Şimdi Ara

42'' Lcd ve Pc Bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arçelik 511 Sb2hd 106 ekran lcd televizyon aldım.

Link:http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8953211100.htm?&productCode=8953211100

Servis geldi televizyonu açtı ve kurdu. Bende hazırlıklı olarak daha öncede dvi-hdmi kabloyu almıştım. Bilgisayarla bağlantısını yaptık ve televizyonu açtım. Nvidia kontrol panelinden birden çok ekran kur dedim ve televizyondan hdmi 1 i seçince görüntü geldi. Sonra servis elemanı gitti. Buraya kadar herşey normaldi. Sonra fişlerini düzeltmek için televizyonu prizden çektim , yeniden televizyonu açtığımda siyah renk olan yerler maviye dönmüş ve diğer renklerde birbirine girmiş halde buldum.
    -Televizyonun renk ayarlarıyla oynadım,
    -nvidia kontrol panelinde çoğu yerle oynadım,
    -televizyonun fişini çekip taktım,
    -çözünürlüğü değiştirdim, yenileme hızını değiştirdim,
    -nvidia driver larını kaldırıdım yeniden yükledim; ama nafile renkleri bir türlü düzeltemedim.
    Bigisi olanlardan yardım bekliyorum...

Ekran kartı: Asus 8800gt 2*dvi

Not :Televizyonun fabrika ayarlarına döndürebiliyormuyuz acaba. Bir tane film izleyemedim ona yanıyorum. Televizyonu neden arçelik aldınız demeyin hediye geldi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpxtreme -- 21 Kasım 2008; 19:31:04 >

• masaustundeyken sag tıkla, özellikler/ayarlara gel.
    ordan ekran çözünürlüğünü e yükseke getir. ok de. bır de oyle dene bakalım.

şı espriyi yapıcam kusura bakma .... Televizyonun fişe takılı olup olmadığını kontrol et. :))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Primobolo -- 21 Kasım 2008; 19:44:52 >
  • Televizyonu vga kablo ile bağladım. Ayarlar kısmından pc yi seçtim, görüntü geldi ama yine renkler birbirine girik vaziyette. Normal anten taktım kanal tarattırdım ama renkler yine aynı durumda....
  • sonucta tv de mekanık bır problem yok, merak etme elektronık aletler ıste, br sekılde bır yerden ayarı vardır muhakkak, sende deneye deneye bulurun, benım aklıma daha fazla bırsey gelmıyor
  • Sağol @primobolo . Ama canımı sıktı işte.
  • Bugün servisten yetkililer geldi. Kumandadan televizyonun (gizli) ayarlarına girerek reset attılar. Sebep ise; bilgisayar çalışır haldeyken 6lı pirizden bağlantı esnasınada, televiyonun pirizini takmaya çalışmam ve bunun sonucu olarak ta, televizyona yüksek voltaj gitmesiymiş. Yüksek voltajdan dolayı cihaz kendini kilitlemiş. Teknik servise göre pc&lcd kullanımı :

1- 'Önce bilgisayarı kapat,
    2- Lcd televizyonun fişini tak ve televizyonda gerekli kanalı aç,
    3- Sonra bilgisayarı aç,
    4- En sonunda ekran ayrılarında Lcd televizyonu seç' olmalıymış.

Her zaman değil ama bazen bu şekilde yüksek voltaj gidebiliyor ve cihazı kilitleyebiliyormuş. Başına gelen olursa arama sonucu umarım yardımcı olur. Yani bilgisayar çalışır halde iken Lcd televizyonun pirizini (aynı pirizden) takmaya çalışmayın!

• kendini şimdi daha iyi hissediyorsun di mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Primobolo -- 23 Kasım 2008; 9:46:11 >
  • @Primobolo , televizyon yapıdıktan sonra çocuklar gibi sevinmeye başladım. Çok tezcanlı birisiyim herhalde. Bir şey oldumu hemen arızası vs. giderilsin istiyorum, yoksa kafama sürekli takıp sinirlerimi bozuyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.