Şimdi Ara

46w905a iade hakkında yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 14 mayıs 2014 tarihinde e-pttavm üzerinden sony kdl46w905a model tv aldım tv cumartesi günü elime ulaştı servisi aradım cumartesi gelemeyiz ancak hafta içi bir gün gelip kurabiliriz dediler ben o kadar bekleyemem bir hafta iade hakkım var süresi geçmesin dedim salak servis görevlisi 1 hafta değil o bir ay dedi isterseniz siz kurun biz gelince ayarlarını yaparız dedi ben 1 ay falan değil o dediysemde inanmadı ama ben ürünü dayanamayıp kurdum bütün testlerini yaptım tv yide beğendim fakat eşim 3d si göz yoruyor iade edelim filan deyince iade süreci başlattım öncelikle pttavm sitesinde kayıt açtım sonra aradım tamam ürünü gönderin dediler ve ürün gitti...bir kaç gün sonra tedarikçi firma aradı (ülkem grupmuş) ve tvnin servis gelmeden açılıp kullanıldığından kanallarının ayarlandığından kullanma kılavuzunun poşetinin filan yırtılmış olduğu için tekrar satışa uygun olmadığını ve iade alınamayacağını ve tarafıma tekrar gönderileceğini söyledi ben itiraz ettim ama aynı şeyleri söyledi mahkeme süreci başlatıcam dedim tamam biz tv yi gönderelim siz yine başlatabilirsiniz dediler tamam dedim öylelilkle kapattık ve şimdi tv elime ulaştı...her ne kadar tv yi gönülsüz göndersemde adamların yaptıkları biraz canımı sıktı mahkeme yoluna gitsem iade alabilirmiyim sizce? lütfen tecrübeli arkadaşlar yorumlarınıza ihtiyacım var?

• yusufcuk51 Y kullanıcısına yanıt
    O tv yi iade etmen zor gibi. Kendin açmasaydın keşke. Ayrıca bence kullanmaya devam et, 3d için tv alınmaz. Kullandığın tv güzel bir panel.
  • tv yi teslim aldıktan sonra ilk 7 gün içinde posta ile cayma ihtarnamesi çektiniz mi? çektiyseniz firmaya geçmiş olsun o ürünü kesinlikle iade almak zorundalar

eğer o cayma ihtarnamesini çekmediyseniz maalesef size geçmiş olsun iade edemezsiniz

tvnin kullanım saatine falan baktınız mı sıfır mıydı yoksa kullanılmış mıydı?

yalnız bir şey söyleyeceğim sırf 3d si göz yoruyor diye iade ediyorsanız bence yapmayın elinizdeki tv nin kıymetini bilin 2013 yılının en iyi tv ödülünü aldı o

eğer pasif 3d olan tv alacaksanız pasiflerin 3d sinin aktifler kadar iyi derinlik olmadığını biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proton10 -- 29 Mayıs 2014; 19:16:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: proton10

tv yi teslim aldıktan sonra ilk 7 gün içinde posta ile cayma ihtarnamesi çektiniz mi? çektiyseniz firmaya geçmiş olsun o ürünü kesinlikle iade almak zorundalar

eğer o cayma ihtarnamesini çekmediyseniz maalesef size geçmiş olsun iade edemezsiniz

yalnız bir şey söyleyeceğim sırf 3d si göz yoruyor diye iade ediyorsanız bence yapmayın elinizdeki tv nin kıymetini bilin 2013 yılının en iyi tv ödülünü aldı o

eğer pasif 3d olan tv alacaksanız pasiflerin 3d sinin aktifler kadar iyi derinlik olmadığını biliyorum

posta ile ihtarname derken? sadece site üzerinden iade kaydı açtım iade etmek istediğimi bildirdim o kadar tvnin kullanım saatine geldiğinde bakmıştım sıfır üründü tamamen yalnız gidip geldikten sonra tekrar baktım ben en fazla 20 saat filan izlemişimdir şimdi 51 olmuş incelediler desem bu kadar uzun süre inceleme olmaz alıp izlemişler yada mağazada filan 1-2 gün teşhir olarak çalışmış olabilir...ben tv yi çok beğenmiştim ama işte sırf eşimin 3d yi tam beğenmemesinden dolayı gönderdik keşke hiç göndermeseydim...

