Şimdi Ara

46' LCD ALICAM, ACIL YARDIMA IHTIYACIM VAR !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler bu hafta icerisinde bir 46" LCD almak istiyorum. 4500 YTL gibi yuksek bir butce ayirmama ragmen yine de bir turlu karar veremiyorum. X3500'un pesinde cok kostum ama artik stoklarda yok.. Olan birkac yerde de fiyatlar 7000-8000 YTL civarinda..

Dun Samsung ve Sony bayiilerinde dolastim, Sony 46W4500 ile Samsung 7 serisinin 46" olan modeli guzel gibi geldi. Ikisi de asagi yukari ayni rakamlarda.. Samsung 2 yil garanti verirken, Sony 5 yil veriyor.

Lutfen bilgisi olanlar yorumlarini esirgemesinler, bir an once karar vermem lazim. Simdiden tesekkurler..

• sevgili cankat ...

46 .. sony ok ama sammy nin yerine lg yi tercih etmelisin ... 4-5-6-7 seriside bana göre farklı değiller ... sadece stickerları ve azbuz kasalarını değiştiriyorlar .. bu konuda size menüye bir ürün daha ekleyim .. LG 47LG5000 Hem rakamı daha uygundur hemde görüntü kalitesi çok iyi 1920 x 1080 , 50.000 :1 kontrast , dvb-t tuneri , akıllı parlaklık sensörü .. birde lg de enteresan bir şey farkedeceksiniz normal sd yayınlarda izlendiğinde full hd cihazların hiçte iyi görüntüler vermediğini artık gözümüzle görmeden söyler hale geldik ... ama lg 5000 i sd yayında mutlaka izlemelisiniz ... bu konuda bana göre en iyi performanstaki cihazdır ...

selamlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: 0sedan

sevgili cankat ...

46 .. sony ok ama sammy nin yerine lg yi tercih etmelisin ... 4-5-6-7 seriside bana göre farklı değiller ... sadece stickerları ve azbuz kasalarını değiştiriyorlar .. bu konuda size menüye bir ürün daha ekleyim .. LG 47LG5000 Hem rakamı daha uygundur hemde görüntü kalitesi çok iyi 1920 x 1080 , 50.000 :1 kontrast , dvb-t tuneri , akıllı parlaklık sensörü .. birde lg de enteresan bir şey farkedeceksiniz normal sd yayınlarda izlendiğinde full hd cihazların hiçte iyi görüntüler vermediğini artık gözümüzle görmeden söyler hale geldik ... ama lg 5000 i sd yayında mutlaka izlemelisiniz ... bu konuda bana göre en iyi performanstaki cihazdır ...

selamlar...

Cok tesekkurler Osedan, onerdiginiz urunu hemen inceleyecegim.. Dun bir showroom'da Samsung'un 6 serisi ile diger LG ve Sony'i karsilastirma firsati buldum. Bir DVD film oynatiliyordu ve filmin sonundaki yazilarda sorunlar olustu diger markalarda. Samsung'da ise piril piril bir goruntu vardir, ne yazi karakterlerinde herhangi tirtiklar ne de ekranda takilma soz konusu idi.. W4500 dahil bu kadar net bir goruntu gormedim ben.. Samsung ilgimi cok cekmeye basladi bu yuzden. Ama hala kararsizim.

• SAMSUNG 46A756 Çoğu kişi 6 serisi ile bi farklılık yok desede 24bit panel var bu cihazda + olarak tv yi koyacağın yerin
    arkasında pencere yoksa süper olur yansıma da yapmaz çünkü kim ne derse desin hala samsung un ultra clear panelinden daha iyi renk veren bi tv yok
    42LG5000 fena bi ürün değil ama bu ürünle muadil cihaz scarlet yani 6000 serisi imkanın varsa bi mağazaya git iki ürünü yanyana izle farkı kendin gör :D
    hem kağıt üzerinde hem performans ta daha iyi .
  • siz yinede söylediğim modeli iyiden iyiye bir inceleyin... selamlar...
  • Bir magazada 46X3000 buldum simdi, sanirim bahsi gecen butun modellerden cok cok daha iyi bir LCD bu..

