Şimdi Ara

4090'ı yakıp kül etmemek için kablolamasını nasıl yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Galax RTX 4090 SG ve Gigabyte UD 1000W PG5 PSU var. Anakart ise Gigabyte UD Z790.

Şimdi bu ekran kartından 4'e ayrılan bi kablo çıktı aşağıdaki gibi. İnternetten araştırdığım kadarıyla overclock yapmayacaksanız 3 tanesini bağlamanız yeterli, hatta daha güvenli falan diyorlar. O yüzden o şekilde yapmayı düşündüm.

İkinci resimdeki de PSU ile gelen kablo. Bu şekilde bir ucu tekli, diğer ucu ikiye ayrılan kablodan 3 tane var. Yine biraz araştırarak öğrendiklerime göre, bu ikiye ayrılan uçların ikisini de takmayın, kablonun taşıyabileceği maks gücü aşar diyorlar. Sadece direkt olan ucu takın, ayrılan ikinci ucu boşta bırakın diyorlar.

Bu yüzden sorum şu:

İlk resimdeki 4'e ayrılan uçlardan 3 tanesine, ikinci resimdeki kablodan 3 tane kullanarak çift tarafındaki direkt ucu bağlayıp, zaten tekli olan kısımlarını da PSU'ya bağlayacağım 3 kablo şeklinde. Doğru mudur?

Belki de zaten doğrusunu bulmuşumdur ancak emin olmak için soruyorum anlayan arkadaş varsa. Malum 4090 yani, ufacık bile riske atarsam hayatım kayabilir :D

• düşündüğün gibi yap. ama 4 kablon varsa sen 4'ünü de tak; 3 yetmez mi? 3 de yeter; ama power spike anlarında başa çıkabilir mi bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shruikan -- 4 Kasım 2023; 18:35:11 >
  • shruikan kullanıcısına yanıt

eğer bu şekilde bir sorun olmayacaksa, doğruysa yani bu şekilde üçünü takarım. Kablo 3 tane var ama zaten PSU da da 3 slot var, 4. kablo olsaydı nereye takacaktım o zaman?

Acaba şey mi, 3 tanesi direkt olarak, sonuncu overclock için olanı ayrılan ikinci kablolardan biriyle mi tamamlamam gerekiyor ki? Bir bilgin var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K3llyll -- 4 Kasım 2023; 20:21:20 >
  • o şekilde yap 4. kablo yoksa, bi şey olmaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.