Şimdi Ara

+4GB Ram tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • RAM olarak standart 2x2GB Dual Kit Kingston DDR3 1333MHz kullanıyorum.

Anakartımda 4 tane DIMM yuvası var. Bir çift daha 2GB ram alıp toplamda 8GB'a (2x2GB + 2x2GB) yükseltmeyi düşünüyorum. Ama yeni RAM alırken mesela 1600Mhz Kingston HyperX'ler gözüme çarptı. Diğer çiftli ram'i bundan yapsam birşey farkeder mi performans olarak. Bir de anakartım 1333Mhz destekliyor maksimum ama bunlar daha yüksek voltajda çalışıyor gözüküyor. Benim anakartım verebilir mi bu voltajı emin olamadım (Foxconn A7DA-S 3.0)? Yada bunları 1333mhz frekansta çalıştırırken voltaj normale düşer mi ve CL değeri daha da düşük olur mu benim çalıştırdığım frekansta?

• Anakartın 1333 destekliyor ise 1600 de alsan 1333'te çalışır. Sen kendin biostan hızı artırabilirsin. Voltajı anakartın verebilir, ama 1600'ün farkını kesinlikle anlamazsın. O nedenle 1333 alabilirsin. Fundin'in önerdiği modeller de gayet güzel.
  • Çok teşekkürler. Sanırım şunu alacağım:
    CORSAIR 4GB (2*2GB) XMS3 1600MHZ DDR3 CL9 DUAL KIT RAM.

Daha sonrasında elimdeki 2x2GB eski ramleri de bununla değiştirsem farkedebileceğim birşey olur mu. Şu haliyle benim yavaş olana mı uyacak ramler yoksa her ram grubu kendi hızında çalışacak mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.