Şimdi Ara

407 kullananlar 407 1.6 hdi tavsiye edermi? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
3
Favori
172.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 407nin kullanımına konforuna bişey demiycem bilmiyorum. Ama dikkatini çekmek istediğim bişey var. Pejoların kaporta sacı ince. Çok kolay deforme oluyor. Özellikle istanbul gibi bir yerde yaşıyorsan kaportada oluşacak küçük,minik göçükler canını fazlasıyla sıkabilir. Benim arabanın tavanına taş gelmiş, minnacık bi eziklik oluşmuş. Yuh dedim ilk görünce. Demek ki memleketimin mıcırlı yollarında kullansam araba harita gibi olacak. Bu yönden araştırma yapmanı tavsiye ederim.
  • tam da alayım derken fransızların yaptığına bakın şimdi bu fransız aracları boykot edilmez mi abicim.

evet arkadaşlar 407 1.6 hdi dizel satan - takas eden varmı siyah renk tercihimdir.

bendeki araç 2006 cmax 1.6 tdci ghia + xenon far+boya koruma + 6000 km de. vede siyah.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sipru

tam da alayım derken fransızların yaptığına bakın şimdi bu fransız aracları boykot edilmez mi abicim.

evet arkadaşlar 407 1.6 hdi dizel satan - takas eden varmı siyah renk tercihimdir.

bendeki araç 2006 cmax 1.6 tdci ghia + xenon far+boya koruma + 6000 km de. vede siyah.

Boykot edeceksen sacı ince tüm model üreticilerini boykot et. Hem boykot ediyorsun hem elindeki Fordu verip 407 arıyorsun. Kim 407'sinden vazgeçip de c-max'e biner ki?

• 1. sacı ince olan kalitesiz diye bişi yok. çarpışmada hangi araç daha çok esner çarpışma enerjisini emerse aracın içindekilerin yaşama şansı yüksek olur. araç pert olsun ama kişiye bişi olmasın. 2.5 mm saçtan yap bakalım o
    araçtan sağ çıkan olacakmı?

2. Cmax 407 den kötü bir araç değildir. birçok konuda üstünlüğü vardır.
    a. standart mp3 çalar, elektronik el freni, sunroof, geniş bagaj, ferah ortam, jeep e yakın kullanım zevki. (PSA 1.6 dizel 407 ile aynı motor), vs.
    b. Çizgiside güzeldir belki ford tun en güzel dizayn edilmiş aracı (407 tabi çok çok daha iyi o başka)

3. Kim 407 den vazgeçer
    a. daha geniş yükleme kapasitesine sahip olmak isteyen 407 konforundan ve sürüş zevkinden vazgeçmeden.
    b. gecici olarak biraz paraya ihtiyacı olan (5-6 milyar fark almak, neden olmasın)
    c. 407 sinden sıkılan cmax ı merak eden
    d. o kadar çok olabilir ki? neden vazgeçilmesin. hiç c-max kullanmadığın ne kadar da belli. ama ben 407 kullandım
    attan inip eşeğe binmiyosunki yine başka bir iyi cins ata biniyorsun.

quote:

Orjinalden alıntı: sinanim

quote:

Orjinalden alıntı: sipru

tam da alayım derken fransızların yaptığına bakın şimdi bu fransız aracları boykot edilmez mi abicim.

Boykot edeceksen sacı ince tüm model üreticilerini boykot et. Hem boykot ediyorsun hem elindeki Fordu verip 407 arıyorsun. Kim 407'sinden vazgeçip de c-max'e biner ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sipru -- 18 Ekim 2006; 0:07:24 >

• o kadar çok beğeniyorsan c-max'i neden vazgeçesin ki? Yani neden attan inip eşşeğe binesin anlamadım valla çelişkili!
  • bencede yazdıklarımı anlamamışsın.

quote:

Orjinalden alıntı: sinanim

o kadar çok beğeniyorsan c-max'i neden vazgeçesin ki? Yani neden attan inip eşşeğe binesin anlamadım valla çelişkili!
  • ben bugun o klas arac alsam 407 den baska bişi almam kullanan bi abimiz var cok cok memnun 1,6 dizel ama donanım olarak bilmiyorum ama korkulacak bişi yok insanlar pug u öcü gibi anlatıyorlar bende cok korktum aklımı seveyim iyiki pug almışım 2. yıl bakımını 74 milyona cıkacak baska bi marka varmı ve bu arac dizel :) sefam olsun ohoh
  • Bayram dönüşü araç biraz yüklüydü. Yolda uyarı sesini duyunca "Allah birşeyler ters gidiyor şimdi hapı yuttuk" dedim. Gösterge panalinde ünlem işareti yanık duruyordu, yol bilgisayarına baktım hemen ve ön sağ lastiğin hava basıncının yetersiz olduğu uyarısını gördüm. İlk benzinliğe girip hava basınçlarını kontrol ederek şişirdim ve uyarı kayboldu.

