Şimdi Ara

40C650 mi? yoksa 42LD650 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

12 taksitli olacak şekilde 1650tl bütçem var.

TV'de istediğim özellikler:

- Full HD (1080p) olması
    - 40/42" olması.
    - 100Hz olması.
    - 1080p mkv'leri sorunsuzca altyazılarıyla USB'den çalıştırması.
    - Dijital olarak (optik / coax) ses çıkışı vermesi. (mkv izlerken imzamdaki amfiye giricem sesi)
    - mkv dosyalarındaki dts 5.1 sesi ya çözsün göndersin ya da direk dijital ses çıkışından vermesi (amfi çözer).
    - Internet bağlantı özelliği olursa güzel olur ama şart değil.
    - En az 100.000 kontrast değeri.

Kullanım:

- %55 Uydudan (Dreambox 500s) SD yayın izlemek.
    - %35 USB'den .mkv izlemek.
    - %10 Yaza doğru alırsam PS3 ile can sıkıntısı gidermek.

Sanırım istediğim fiyatta:

Samsung 40C650 ve LG 42LD650/651 var.

Başka önerileriniz, tavsiyeleriniz var mı? Ya da bu iki TV'den hangisini alayım (neden?). Baya bir araştırdım ama fiyatlar hala 1700-1800lerde hatta bi yerde 2100'e satmaya çalışıyor adamlar....En uygun nereden alırım? Beklemeli miyim? vsvs...
    Son olarak paralel ithalat düşünüyordum ama artık emin değilim o yüzden garanti distribütörden olsun istiyorum.

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim....

Saygılar...

• 40c650 diyebilirim taleplerine göre özellikle Usb den mkv okuma konusunda çok iyi altyazıyla ilgili hiçbir sorun yaşanmıyor.

Ben 40c530 aldım birkaç ay önce 100hz olması benim için önemli değildi sorunsuz bir biçimde mkv dosyalarını açıyor sadece true bluray dosyalarını açamıyor takılmalar oluyor.
    Eğer 100 hz önemli olmasaydı şu sıralar 1.200 e bile bulunabiliyor 40c530 modeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: noob saibot

40c650 diyebilirim taleplerine göre özellikle Usb den mkv okuma konusunda çok iyi altyazıyla ilgili hiçbir sorun yaşanmıyor.

Ben 40c530 aldım birkaç ay önce 100hz olması benim için önemli değildi sorunsuz bir biçimde mkv dosyalarını açıyor sadece true bluray dosyalarını açamıyor takılmalar oluyor.
    Eğer 100 hz önemli olmasaydı şu sıralar 1.200 e bile bulunabiliyor 40c530 modeli
    Şuradan al diyecek kimse yok sanırım...Neyse uygun fiyata 40C650 bulamıyorum arkadaşlar samsung TR garantili en uygun 1800/12'ye buldum....bu durumda GOLD'da 1660/12 42LD650 var, onu alıcam sanırım....

İki ürünü de görmüş kullanmış kişilerin fikirlerini istiyorum. "ama etme, kesinlikle 40C650 al" mı dersiniz yoksa 42LD650'de de sorun yaşamazsın (1080p mkv) mı dersiniz??

upupupupup

• quote:

Orijinalden alıntı: tiasonpenthe

Şuradan al diyecek kimse yok sanırım...Neyse uygun fiyata 40C650 bulamıyorum arkadaşlar samsung TR garantili en uygun 1800/12'ye buldum....bu durumda GOLD'da 1660/12 42LD650 var, onu alıcam sanırım....

İki ürünü de görmüş kullanmış kişilerin fikirlerini istiyorum. "ama etme, kesinlikle 40C650 al" mı dersiniz yoksa 42LD650'de de sorun yaşamazsın (1080p mkv) mı dersiniz??

upupupupup

Alıntıları Göster
    40c650 tavsiye ederim az bütceni zorla zaten taksitde fazla bişey düşmez

• quote:

