Şimdi Ara

45-53 bin tl arası araç alımı için önerileriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
2.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar 45-53 bin tl arası sıfır bir araç almayı düşünüyorum. 3 kişilik bir aileyiz şehir içi ağırlıklı olmak üzere şehir dışıda seyahat ediyoruz. aracı almışken full olarak almayı dusunuyorum en az 6-7 sene

kullanacagım. yılda ortalama 12-15 bın km arası yapacagımı dusunuyorum bu yuzden benzın ya da dızel ne onerırsınız? fiyatın artmaması için düz vites düşünüyorum. bu aralıktakı araclar bırbırıne ozellık

bakımından cok benzedıgı ıcın kullanan arkadasların tavsıyelerını ve sebeplerını duymak bana yardımcı olacaktır. benım aklıma gelen bır kac model sunlar;

honda civic elegance lpg kitli ( açıkçası yenı kasası hosuma gıtmedı bir arkadasım altını kaldırıma vurduktan sonra 8500 lira hasar cıktı aracın altı alımınyummus sanırım ve yere yakın ,kı turkıye yollarında ıllakı vurulur )

i30 elite dizel ya da benzin ( etraftakılerın hyundaı alınır mı on yargısı fiyatın butcenın ustunde olması )

yeni leon 1.4 tsi fr + fr paket (goruntu olarak hosuma gıttı ve içi gerçekten geniş, deneme sansım olmadı test aracı dızeldı ve o da yoktu gıttıgımde showroomda )

skoda rapid dizel elegance ( test surusu yaptım ama suspansıyonları ve parca kalıtesını yeterlı bulmadım seat toledoda amblem dısında aynı )

vw jetta ya da golf ıcın 6-7 ay sonraya gun veriyorlar.

kia ceed concept plus fiyatında ınanılmaz bır artıs oldugu ıcın (aralıkta 49750 idi su an 57750 fiyat çekiyorlar)

opel astra 1.4 sport ( aracın dıstan goruntusu iri fakat içi dar )

renault fluence 1.6 benzin icon ( bagajı felan genıs dıstan da genıs fakat arkada oturanlar ıcın cok basık ve dar )

yeni clio st dizel icon ( deneme sansım olmadı düz clioyu denemıstım oldukca kucuk geldi)

c4 308 vb.de olabilir.

bunlar benım aklıma gelenler sizin aklınıza gelen model ve tavsiyeleri bekliyorum.

araçtan cok ınce ayrıntıları anlayacak kadar anlamam genelde sakin kullanırım yakıtı parça kalitesi ve özellikle ses izolasyonu ile 2.elde cok zarar ettirmemesi önemli benim için bu bılgıler dogrultusunda

tecrubelerınıze dayanarak verecegınız tavsıyelerı beklıyorum. teşekkurler şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diediemydarlings -- 19 Mart 2013; 15:03:54 >

• astra, elantra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan032 -- 18 Mart 2013; 17:49:45 >
  • Astra öneririm dizel motoru az yakar ama biraz hantal, 1.4T motorun performansı yeterli ama bu seferde yakıt tüketimi biraz artıyor.
    Yeni Leon'u inceledim bence güzel olmuş ama alınacaksa bence FR Paket + Full LED alınması lazım halifen farlar çok ucuz gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rdf -- 18 Mart 2013; 17:01:18 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Astra yada İ30'u seçin bence.
  • onerılerınız ıçın tesekkurler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: diediemydarlings
    2.elde cok zarar ettirmemesi

ne demiş kardeşimiz?
    2. elde zarar etmeyem demiş.
    2. elde zarar etmeyemcilerin uğrayacağı plazalar:
    ford opel vw honda toyota.
    Peki burada kia hunday röno nedir?
    cacıktır.
    Kardeşimizin listesindeki Galerici arabaları?
    Civic jetta astra.
    Civicin altını nasıl vurdunuz bilemiyorum da özel çaba lazım o iş için,ki zaten araçlar garantili ve kaskolu oluyor.
    Artı lpg avantajı var.
    üstüne 1 numara galerici arabası.
    Civic'iniz hayırlı olsun,cacıklar benden.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

2.elde cok zarar ettirmemesi

ne demiş kardeşimiz?
    2. elde zarar etmeyem demiş.
    2. elde zarar etmeyemcilerin uğrayacağı plazalar:
    ford opel vw honda toyota.
    Peki burada kia hunday röno nedir?
    cacıktır.
    Kardeşimizin listesindeki Galerici arabaları?
    Civic jetta astra.
    Civicin altını nasıl vurdunuz bilemiyorum da özel çaba lazım o iş için,ki zaten araçlar garantili ve kaskolu oluyor.
    Artı lpg avantajı var.
    üstüne 1 numara galerici arabası.
    Civic'iniz hayırlı olsun,cacıklar benden.

yorumunuz için teşekkürler..aracın altını inerken vurmus kaldırımdan aliminyum oldugu ıcın baya bısey kırılmıs çokta anlamadım acıkcası.. kasko vardı 8500 lira hasar kaydı olustu aracı da 4 bın lıra aşşasına sattı

• Astra yakışıklı sağlam az yakan çok kacan
  • quote:

civicin altını vurduysa her aracın altını vurabilir.
    O açıdan hiç düşünmeyin.
  • ford c max
  • vw golf 1.4 tsi 122hp
  • aklınızda alternatif olsun inceleyin diye yazıyorum..