Aksama kadar arastirmaya devam edicem, baska bir detay bulamazsam X3000'i alicam gibi..
  • arkadaşlar bende lcd alma işi içindeyim

bir sorum var "full hd" ile "hd ready 1080p" denen şey anı şeymi?
  • 47pfl5603 fiyat ve performans olarak süper
  • 47pfl5603 fiyat ve performans olarak süper
  • quote:

Orjinalden alıntı: .:BBR:.

arkadaşlar bende lcd alma işi içindeyim

bir sorum var "full hd" ile "hd ready 1080p" denen şey anı şeymi?

full hd 1920x1080 pikselden oluşur... hd ready ise 1366x768 piksele karşılık gelir...full hd > hd ready yani full hd olan bir panel aynı zmanda hd ready cozunurlugu kapsar..
  • pıoneer KRL-46 V yide bir araştırın derim...
  • SAMSUNG 46A756 ların panel kalitesi hiç hoşuma gitmedi..Benimde listemde vardı bu ürün ama çerceveyi görünce kesinlikle degmez dedim...

Bu kadar mı paçavradan olur panel çerçevesi..

LG7000 on kat daha iyi durumdaydı panel tasarımı olarak ama onunda dezavantajı tıpkı sharp gibi satışsonrası vs vs...
    Ama sharptan daha iyidir..

LG 7000 güzel olsada renk ve canlılık,keskinlik açısından sanki biraz soru işareti içermiyor degildi ama bence lg70000 samsung 756dan daha iyi...
  • bence lcd den vazgeç.. plazmalarla lcd leri yana yana görebileceğin bir mağazaya git aradaki farkı gör..şahsen benim o kadar param olsa şu anda pioneer ın 5090 fullhd plazması ( piyasadaki en iyi tv (lcd lerde dahil)) yada biraz daha düşük fiyata panasonic in viera pz serisini alırdım..lcd ye odaklanma git yanyana gör ne demek istediğimi anlıycaksın..
  • Arkadaslar,

Soyledigim gibi 46X3000 modelini almis bulunuyorum... Plazma almaktansa LCD almayi her zaman tercih ederim. Ve bu rakamlara alabilecegim en guzel televizyonu aldigimi dusunuyorum. Henuz kurulum yapilmadi, haftasonuna dogru yapilacak.

Bu model ilk bastan beri istedigim, ilgilendigim bir modeldi.. Bir ara W4500'e kaydim fakat hakkinda birkac olumsuz yorum okudum. Tek olumsuz yorum okumadigim model X3000/X3500'di. O yuzden su anda huzurluyum, umarim kurulum sonrasi da ayni duygulari tasimaya devam ederim.

Fikir belirten, yorum yapan herkese cok tesekkur ederim. Kurulumdan sonra da kendi yorumlarimi bu topige yazarim. Yok mu 46x3000/3500 alanlar alacaklar kulubu ? :)
  • tv hayırlı olsun.İyi günlerde kullanmanız dileğiyle...
  • biraz fazla para harcıcaksak 7 serisiniz led teknolojili olan var 786 iyi bir ürün
  • aramıza hoş geldin arkadaşım. imzadaki topiğe izlenimlerini yazabilirsin.

quote:

Orjinalden alıntı: cankatg

Arkadaslar,

Soyledigim gibi 46X3000 modelini almis bulunuyorum... Plazma almaktansa LCD almayi her zaman tercih ederim. Ve bu rakamlara alabilecegim en guzel televizyonu aldigimi dusunuyorum. Henuz kurulum yapilmadi, haftasonuna dogru yapilacak.

Bu model ilk bastan beri istedigim, ilgilendigim bir modeldi.. Bir ara W4500'e kaydim fakat hakkinda birkac olumsuz yorum okudum. Tek olumsuz yorum okumadigim model X3000/X3500'di. O yuzden su anda huzurluyum, umarim kurulum sonrasi da ayni duygulari tasimaya devam ederim.

Fikir belirten, yorum yapan herkese cok tesekkur ederim. Kurulumdan sonra da kendi yorumlarimi bu topige yazarim. Yok mu 46x3000/3500 alanlar alacaklar kulubu ? :)

• quote:

Arkadaslar,

Hayirli olsun gule gule kullan. Nerden ve ne kadara aldigini yazabilir misin mahzuru yoksa.

Birde almadan once olu piksel vs. kontrollerini yapma sansin oldu mu.

• quote:

Orjinalden alıntı: trabzon99

quote:

Arkadaslar,

Hayirli olsun gule gule kullan. Nerden ve ne kadara aldigini yazabilir misin mahzuru yoksa.

Birde almadan once olu piksel vs. kontrollerini yapma sansin oldu mu.

Icerenkoy Carrefour magazasindaki Sony Center'dan aldim.. Soylediklerine gore ellerindeki son X3000'di.. X3500 zaten yok.. 4750 / 12 taksit ile aldim..
    Henuz kurdurtmadim, haftasonuna dogru montaj ve kurulum olacak, daha sonra gelismeleri aktaririm..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.