Orijinalden alıntı: tedus

40c650 tavsiye ederim az bütceni zorla zaten taksitde fazla bişey düşmez

Alıntıları Göster
    sayın tiasonpenthe kafanı karıştırmak için söylemiyorum ama ld650 in donanımı yabana atılacak bir donanım değil genel olarak c650 f/p olarak 10 numara ama karşılaştırdığın tv de 2300 tl lik tvlerin donanımı var eğer sen bu ürünleri bir mağazada canlı canlı görmedikten sonra bence karar verme tv konusunda en önemli faktör göz zevkine hitap etmesi sonra para ve donanım gelir ondan bir elektronik mağazada bakmadan karar verme fiyat araştırması bu işin en kolayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: fbm333

sayın tiasonpenthe kafanı karıştırmak için söylemiyorum ama ld650 in donanımı yabana atılacak bir donanım değil genel olarak c650 f/p olarak 10 numara ama karşılaştırdığın tv de 2300 tl lik tvlerin donanımı var eğer sen bu ürünleri bir mağazada canlı canlı görmedikten sonra bence karar verme tv konusunda en önemli faktör göz zevkine hitap etmesi sonra para ve donanım gelir ondan bir elektronik mağazada bakmadan karar verme fiyat araştırması bu işin en kolayı.

Alıntıları Göster
    fbm333 sanırım dediğin gibi yapacağım....Bugün (cmtsi) kalktım bişeyler atıştırdıktan sonra çıkıcam ve ikisinden birini almadan dönmeyeceğim eve....hangisi hoşuma giderse...tabi bir de uygun fiyata bulmam lazım...

var mı bugün biryerlerde kampanya vsvs...???

• quote:

fbm333 sanırım dediğin gibi yapacağım....Bugün (cmtsi) kalktım bişeyler atıştırdıktan sonra çıkıcam ve ikisinden birini almadan dönmeyeceğim eve....hangisi hoşuma giderse...tabi bir de uygun fiyata bulmam lazım...

var mı bugün biryerlerde kampanya vsvs...???

Alıntıları Göster
    50 -100 lira için uğraşamadım sabah bastım gittim Armada Samsung yetkili satıcısına 1799/12 olarak satın aldım.... ####40C650####

Paralel ithalat, teğet ithalat falan gereksiz riskli işler bence...şimdi en azından 77TL fazla verdim (IB'de 1722)ama kafam rahat...taksite vurduğun zaman bu fark 6.4 TL ediyor...ne gerek var risk almaya...

• quote:

50 -100 lira için uğraşamadım sabah bastım gittim Armada Samsung yetkili satıcısına 1799/12 olarak satın aldım.... ####40C650####

Paralel ithalat, teğet ithalat falan gereksiz riskli işler bence...şimdi en azından 77TL fazla verdim (IB'de 1722)ama kafam rahat...taksite vurduğun zaman bu fark 6.4 TL ediyor...ne gerek var risk almaya...

Alıntıları Göster
    kampanyadan almak tabi daha iyi c650 1450 tl ye kadar düştü ve vatandan o sırada alanlar oldu ama boşver sonuçta sen yıllarca o tv yi kullanacaksın 200-300 tl 12 da fark edilmez bile güle güle kullan eğer tv hakkında bir sıkıntın olursa forumda c650 nin genel bir konu başlığı var oraya mesaj bırakırsan soruna cevap bulabilirsin tekrar dan hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: fbm333

kampanyadan almak tabi daha iyi c650 1450 tl ye kadar düştü ve vatandan o sırada alanlar oldu ama boşver sonuçta sen yıllarca o tv yi kullanacaksın 200-300 tl 12 da fark edilmez bile güle güle kullan eğer tv hakkında bir sıkıntın olursa forumda c650 nin genel bir konu başlığı var oraya mesaj bırakırsan soruna cevap bulabilirsin tekrar dan hayırlı olsun.

Alıntıları Göster
    hepsiburadada 1690 tl 12 taksit

• quote:

Orijinalden alıntı: ozguradam1

hepsiburadada 1690 tl 12 taksit

Alıntıları Göster
    ulan işe bak ya dün yoktu bu fiyat....dün akşam bakmıştım HB'ye....neyse yapacak bişey yok, 2 gün kargo beklemedik diye avunalım bari...
  • quote:

ulan işe bak ya dün yoktu bu fiyat....dün akşam bakmıştım HB'ye....neyse yapacak bişey yok, 2 gün kargo beklemedik diye avunalım bari...

Alıntıları Göster
    Kusura bakmayın hortlatıcam konuyu ama...

Bende bu iki model arasında kaldım. Yanına Philips'in 42 PFL5405H modelini de ekledim hatta. Fiyatlar aynı gibi, hatta Samsung diğer iki modele göre 100-200 lira daha pahalı.

Samsung ağır basıyor ama onun içinde kampanya araştırıp duruyorum, birde panelleri farklıymış o da beni biraz huylandırdı. Ne yapmalıyım hangisinden almalıyım karar veremedim.