Öyle ahım şahım bir durum değil ama hoşuma gitti ve sizinle paylaşmak istedim.

Saygılar.
  • İyi akşamlar;

İktisadi imkanı olan 407'i alabilir,alsınlar derim.Bir arkadaşımızın Meclisin aldığı 407'lerle ilgili bilgisi doğrudur.Araçların çalışmadığı bilgiside doğru.Bunları yalanlamak asla doğru bir yaklaşım değildir.Meclisin aldığı 407'lerin altı plastik kaplama olduğundan araçların motorları Ankara'nın soğunda çalışmamışlar,bu durum ilgili firmaya iletilmiş ve araçların altı ısı ve ses yalıtımlı saç kaplamayla garanti kapsamında değiştirilmiştir.Başka sorun varsa o konuda bilgim yok.Ama almak isteyen arkadaşlarımıza acizhane 407'yi öneriyorum.Sizinde başınıza böyle bir sıkıntı gelirse dilekçe ile müracat eder garanti kapsamında değiştirebilirsiniz.407 almadan önce aracın altının plastik kaplama olup olmadığını kontrol edin.Eğer plastikse,saç kaplama ile değiştirilip değiştirilmediğini (garanti olarak-para ödemeyin) servise mutlaka sorun ve aracın altını kontrol edin.Plastik kaplamayı saç kaplamayla değiştiren Bayiden alış veriş yapın.Bilgi vermeyen Bayilerden de araç almayın.Şu anda Oto fuarı nedeniyle indirimli satıyorlar,alacak olanlar için fırsattır diye düşünüyorum.

Kendinize iyi bakın.

• Gorunen sadece altının bıraz alcak gıbı durması, dıger özellıklere mantıklı bırısının bırsey demesı ımkansız. Bu arada 307 ıle ılgılı yazan arkadasa da sunu soylemek ısterım.2002 den berı kullanıyorum .Şu anda ıse 2006 model hdı tecnopack kullanıyorum. Daha arabam 3 aylık ama soylenegelen problemlerin bu yenı modllerde olmadıgını rahatca soyleyebılırm... 2008 ın sonuna kadar bence 307 fıyat-fayda ılıskısınde en ust bırkac arabadan bırıama 2008 ın sonunda artık yenısıne kısmet -- 308 --
  • güzel araç tır ama bak bakalım stop ederken cıgırtı sesi geliyormu
  • merhabalar yaklaşık 4 aydır 407 1.6 hdi executive kullanıyorum. Alırken benden daha çok kararsızlık yaşayan yoktur heralde, en az 2 ay diğer araçları test ettim, özellikle peugeot hakkında söylenilenler beni çok çekimser bırakıyordu ancak biraz cesaret gösterdim ve şimdi aracım 22000 de sadece 2 kez servise gittim (10000 ve 20000 bakımı için) ve servis masrafları insana komik gelecek kadar düşük. performans olarak zaten herkes biliyor artık dizel motorların yüksek tork avantajını. Yakıt tüketim ve vergi miktarını da dikkate alınca bu sınıfta böyle bir araca ancak bu kadar ekonomik binilir dedirtiyor insana. Kısaca aracımdan çok memnunum bu söylentiler heralde diğer firmaların bir stratejisidir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teda -- 18 Kasım 2006; 13:00:02 >
  • ben asla tavsiye etmem imzamdaki ikinci pejom ilk arabam 407 hdi oldu kuzenimle beraber aynı anda aldık aldığım ay içerisinde 7 defamı 8 defamı servise gittim bilmiyorum bitmek tükenmek bilmeyen elektirik ağrızaları çözüm bulunamaması yaptık tamamdır diyor servis aradan 2 saat geçiyor aynı problem tekrar baş gösteriyor derken canımdan bezdim ve nalet olsun böyle arabayı yapanada getirenede dedim şansım döndü arabayı satlığa çıkardığım gün sattım malesef kuzenim hala servis yolu aşındırıyor diyeceksinki madem sütten dilin yandı niye hala pejoya biniyorsun binmiyorum alacağıma karşılık aldım aldığım günden beride kapının önünde duruyor zorunlu olmadıkça kullanmıyorum gene başıma iş açar diye
  • belki alamak isteyenler vardır ilgilenenler vardır diye konuyu hortlatıyorum pejo alamadan önce 10 kere düşünün hayatımda bu kadar otomatik vites arızası arabanın her yerinden ses geliyor abartısı ile beraber tabi ...

en ciddi sorun otomatik vites prnd hatası veriyor . araba cok rahat su alıyor herseyi elektrikli oldugu için araba su aldıgında ayvayı yediniz bir keresinde hafif su aldı xenonlar kendi yanıyor silecekler kendi çalışıyordu araba kapalı oldugu halde . ( xenonlar orjinal )

önerim kesinlikle almayın !!! bakmayın güzel durduguna arabam 2005 otomatik benzinli 2.0 ext premium her halt var diye aldık ama uyuz oldum arabaya tabi ki sorunsuz kullananlarda vardır ama ben daha fazla servise giden bir araba bilmiyorum arkadasımda 406 2.0 hdi otomatik var aynı vites sorunu onda da oldu sonra tamir oldu ama 3 kere servise gitti care yok sonra şanzımandan anlayan bir adam baktı 4 bin ytl ye yakın bir para aldı geçmiş olsun....

bu sayfaya yazmayacaktım bişey ama pejo alacak arkadaslara yardımcı olayım dedim unutmadan citroen de cok farklı bir sistem kullanmıyor zaten bütün pejo servisleri citroen e de bakıyorlar...

selametle...

