Şimdi Ara

4830 overclock sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçenlerde Saphirre 4830 aldım kart gayet iyi performansı hoşuma gitti fakat insan doğal olarak daha fazlasını istiyor.Bu yüzden overclock yapıyım dedim kartın iyi overclock olabilen kart olduğunu söylemişlerdi fakat kartı 700/1000 de bile stabiliteyi sağlayamadım.Değerleri yükselttiğimde ekran oyunda kararıyor ve cok asırı pikselleşiyor.kart default hızlarda gayet iyi fakat daha 700/1000'e cıkamadım mevcut sürümüm Ati CCC 9.1 işlemcim C2D E6300 @ 2.0 Ghz.Kartın soğutması pek iyi değil ondan kaynaklı olabilir mi?

Yük altında :58 derece
    Boşta: 41 derece

• Arkadaşlar lütfen yardım edin...
  • kartın soğutması sorunsuz, işini fazlasıyla yapıyor.. zaten yükte 58derece tutmuş kartı ki buda işini yaptığını gösterir.. kartlar fabrikasyon, çıktıkları değerler aynı olmayabilir.. arkasmdaki 4830 aynı marka model, 780/1200 test bitiriyor.. sanırım yapılacak birşey yok.. işlemcinize biraz overclock yaparak kartın önünü açabilirsiniz, 2ghzlik işlemci 4830un önünü kesebilir...
  • evet arkadasın dedigi gibi işlemciden olabilir bendede aynı kart var işlemcim 2.2 ghz idi oc yaptım 2.5 yaptım
  • bu kartın üretici firma tarafından öngörülen dayanabildiği en yüksek sıcaklık nedir acaba bilen var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hzrcn

kartın soğutması sorunsuz, işini fazlasıyla yapıyor.. zaten yükte 58derece tutmuş kartı ki buda işini yaptığını gösterir.. kartlar fabrikasyon, çıktıkları değerler aynı olmayabilir.. arkasmdaki 4830 aynı marka model, 780/1200 test bitiriyor.. sanırım yapılacak birşey yok.. işlemcinize biraz overclock yaparak kartın önünü açabilirsiniz, 2ghzlik işlemci 4830un önünü kesebilir...

Arkadaşının kartının aldığı değerlerin bi ss si var mı? merak ettim sadece.
  • quote:

kartın soğutması sorunsuz, işini fazlasıyla yapıyor.. zaten yükte 58derece tutmuş kartı ki buda işini yaptığını gösterir.. kartlar fabrikasyon, çıktıkları değerler aynı olmayabilir.. arkasmdaki 4830 aynı marka model, 780/1200 test bitiriyor.. sanırım yapılacak birşey yok.. işlemcinize biraz overclock yaparak kartın önünü açabilirsiniz, 2ghzlik işlemci 4830un önünü kesebilir...

Bana biraz saçma gibi geldi 700/1150 de 3dmark bitiremiyor fan sonda çalışırken ki çekirdek hızı 780 hiç zannetmiyorum ben ss olsa iyi olur

• quote:

Orjinalden alıntı: kdr_

quote:

Bana biraz saçma gibi geldi 700/1150 de 3dmark bitiremiyor fan sonda çalışırken ki çekirdek hızı 780 hiç zannetmiyorum ben ss olsa iyi olur

hzrcn arkadaşım adına cevap veriyim kendisi gercektede arkadasım olur ve dediği değerlere ait ss bende mevcut buyrun:
    http://img23.imageshack.us/my.php?image=72kij8he9.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkaradag11 -- 6 Şubat 2009; 21:40:30 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Intersect

quote:

Orjinalden alıntı: kdr_

quote:

hzrcn arkadaşım adına cevap veriyim kendisi gercektede arkadasım olur ve dediği değerlere ait ss bende mevcut buyrun:
    http://img23.imageshack.us/my.php?image=72kij8he9.jpg

farkındaysan arkadaşının dediği değerler değil ss deki olmasıda biraz imkansızdı zaten.

• En azından yakın değerler
  • hepsiburada dan aldığım sapphire 4830 daki ramleri araştırdığımda 2000mhz için üretildiklerini gördüm

http://www.hynix.com/datasheet/eng/graphics/details/graphics_14_H5RS5223CFR.jsp?searchType=2&menuNo=1&m=3&s=3&RK=14&RAM_NAME=

buradaki n0c ile biten seriden ram kullanılmış...en azından ramler 2000 yapmalı diye düşünüyorum tabi sapphire voltaj kısmadıysa..çekirdeği bilemiyorum (=

sadece biraz daha detaylı bilgi vermek istedim

• aynı kart bendede var boşta 28-30 derece yük altında oyunda en fazla 40derece
  • Aynı kartı bende aldım bende de işlemci: 700 ramler: 2000 şeklinde çalıştırdım ve vpu recover'i kapattım.

yaklaşık 30 sn sonra sürekli yeşil bir ekran çıkmaya başladı. sonra vpu recoveri açıp mhz'leri düşürdüm. Bir dahada deneme fırsatım olmadı. Bu akşam tekrar deneyeceğim.

Vpu Recover'i niye kapattığıma gelirsek Pes 2009 oynarken vpu recover verdi ve oyundan attı. Sonra don't send seçeneğini tıkladım, sonrada öğrendimki bu hatayı bir defa veriyor sonra bir daha vermiyor benim atadığım seçeneğe göre default olarak devam ediyor.

Akşam net bir sonuç elde edince paylaşacağım
  • AMD Athlon X2 7750 Black Edition (2.77ghz@3.10ghz) aynen öle ve his 4830 kart.fakat 720 1000 bile kasıyor.ati ccc 9.1 yüklü.sorun nedir neden yapıyor ?
  • Akşam eve gidince tekrardan 700/2000 olarak deneyeceğim. İnşallah kazasız belasız başarırım :)

millet 700/1150mhz'lerde çalıştırıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakavuz -- 9 Şubat 2009; 14:47:08 >
  • OYUNDAYKEN HATA VERİYOR VE DEFAULT AYARLARA DÖNÜYOR.

HİS MARKA BENDEKİ..BUNA NASIL ÇÖZÜM BULABİLİRİZ?

700/1000 DE DE AYNI HATAYI VERDİ.

675/1000 DE BİR SORUN YOK.
  • Siz yine 675/1000 yakalamışsınız bende ;

575/900 üzerine 5mhz dahi çıksam direk yeşil ekran hatası veriyor.

Ne yaparsam yapayım kesinlikle overclock yapamıyorum.Sanırım bana takoz bir versiyon denk geldi...
  • buyrun 800/1200 vantage... kartta herhangi bir mod yoktur, orjinal stok kart..

4830 overclock sorunu

isteyene kartın overclock değelerlerinin linkinide atabilirim ozelden...
  • imkansız diyen arkadaşlar baktılarmı acaba sse?
  • Benim kart şuanda sorunsuz 700@1200 de zaten atinin programdada en fazla bukadar oluyor.Hiç 800 denemedim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.