Samsung 40C650, LG 42LD650 yada Philips 42PFL5405H...

• quote:

Orijinalden alıntı: OziiX

Bende bu iki model arasında kaldım. Yanına Philips'in 42 PFL5405H modelini de ekledim hatta. Fiyatlar aynı gibi, hatta Samsung diğer iki modele göre 100-200 lira daha pahalı.

Samsung ağır basıyor ama onun içinde kampanya araştırıp duruyorum, birde panelleri farklıymış o da beni biraz huylandırdı. Ne yapmalıyım hangisinden almalıyım karar veremedim.

incehesapta lg ld650 ye 1510 tl ye sahip olabilirsiniz

http://www.incehesap.com/lg_42ld650_full_hd-547-16900.html

• quote:

quote:

incehesapta lg ld650 ye 1510 tl ye sahip olabilirsiniz

http://www.incehesap.com/lg_42ld650_full_hd-547-16900.html

Alıntıları Göster
    Hocam Cardfinans ile alıcam, vade artıyor 1600 oluyor fiyat.

CardFinans ile peşin fiyatına 12 taksit
    12x
    133,14 TL
    1.597,72 TL

• quote:

12x
    133,14 TL
    1.597,72 TL

20 tl de facebook beğenden düş.kargo ücretsiz.yine de 12 taksit için iyi fiyat.ama site ne kadar güvenilir orası tartışılır
  • quote:

quote:

12x
    133,14 TL
    1.597,72 TL

20 tl de facebook beğenden düş.kargo ücretsiz.yine de 12 taksit için iyi fiyat.ama site ne kadar güvenilir orası tartışılır

Alıntıları Göster
    20 Tl olmuyor işte. Çakallar, tek alışveriş için 2 tl harcayabiliyorsun o 20 tl'den. :)

• quote:

20 Tl olmuyor işte. Çakallar, tek alışveriş için 2 tl harcayabiliyorsun o 20 tl'den. :)

gerçekten çakalmışlar o zaman.2 tl dalga geçmek gibi birşey
  • quote:

quote:

gerçekten çakalmışlar o zaman.2 tl dalga geçmek gibi birşey

Alıntıları Göster
    Ben de 40c650 ve 42ld650 arasında kaldım, 1 ay sonra evleneceğim artık bi tv almam lazım fırat bekledikçe gelmiyor. Halihazırda vatanda %20 var ben gidip bunlardan birini alayım diyorum. Sizlerin görüşleri nedir ne değildir??

• quote:

Orijinalden alıntı: ykesici

Ben de 40c650 ve 42ld650 arasında kaldım, 1 ay sonra evleneceğim artık bi tv almam lazım fırat bekledikçe gelmiyor. Halihazırda vatanda %20 var ben gidip bunlardan birini alayım diyorum. Sizlerin görüşleri nedir ne değildir??

bende ikisi arasında kaldım geçen gün vatandan 42ld650 aldım.oldukça da memnunum.şu ana kadar gördüğüm en iyi sd yayın diyebilirim.hiç parlama yapmaması oldukça güzel
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ykesici

bende ikisi arasında kaldım geçen gün vatandan 42ld650 aldım.oldukça da memnunum.şu ana kadar gördüğüm en iyi sd yayın diyebilirim.hiç parlama yapmaması oldukça güzel

Alıntıları Göster
    Yaklaşık 8 aydır ld650 kullanıyorum arkadaşlar. Usbden hemen herşeyi oynatıyor sadece dts ses desteği yok. Oda mkv filmlerin yuzde 5 ine bile denk gelmedi her hafta 3 filim en az seyrederim usb den 8 ayda 3 kere bilemediniz 4 kere başıma geldi.

• quote:

40c650 parlak ekrana sahip yansıma sorunu pencere veya ışık kaynağı tv ekranına denk gelirse çok rahatsız olursunuz ayrıca vivid bir görüntüsü var ve renkleri yapay şahsen bu hoşuma gitmiyor philips ve lg mat ekran ve görüntü daha doğal
    lg ve philips arasında philips in müşteri memnuniyetini düşünerek tercih edilebilir ben tercihim bu yönde yapacağım ayrıca geçenlerde 5405 i sony 40ex500 ün yanında gördüm aynı yayın vardı 5405 syah beyaz ve renk kalitesi bakımından çok daha üstündü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüseyni -- 10 Nisan 2011; 2:03:28 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.