• quote:

tv yi teslim aldıktan sonra ilk 7 gün içinde posta ile cayma ihtarnamesi çektiniz mi? çektiyseniz firmaya geçmiş olsun o ürünü kesinlikle iade almak zorundalar

posta ihtarnamesi derken? ben sadece iade etmek istediğime dair pttavm sitesinden kayıt açtım posta yoluyla bişey göndermedim. kullanım saatine ilk aldığımda bakmıştım ürün sıfırdı ama gönderdiğimde en fazla 20 saat filandı şimdi 51 olmuş bu kadar uzun süre neden izlemiş olabilirler? başka tv mi diye bile şüphelendim ama kanallar filan benim düzenlediğim gibi...ben tv yi çok beğenmiştim ama sırf eşimin 3d yi tam beğenmemesinden dolayı gönderdik keşke göndermeseymişim

• quote:

posta ihtarnamesi derken?ben sadece pttavm stesi üzerinden iade etmek istediğime dair kayıt açtım postayla bişey göndermedim.ilk geldiğinde bakmıştım kullanım saatine ürün sıfırdı ben en fazla 25 saat filan izlemişimdir gönderdiğimde fakat şimdi tekrar baktım 51 olmuş neden bu kadar izlemiş olabilirler mağazada teşhir olarak filan mı kullandılar 1-2 gün aceba? ben tv yi çok beğenmiştim ama işte sırf 3d tam içimize sinmedi diye gönderdik eşimin yüzünden keşke göndermeseymişiz tvde bütün testleri yapmıştım hiç bi sorun çıkmamıştı...

• quote:

Orijinalden alıntı: Voodoodream

O tv yi iade etmen zor gibi. Kendin açmasaydın keşke. Ayrıca bence kullanmaya devam et, 3d için tv alınmaz. Kullandığın tv güzel bir panel.

tv yi seviyorum zaten baya bi araştırmıştım almadan önce ama işte böyle bişey geldi başımıza göndermiş bulunduk
  • Gerçekten almak istedigim kaliteli panel la 660 var bende ama acipta seyretmiyorum bile illa pasif istiyorsan fark verip Takasa bile girerim senin ile.
  • Gerçekten almak istedigim kaliteli panel la 660 var bende ama acipta seyretmiyorum bile illa pasif istiyorsan fark verip Takasa bile girerim senin ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 181501

Gerçekten almak istedigim kaliteli panel la 660 var bende ama acipta seyretmiyorum bile illa pasif istiyorsan fark verip Takasa bile girerim senin ile.

bundan 1 ay kadar önce 47 la 740s almıştım ama maç yayınlardaki bantlanma yüzünden iade etmiştim sonra araştırıp bunu aldım o yüzden lg den uzak duruyorum biraz tvden menmunum 3d ye göz alışıyor gibi smart samsung ve lg kadar iyi değil ama görüntü kalitesi renkler hızı,kanal geçişleri filan çok iyi
  • cayma hakkını kullanmak istediğinize dair posta ile ihtarname yollamanız gerekirdi , site üzerinden iade etmek istediğinize dair kayıt açmak yeterli olur mu ? bilmiyorum onu bulunduğunuz ildeki tüketici hakem heyetine sorun
  • ben en son 4gb lık General Mobile Discovery aldığımda eleman bana bunda programlar direk karta yükleniyor demişti, neyse aldım eve geldim açtım , kullandım hatta. Ama o özelliği bulamadım, uygulamalar telefona yükleniyordu, sonra baktım 16 gb lık model gelmiş, dedim ya bana tarif edin nasıl karta yükleniyor, ya da bunu değişin. Tabi ilk etapta yapamayız edemeyiz vs. dediler, soğukkanlı bir şekilde, ben bu telefonu yeni aldım, beni yanlış bilgilendirdiniz, ben bunu iade ederim istesem ama değişim istiyorum beni yasal yollara başvurmaya zorlamayın dedim, kendilerine adliyede yargı personeli olduğumu da hatırlattığımda müdürü arayacağız vs diyerek 1 -2 saat içinde aranacağımı söylediler, ben de orada (ki burası bir AVM) biraz dolaştım, biraz da elemanı izledim şayet kimseyi aramadı, 1 saat olmuştu ki beni aradı, gelin değişelim dedi. Farkını ödedim ve değiştiler.

Yani kurallar, kurallar ve kurallar
    Bunlar sadece geri adım atmamız için , gerçekten iade edecekseniz ısrar edin,aktif 3d gerçekten de göze iyi gelmiyor, bende de pasif 3d var 55la860v modeli LG'nin. Gayet tatmin edici geliyor bana, siyah derinliği pek tatmin edici değil ama yine de ne izlediğinizi biliyorsunuz, 3d si de bana gayet gerçekçi geldi. Açamadığı da tek bir videoya rastlamadım. Ben bu konuda sizin için tüketici mahkemesinden bilgi alabilirim isterseniz.

