Şimdi Ara

5'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI GAZİANTEP (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
0
Favori
77.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pek fazla tecrübeli yok galiba ama bu mesajı gören olursa;
    -Hiç bu kadar uzun mesafeli yolculuk yapmadım. Oraya otobüsle gidersek nasıl olur?
    -Gaziantep'ten tugaya ulaşım nasıldı?
    -Gaziantep'in doğal klimalı bi iklimi varmış ama tugay soğuk mudur? Sıcak mıdır? Fazladan yanımıza almamız gereken oraya özel bi ihtiyaç var mıdır?
    -Yemekleri nasıldır? Ustasına mı yaptırırlar; erlere mi?

Ek bilgiye de hayır demem; ne biliyorsanız anlatıverin işte :))
  • 319. Dönem dedeniz olarak ben de askerliğimi antep'te yapmıştım. türkiye'nin en büyük zırhlı tugayıdır orası. çok büyüktür. eğitimleriniz muhtemelen mekanize bölüğünün eğitim alanında yapılacak. çok ağır veya merak edilecek bir şeyi yok. asteğmen verirler başınıza bir tane o size eğitimi verir. çok zorlanmazsınız. ilk ay sonunda kura çekilip katılacağınız usta birliğini seçersiniz. ben sınır bölüklerinden birini çekmiştim. suriye sınırında yaptım askerliği, nöbet dışında hiçbir şey yok. bence yapabileceğiniz en rahat askerlik olur sınır karakolları.

iklim olarak soğuk bir yerdir antep. sabah ayazında eğitime çıkacağınız için sabahları çok soğuktur. sınıra giderseniz de eğer şöyle diyim mayıs'ta gelene kadar bere boyunluk taktım çünkü çöl iklimi var suriye tarafında. gündüz de tam tersine tişört bile fazla geldi.

otobüsle de gidilebilir ama batıdan gelecek arkadaşlar için tavsiyem uçak. çünkü yorgun argın gelip birliğe katılacaksınız, imkanınız varsa eğer kullanın uçağı.

havaalanından nasıl gidiliyor hatırlamıyorum ama zaten herkes bilir yerini. kocaman tugay. antepe gittiğinizde kimse sorsanız gösterirler. ilk gün biraz heyecanlı olabilirsiniz ben nereye geldim falan filan diye, ama insan her şeye alışıyor o kıyafetleri giyince. sorun olmaz.

cep telefonu kullanmayın sınır karakollarına gidecek arkadaşlar için söylüyorum. oralarda yaptırımlar ağırdır biraz daha.

hayırlı tezkereler.

not olarak da her şey gibi askerlik de bitiyor, bir bakmışsınız eve dönmüşsünüz, tahminen izin kullanmayanlar için 16-17 mayıs 2010 eve dönüş tarihiniz olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neverwinter81 -- 10 Aralık 2009; 10:14:52 >
  • Bilgi veren arkadaşlara teşekkürler. Gerçekten çok yardımcı oldunuz. :)
  • ben ankaradan istanbul aktarmalı gidiyorum.

istanbulda 12.45 te kalkan uçakla 2.20 gibi antepte olunuyor.ordanda bi şekilde gideriz işte.

yalnız orda daha önce yapmış olanlar biraz bilgi verirse daha iyi olur bizler için.
  • Neverwinter çok teşekkürler.

Dediğin gibi askerlik bitiyo ve önümüzde koca bir hayat oluyo. Ölüm desen her yerde. Ben en tehlikeli yere de gitsem böyle düşünürüm.

Bu bizim hayatta emeklilik öncesi son tatilimiz :)
  • Teşekkürler Neverwinter81

İyi o zaman inşallah sınır karakoluna düşerim bende. Büyük bir yer olması orada herşeyin olması anlamına da gelirmi acaba? (malzeme temini açısından)

Uçakla gidecek arkadaşlar birbirimizi bulalım havaalanında hatta aynı uçakta oluruz belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hunter_one -- 10 Aralık 2009; 12:06:29 >
  • Hunter paşam ben cumartesi 06:25 Sun express e yer bulabildim.
  • nette banyonun ısınmanın kalorifer açısından çok sorun olduğu söylenmiş.doğruluğu nedir acaba ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: revani001

Hunter paşam ben cumartesi 06:25 Sun express e yer bulabildim.

sun express neymiş valla ilk defa duyuyorum 159 lira diyor onumu aldın? Orada 69 - 79 liralıklar var onları alınamıyor galiba :)

http://www.sunexpress.com/xq-tr/showIBEResultPage.do?activeLanguage=TR&DEP_DATE_OPTS=4&RET_DATE_OPTS=4&clickedButton=btnSearch&DEPPORT=SAW&ARRPORT=GZT&TRIPTYPE=O&DEPDATE=12%2F12%2F2009&RETDATE=10%2F12%2F2009&ADULT=1&CHILD=0&INFANT=0