Yeni Citroen C4
    Peugeot 301 1,6 HDİ (geçenlerde yakıt denemesi ile ilgili bir yazı dizisini okumuştum, Sinop - antalya arası 100 km de 3,5 lt)
    Chevrolet Cruze (En full paket benzinli otomatiği 42 -43 bin TL)
    Yeni kasa Focus olabilir

ama kendinizin de bahsettiği gibi Leon (yeni kasa) biraz daha bakmanızı tavsiye ederim.

Edit: düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darüzzafer68 -- 19 Mart 2013; 15:09:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

aklınızda alternatif olsun inceleyin diye yazıyorum..

Yeni Citroen C4
    Peugeot 301 1,6 HDİ (geçenlerde yakıt denemesi ile ilgili bir yazı dizisini okumuştum, Sinop - antalya arası 100 km de 3,5 lt)
    Chevrolet Cruze (En full paket dizçel otomatiği 42 -43 bin TL)
    Yeni kasa Focus olabilir

ama kendinizin de bahsettiği gibi Leon (yeni kasa) biraz daha bakmanızı tavsiye ederim.

yorumunuz için teşekkurler.. c4 hakkında forumda guzel ızlenımler var konfor yakıt konusunda ..dizel ruze sanırım 2000 motor vergısı yuksek focuslarda ozellık koyunca yukselıyor.. yeni leon fr+fr paket gorsel olarak guzel ama kalıtesı yakıtı hakkında bır ıncelemeye rastlamadım tum test aracları dızel sanırım ayrıca ankara da seat showroom sanırım yok
  • quote:

Yeni Citroen C4
    Yeni kasa Focus olabilir

Hocam cidden cruze dizel otomatiği 42 ye kadar veriyorlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyradel

quote:

Yeni Citroen C4
    Yeni kasa Focus olabilir

Hocam cidden cruze dizel otomatiği 42 ye kadar veriyorlar mı?

Kusura bakmayın ufak bir yazım h atası olmuş benzinli otomatik yazacaktım ağız alışkanlığı dizel otomatiği yazmışı..

Ancak sabah ki bir konu da 2,0 motor dizel 163 HP Cruzeleri çok uygun fiyata veriyor diye yazmıştı..Onu kastetmedim ama onlarda epey uygun..

link;

http://forum.donanimhaber.com/m_65715709/tm.htm

Mesaji yazan arkadaş
    @ Rain_of_Pain "Arkadaşlar son edindiğim bilgilere göre Chevrolet, Cruze 2.0 dizelin satışlarından umduğunu bulamamış ve şuan Türkiye genelinde 15000 adet Cruze 2.0 dizel stok fazlası olarak beklemekteymiş ve bayilere stokları bitirin talimatı verilmiş.

Bayiler şuan şirketler için %25den fazla indirim yapıyorlarmış 62bin olan aracını 44bine alınıyomuş.Yalnız bireysel kullanıcılara bu kadar indirim yaparlarmı onu bilmiyorum belki yıl sonuna doğru herkes için böyle bir indirim gelebilir stokları eritemesseler tabi.
    " aynen bu şekilde yazmıştı bilginiz olsun

• quote:

quote:

Yeni Citroen C4
    Yeni kasa Focus olabilir

yorumunuz için teşekkurler.. c4 hakkında forumda guzel ızlenımler var konfor yakıt konusunda ..dizel ruze sanırım 2000 motor vergısı yuksek focuslarda ozellık koyunca yukselıyor.. yeni leon fr+fr paket gorsel olarak guzel ama kalıtesı yakıtı hakkında bır ıncelemeye rastlamadım tum test aracları dızel sanırım ayrıca ankara da seat showroom sanırım yok

bu konuda forumda umutsirvan isimli bir arkadaşımız var bir çok arabayı test ettiği gibi LEON larda epey bilgi birikimi var, size de yardımcı olacaktır, hatta kendisinde hem FR hemde dizel otomatik var..

• chevroletnin sitesinde su an sadece benzinliler gorunuyor 43bin lira felan sanırım dolusu dizeller gorunmuyor
  • Önce 6-7 sene kullanırım demişsin, sonra 2. el kriteri önemli demişsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ykaraca

Önce 6-7 sene kullanırım demişsin, sonra 2. el kriteri önemli demişsin.

kullandıktan sonra satışta değilde hayat bu acil bir durum olursa elden cıkarması degerını cok kaybetmemesı anlamında söylemiştim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ykaraca

Önce 6-7 sene kullanırım demişsin, sonra 2. el kriteri önemli demişsin.

kullandıktan sonra satışta değilde hayat bu acil bir durum olursa elden cıkarması degerını cok kaybetmemesı anlamında söylemiştim.

O halde Shadowgeist hocam gerekli yorumu yapmış.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.