• Televizyonunuz çok güzel, bence iade veya değiştirme yapmasanız daha iyi olur. İleride pişman olam ihtimaliniz çok yüksek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sessizmod

ben en son 4gb lık General Mobile Discovery aldığımda eleman bana bunda programlar direk karta yükleniyor demişti, neyse aldım eve geldim açtım , kullandım hatta. Ama o özelliği bulamadım, uygulamalar telefona yükleniyordu, sonra baktım 16 gb lık model gelmiş, dedim ya bana tarif edin nasıl karta yükleniyor, ya da bunu değişin. Tabi ilk etapta yapamayız edemeyiz vs. dediler, soğukkanlı bir şekilde, ben bu telefonu yeni aldım, beni yanlış bilgilendirdiniz, ben bunu iade ederim istesem ama değişim istiyorum beni yasal yollara başvurmaya zorlamayın dedim, kendilerine adliyede yargı personeli olduğumu da hatırlattığımda müdürü arayacağız vs diyerek 1 -2 saat içinde aranacağımı söylediler, ben de orada (ki burası bir AVM) biraz dolaştım, biraz da elemanı izledim şayet kimseyi aramadı, 1 saat olmuştu ki beni aradı, gelin değişelim dedi. Farkını ödedim ve değiştiler.

Yani kurallar, kurallar ve kurallar
    Bunlar sadece geri adım atmamız için , gerçekten iade edecekseniz ısrar edin,aktif 3d gerçekten de göze iyi gelmiyor, bende de pasif 3d var 55la860v modeli LG'nin. Gayet tatmin edici geliyor bana, siyah derinliği pek tatmin edici değil ama yine de ne izlediğinizi biliyorsunuz, 3d si de bana gayet gerçekçi geldi. Açamadığı da tek bir videoya rastlamadım. Ben bu konuda sizin için tüketici mahkemesinden bilgi alabilirim isterseniz.

kardeşim benim olayı aynen anlatıp bilgi alabilirsen çok makbule geçer...

• quote:

Orijinalden alıntı: kenai

Televizyonunuz çok güzel, bence iade veya değiştirme yapmasanız daha iyi olur. İleride pişman olam ihtimaliniz çok yüksek.

tvçok güzel arkadaşlar ona diyecek bişey yok 3d ye göz alışır yada çok izlenecek bişey değil sonuçta smart da hdmi yada xperia telefonla bağlandın mı onada gerek yok benim tek hoşuma gitmeyen şey görüş açısı çaprazlara kaydığında hafiften bi flulanma oluyor yani tam karşısından bakmakla bir değil tam karşıdan süper çaprazdan birazcık buğulanma oluyor....
  • @yusuf

ben W9x serisini çok inceledim kendi verdiği gözlükler okadar iyi değil center larda kendinden şarj edilebilen bir aktif gözlük var birde onunla denemeni tavsiye ederim zerre titreme olmaz.

birde kendi gözlüklerindeki pil zayıflamış olabilir bu yüzdende titreme yapar başını ağırtır pillerini yenileyip dene olmaz ise üstte yazdığım gözlüğü al

ayrıca panelin piyasadaki en iyi paneldir bunuda unutma.
  • O panel iade falan edilmez, onlar istese bile vermemen lazım. Kusura bakma ama hanım sözüyle iş yaparsan sonu hep hüsran olur, kendi tecrübemle sabittir. "Çok uğraştım olmadı iade edilmiyor" de, otur keyfini çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2013 yili en iyi tvsi. Herkes onu almak ister siz geri iade . Oled alamayacaksaniz hic geri vermeyi dusunmeyin bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: notropil

@yusuf

ben W9x serisini çok inceledim kendi verdiği gözlükler okadar iyi değil center larda kendinden şarj edilebilen bir aktif gözlük var birde onunla denemeni tavsiye ederim zerre titreme olmaz.

birde kendi gözlüklerindeki pil zayıflamış olabilir bu yüzdende titreme yapar başını ağırtır pillerini yenileyip dene olmaz ise üstte yazdığım gözlüğü al

ayrıca panelin piyasadaki en iyi paneldir bunuda unutma.

bahsettiğiniz gözlüğün linkini gönderebilirmisiniz aceba merak ettim? iade etmeyi düşünmüyorum arkadaşlar ama servis filan çok sorumsuz tv yi alalı 15 gün oldu duvara monte için geleceklerdi hala gelmediler bu sabah için randevu almıştım 2 gün öncesinden adamı aradım şimdi izmir-kemalpaşadayım diyor ben manisa alaşehirdeyim böyle sorumsuzluklara canım sıkılıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: uguroz76

O panel iade falan edilmez, onlar istese bile vermemen lazım. Kusura bakma ama hanım sözüyle iş yaparsan sonu hep hüsran olur, kendi tecrübemle sabittir. "Çok uğraştım olmadı iade edilmiyor" de, otur keyfini çıkar.

ne bileyim sonuçta birlikte izliyoruz onunda içine sinsin isterim o da o kadar ısrarcı değildi sadece benim içime sinmedi dedi iş bana kalmıştı bende istemeyerekte olsa iade süreci başlattım yeni çıkan modellerden belki daha iyisi vardır diyede düşündüm ama inceledim yeni çıkanları yok gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufcuk51 -- 31 Mayıs 2014; 12:11:52 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.