Bende thy nin sitesindne alayım diye uğraştım paso hata paso hata verdi sistemleri 149 lira gözüküyor listesinde 10 kere hata verip 11. denemesinde ilerlemeyi başardım baktım yakıt vergisi ve bilet hazırlama ücreti diye birşey ekledi 149 un üstüne oldu fiyat 189 tl ohannes dedim. Telefonla aradım öyle aldım bileti internetten alabilseydim 5 tl daha ucuza olacak dedi ordaki yetkili de internet sistemi dandik adamların koskoca thy ya... tırıvırı valla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah8585

nette banyonun ısınmanın kalorifer açısından çok sorun olduğu söylenmiş.doğruluğu nedir acaba ??

nerde denmiş link ver bizde bakalım... umarım doğru değildir
  • eksızozluk 5.zırhlı tugayda çıkıo bikaç yorum
  • evet arkadaslar bende orda yapcam kısmetse.ctesi 12 45 te havaalanından antepe gidicem.aynı yerde olanlar varsa görüşelim.adım turgay demirel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hunter_one

@orknt , birliğim bu listede yok demişsin halbuki var heyecandan bulamadınmı :) istanbuldan uçakla gidicek olan varmı acaba? Tüm forumda arama yaptım bizim gittiğimiz yere giden çok az sayıda donanımhaber üyesi var. Yazılanlar çok az valla. Gittikten sonrada kimse birşey yazmamış demek ki orda internete girebilen yok? Gaziantep havalimanı şehrin dışında google dan bakınca baya uzak gözüküyor birliğe o yüzden ben orda asker görürsem direk teslim olucam alın beni götürün diyicem hemen :) Zaten normal şartlar altında saat 2 buçuk gibi inicem oraya 5 e kadar pek vakit kalmıyor.

kardeşim bende aynı yere gidiyorum 12 45 thy ile gidicem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orknt

:> 331.DÖNEM <:

::: 5'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI GAZİANTEP :::

1) orknt
    2) metout
    3) emrah8585
    4) ahmettr
    5) volkanerguz
    6) tnt84
    7) Hunter_one

yaz kardeşim benide p28 turgay demirel
  • listeye beni de ekleyin canım aslan, kaplan, kral ve efsane devrelerim inşallah hayırlısı olsun 1. bölük en kral yermiş 2 ve 3. bölükler zormuş haberiniz ola. gaziantep güzel bir yer doğunun parisi inşallah hepimize hayırlı olsun....
  • cumartesi 12:45 uçağında kimler olacak? ben ve p28 dışında?

Bu arada çekinmeyin arkadaşlar listeye cep tellerini msnleri yazdık oraya gidince hemen devrecilik işine girelim donanımhaber devresi :) Birlikten kuvvet doğar birbirimizin eşyalarını kollarız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanerguz

bende izmirden gidiyorum var mı başka izmirli??

bende izmir'den geliyorum kardeşim. c.tesi sabah 7:00'de SunExpress uçağıyla antep'e uçucam. bu arada bileti herşey dahil 79TL'ye aldım. nasıl bu kadar ucuza buldun demeyin, ilk bileti alan (promosyonlu:) benim.

hepimize hayırlı olsun...
    Beni de listeye ekleyebilirsiniz yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OregonTR -- 10 Aralık 2009; 15:47:03 >
  • quote:

cumartesi 12:45 uçağında kimler olacak? ben ve p28 dışında?

Bu arada çekinmeyin arkadaşlar listeye cep tellerini msnleri yazdık oraya gidince hemen devrecilik işine girelim donanımhaber devresi :) Birlikten kuvvet doğar birbirimizin eşyalarını kollarız :)

benim teli yazıyım ama ilk 1 ay tel yasak sanırım:S 0532 342 11 87 yabilmiorum@hotmail.com

şimdiden herkese hayırlı teskereler
  • ekşi sözlükte birkaç yorum var en önemlisi banyo binasının ayrı yerde olması banyo olup direk dışarı çıkılıyormuş. Bide kaloriferler yanmıyomuş doğru dürüst :(

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=5%2E+z%C4%B1rhl%C4%B1+tugay
  • quote:

ekşi sözlükte birkaç yorum var en önemlisi banyo binasının ayrı yerde olması banyo olup direk dışarı çıkılıyormuş. Bide kaloriferler yanmıyomuş doğru dürüst :(

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=5%2E+z%C4%B1rhl%C4%B1+tugay

mıctık o zaman:Dbelki biz geliyoruz diye düzeltirler:D::D:D

herşeyde bir hayır vardır arkadaslar sıkmayalım canımızı ve en önemlisi hemen isyan etmiyelim.belki ilerleyen zamanlarda daha kötüsünü görcez.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.