım. İnsan bunları bile atlatabiliyorsa zamanı gelecek her şeyi atlatabilecek. Sen düşünme bırak bunları bak en azından benim durumlarımı da öğrenmiş oldun. Beterin beteri oluyor inan
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

Çevremde hemen hemen herkes aynı öneriyi yapıyor. Çivi çiviyi söker misali bir bakıma haklısınız bu dönemi daha çabuk atlatabilmek için tamam böyle bir şey yapabilirim ama bu bana da karşımdaki insana da haksızlık olmaz mı? Belki gerçekten seveceğim ama ilk etapta tamamen onu unutmak için kendimi oyalayacağım. İstemeden o kıza yalanlar söyleyeceğim bu bana çok etik gelmiyor. Ha yapanlar çatır çatır yapıyor. Kızlar da buna dahil ama ilk etapta biraz uzak durmam sanki bana daha mantıklı geliyor. Yoksa şu aralar eski sevgilim fazlasıyla yazmaya başladı. Bu kız arkadaşımdan önceki güzel zamanlar geçirdiğim ve daha sonra karşılıklı olarak ilişkiyi bitirdiğim kız arkadaşım bu aralar aklımı çok çeliyor ama uzak duruyorum

Aşk,ilişki vaadiyle hiç bir kızı kandırmaya çalışmıyorum ki neresi yanlış bunun başta herşeyi çaıtr çatır söylüyorum ilişki düşünmüyorum diye.Fakat es kaza tanıştığın yeni kıza tutulma ihtimalin de var orası şansa kalmış bir durum.Bir ara alkışlarlayaşıyorumda bir yoruma rastlamıştım kadınlarla ilgili tabi genelleme yanlış da benim tecrübelerim bu çıkarımın doğru olduğu yönünde aynen alıntılıyorum.

'' kadınlar duygusal konularda daha dirayetli ve acımasız oluyorlar . ayrıca fiziksel güçsüzlüklerine karşın üstün bir yalan kabiliyetleri var . hatta bir süre sonra yalanlarına kendileri bile inanabiliyor . aldatan kadınların meşhur ; sana ihtiyacım vardı ve yanımda yoktun yalanı bunun en güzel örneğidir . sizin bazı maço hareketlerinizi eleştiren bir kadına sakın inanmayın , zengin veya yakışıklıysanız bunu beğenirdi . bunları eleştiriyor ve kıskanç olduğunuzu vs . söylüyorsa , bilin ki terk edilmeniz yakındır . sadece sizden daha iyi aday henüz ortalıkta yoktur . kafınlar güce tapar ve boyun eğerler ama keseyi açmanız şartıyla . sizin ilkel duygularınızı eleştiren kadın , bilin ki bu duygularıyla temesı asla kesmez ve bunu şirinlik adı altında sempatik gösterir . tatlı ve para düşkünlüğü bunun en güzel örneğidir . para yoksa bir ilişkide sorunlar başlar ama kadınlar kurnazdır ; bunu başka yalanlarla gizlerler . bazen para düşkünlükleri bilinç düzeyine çıkmaz bunu kadın bile fark etmez ama başka konularda huzursuzluk çıkarır .asla size parasızlığınızdan veya yeni bir talip olduğu için terkettiğini söylemez . başka bir yalan uydurulur . ama kadına yetmez . üstüne üstlük sizin etinizden de bir parça kopartmak ister . çünkü duygusal bir iz bırakmak ve dizilerden öğrendiği dünyasında bir oyuncak yaratması gerekir . yine de hayata küsmeyin , aslanlar bile sürüsünü kaybediyor . doğanın kanunu bu . doğa boşlukları sevmez . bir şekilde ileriye bakın yenileri gelecektir . ''

• Sizin için üzüldüm ama ben daha o aşk acısını bile yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chalinder

Sizin için üzüldüm ama ben daha o aşk acısını bile yaşamadım.
    geçiyor ya fazlada takmaya gerek yok ortalıkda kız bol zaten bi kıza baglanmak saçmalık yani her zaman bir adım önde olacaksınız ki böyle şeyler yaşamayasınız aynı şeyleri bende yaşadım sonradan ögrendim ne kadar değersiz olduklarını
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: airnavy

her ilişki insanı biraz daha farklılaştırıyor , ya hayatından bir şeyler alıyor ya da katıyor. benim hiç bu kadar uzun sürelik bir ilişkim olmadı ama hala ayrıldığım birinin düşüncesi var içimde .ondan sonra farklı ilişkilerim de oldu. ayrılığın üzerinden 4 yıl geçti . sosyal hesaplarının hepsini takipteydim . o kadar çok sevgilisi oldu ki hepsinde de sinirlendim, hatta biraz gözyaşı döktüm . değmedi hiçbiri . şimdi ise biraz hissizim ona karşı . sevgilisiyle sarmaş dolaş çok fotoğrafları var , umurumda da değil artık. belki kolay unutamamış olmamın sebebi hep onu takip etmemdi. kısaca demek istediğim şey irtibatı kesmendir. içinde biriktirme bazı şeyleri de , uzun vadede ağlayacağına şimdi ağla , şimdi bağır çağır . şimdi yapki uzun vadeye yayıp kendini hırpalama. arkadaş filan da kalma , gördükçe daha da kanayacak yaran. bilmem sende işe yarar mı ama film izlemeni tavsiye edebilirim 2 saatliğine de olsa filmlerde kaybolup gidiyorsun .

Çok haklısınız. Getirdikleri de var götürdükleri de ilişkinin. Bir şekilde hayat devam ediyor. Daha önce aldatılmıştım ve bir şekilde toparladım eminim yine toparlayacağım ama bu kadar uzun süreli ilişkilerin dezavantajını yaşıyorum o da yaşanmışlıkların getirdiği alışkanlıklar. Hayatına davet ediyorsun, ortak ediyorsun, kalbine misafir ediyorsun ama bir gün diyor ki ben bu misafirlikten sıkıldım. İşte o an içinden kopup gidiyor bir şeyler. Ben irtibatı kestim tamamen, ortak arkadaşlarımız konu açmaya falan kalkınca direk susturuyorum çünkü bana yarardan çok zarar getiriyor biliyorum. Sen de hatalı davranmışsın onu takip ederek. Acına biraz daha acı katmışsın. Bu süreçte en büyük iki yardımcım filmler ve kitaplar. Onlar iyiki var

Aynen oyle oldu kendi acima aci kattim ama kendi psikolojime karsi cok acimasizdim . sarkilar dinleyip huzursuz ederdim kendimi . Birde ona donup baktigimda o tam tersi hayatini sonuna kadar zevkle yasardi . sonradan duzeldim iste . ha birde soyle bir sey soyleyeyim ; kendini uzerek , onu hatirlayarak kendine bir hayli zarar veriyorsun , sen sadece duygusal zarari var zannedersin ama saclarin dokulur , dislerini sıkarsın .uykulari bozulur vs. En iyisi kendi yoluna bak ve zamani geldiginde o kizin kisakanacagi bir hayat yasa .annen baban mutsuz ol diye dunyaya getirmediler seni . hadi eyvallah :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.