Şimdi Ara

4K TV şart mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Büyük ekran 50-55" TV almayı planlıyorum. Günümüz ihtiyaçlara bakıldığında, teknolojiye fazla para vermektense, fiyat/performans olarak FULL HD ve SMART özellkli olan bir TV Yeterli midir sizce? 4K olmazssa olmazmıdır? 4K TV olanlar bu çözünürlüğü ne kadar verimli kullanıyorlar?

• Takip.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadece tv izlicem yeter diyosan sana 4k gerek yok :)
    eğer aşağıda listelediğim özellik bulunmasını istiyorsan üretim yılı 2016 ve üstü model (SONY/PHILIPS/SAMSUNG/LG) tv almak zorundasın.

windows/ios/android cihazın ekranını tvye kablosuz üzerinden paylaşma (SÜREKLİ KULLANIYORUM)
    tv de youtube den birşeyler izleme (SÜREKLİ KULLANIYORUM)
    tv de wifi/ethernet özelliği (SÜREKLİ KULLANIYORUM)
  • quote:

Orijinalden alıntı: iPeople

sadece tv izlicem yeter diyosan sana 4k gerek yok :)
    eğer aşağıda listelediğim özellik bulunmasını istiyorsan üretim yılı 2016 ve üstü model (SONY/PHILIPS/SAMSUNG/LG) tv almak zorundasın.

windows/ios/android cihazın ekranını tvye kablosuz üzerinden paylaşma (SÜREKLİ KULLANIYORUM)
    tv de youtube den birşeyler izleme (SÜREKLİ KULLANIYORUM)
    tv de wifi/ethernet özelliği (SÜREKLİ KULLANIYORUM)
    - internet kotası olan AKN hemen tükenmesin diye Youtube kullanılsa bile, ancak FULLHD mode tercih edilir.
    - AKN bitince sabit hızda 4K birşeyler internet üzerinden izlenmsi zor diye düşünüyorum.
    - AYnı şekilde bir film indireceğimiz zaman FullHD film indirmek bile zaman-bekleme açısından ancak kafi geliyor.

O zama FullHD ve SMART özelliği iyi olan bir TV aslında %90 kullanılabilirliği olan bir cihaz haline geliyor. Diye kanaat bende olştu.

• quote:

Orijinalden alıntı: futureng06

- internet kotası olan AKN hemen tükenmesin diye Youtube kullanılsa bile, ancak FULLHD mode tercih edilir.
    - AKN bitince sabit hızda 4K birşeyler internet üzerinden izlenmsi zor diye düşünüyorum.
    - AYnı şekilde bir film indireceğimiz zaman FullHD film indirmek bile zaman-bekleme açısından ancak kafi geliyor.

O zama FullHD ve SMART özelliği iyi olan bir TV aslında %90 kullanılabilirliği olan bir cihaz haline geliyor. Diye kanaat bende olştu.

Alıntıları Göster
    salon büyükse 55 al.
    oturma odası ise 49 al.

• 55'' alacaksan bence 4k olması çok önemli TRT4K da çok güzel belgeseller var hem 4k maçlarda veriyor
  • Benim gibi herhangi bir beyaz eşyanızı en az 10 yıl kullanıyorsanız ve yenisini alırken de bu öngörü ile satın alıyorsanız bence 4K mantıklı bir yatırım olabilir. Halihazırda 4K bir cihazınız varsa yayın bulunmamasından ve internet hız problemleri nedeniyle pek işinize yaramıyor ama bu hızla en çok 3-4 yıl içinde keşke alaydım diyeceksiniz emin olun.
  • 4K nın farkını en iyi hissedebileceğin boyut 55 inç...
    hepsiburada ya baktım. 55 inç fullhd ve 4K tv nin en ucuzu nedir diye:
    full hd 55 inç en ucuz: Regal 55R6520F: 2.890 TL
    4K tv 55 inç en ucuz: vestel 55UD8400: 3.259 TL
    aralarında 369 tl lik fark var.
    aralarındaki kaliteyi bilmem ama 360 tl fark için full hd alma 4k al (55 inç için tabi).

50 ve daha düşük boyutlu tv için ise ekonomine uygun olarak istediğini seçebilirsin. 40 inç ile 50 inç arası full hd için doğal çözünürlüktür bana göre.en azından sırıtmaz.
    ben hala 7 sene önce aldığım samsung 46c6000 kullanıyorum. çok memnunum. genelde ulusal kanalları izlemek için tv kullanırım. hala hd bile olmayan tv ler izliyorum mecburiyetten.çünkü tv nin hd si yok. çocuğun izlediği çizgi filmlerin çoğu hd değil. eğer bu tv leri 55 inç 4k tv de izlesem pikseller sayılacaktı.

kısaca. tv yi kullanma amacına ve beklentine uygun seç. benim bir arkadaş 55 inç tv aldı. içine 500 mb lık film atıp izliyor. hiç kalite yok diyorum "benim için önemli değil,görüntü gelsin yeter" diyor. ben ise 20 gb lık film atıp izliyorum full hd de. aslında kanallar 4k olsada 4k tv alsak ama trt den başka 4k yok ki.

• 4k ve FullHD arasında çok fark yok gibi. Ama samsung ve LG gibi markalarda makas açılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: futureng06

4k ve FullHD arasında çok fark yok gibi. Ama samsung ve LG gibi markalarda makas açılıyor.
    4K, FHD ve projeksiyon cihazı kullanıcısı olarak şunu çok net söyleyebilirim, bilgisayarı bağlayıp kullanacaksan kesinlikle 4K. 42" FHD ve 55" 4K'yı monitör olarak kullanıyorum. 42" FHD'de pikseller göze batıp rahatsız ederken 55" UHD masaüstü kullanımda bile çok rahat bir kullanım sağlıyor. pikseller rahatsız etmiyor kesinlikle.

sadece TV olarak kullanılacaksa yine ihtiyaca bağlı, FHD'de olabilir ama 49-50" sonra FHD tavsiye etmem, pikseller seçilmeye başlıyor yine. TRT 4K'da arada güzel yayınlar oluyor ama tek kanal. Netflix ile 4K'da coşturabilirsin ama içerik dediğim gibi çok değil. 4K'nın standart olması 8K'nın yaygınlaşmasını bulur demedi deme.

Smart olarak iyi bir smart özellikli TV tavsiye ederim. Cidden kablo derdini kaldırıyor. 2 oda yandan Netflix, Youtube, Amazon Prime Video gibi servislere bilgisayar kullanmadan erişmemi sağlıyor ki TV'de sadece Nat GEO ile Discovery Channel'ı izleyenler için harika.

Bazı modellerin akıllı kumandası var, elin alıştımı normal TV'ler işkence gibi geliyor. Smart TV olacaksa Smart Remote da olmalı. Klasik kumandalar tarih oldu artık.

Son olarak Projeksiyonlara da bi göz at derim. müsait Duvar varsa kolay kolay TV açmazsın

• Paykasa Kart ,Astropay Kart ve Paykwik Kart satın almak ve güvenli alışveriş yapmak için

https://www.paykasacards.net/

4K TV şart mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.