• 2007'den sonraki 407'lerde şikayet çok az...özellikle ilk çıkan 2005 ve 2006'larda var sorunlar...ankara göral ve özel peugeot servislerinin bana söylediği bu...otomattik vites'lerle ilgili bir genelleme de duymadım,yine ilk üretim araçlarda sorun olabilir...

zaten her araç ilk çıktığı yıl sorunlarıyla birlikte geliyor genelde...2-3 yıl sonra özellikle makyajlandığında önemli sorunlarından arınmış oluyor...bu Opel Vectra'da da böyle oldu...Renault Megane 2'de ilk çıktığında sorunluydu...yeni nesil Toyota Corolla'nın 2007 ilk partileri de daha sorunlu,ki hala araba tam oturmuş değil-toyota sorunsuzluğuyla çelişmekte..güncel kasa volvo s40'lar çıktığında da kronik sorunlar vardı...yine 307 başlarda çok çok sorunluydu ki nam salmıştı,ama 2005-2006 kullananlara sorun,çoğunda sorun yok...uzar gider bu örnekler...

ben 407 almadan önce 3-4 özel peugeot servisine sordum arabayı...bunlardan birinin sahibi de eşimin abisinin çocukluk arkadaşı idi;"407 ve 308 alabilirsin,307-207-206 sayesinde ekmek yiyoruz" demişti bana ...almayı düşünenler modelli-az kmli olanları özellikle 2007-2008 düşünmeden alabilirler...çünkü "bana göre" bu fiyata bu kadar ekonomi-prestij-konfor ya da her ne derseniz deyin çok az arabada var...sıfırı şu an 43500ytl gibi satılmakta...bu paraya eş donanımda megane2 dizel sedan,ford focus tdci yada toyota corolla sedan dizel alırsınız...

• dedigin dogru olabilir 2004 te 406 da aynı sorunu yaşamaıştık 2005 te 407 de ama yinede şikayetvar . com da peugeot ile şikayetler vites sorunu olmasada araçtan ses gelmesi ile ilgili şahsen ben ya 407 yada accord alacaktım ki bunu seçtim cok memnundum genel itibari ile araçta sorun olmasa cok konforlu rahat bir araba yol tutuşu da gayet başarılı ama sorun olunca fikirler olumsuzlaşıyor kesinlikle araç alırken hele 2. el alırken arabanın kasasının 2-3 yaş en az eskimesi daha mantıklı sıfır araçlar zaten garantili oldugu için bir sorun olmaz en azından cebinizi yakmak ...

yeni cıkan bişey mi bilmiyorum ama anadolu sigorta dan kasko yaptıranlar yine anadolu sigortadan makanik kasko yaptırmalarında fayda var ne olur ne olmaz ...
  • okudum gittim geldim tekrar okudum bazen sadece şikayetçi olan arkadaşalrın sorunları neymiş diye çetele tuttum yazmıyayım birşeyler dedim genede dayanamadım

Bende 2007 executive var 26000 km de şimdiye kadar 3 sefer için servise gittim 3000 10000 ve 20000 bakımları için ikinci gidişimde tavanın sökülmesini istedim çünki ses yapıyordu zaten bunu istediğimde adamlar neden diye sormadılar çünki bu bazı 407 lerde var ufak bir halakanın tutturma halkasının yerinin değiştirlemesi yada sabitlenemsi gibi bir şey tam hatırlamıyorum onun yaptırdım başka da bir sıkıntım olmadı
    evet altını vurursunuz çünki çok alçaktır asfaltta da vurursunuz eğer yol bozuksa abu aracın değil bir türlü yol yapamayan bizlerin sorunudur bu konuda arabaya çamur atılacağına neden bizde şöyle doru düzgün yollar olmaz neden 1 ay önce atılan asfalt köstebek yuvasına döner onu sorgulamak gerekir

bazı arkadaşlar devamlı servise gittiklerini devamlı sorun yaşadıklarını söylüyorlar doğrudur eğer 2000 yılından sonra araba aldıysanız birde şansınız yaver gitmemişse sıkıntılar başlar çünki araç da elektronik aletlerde şans işidir örneğin kalitesini işçiliğini güvenirliğini herşeyini kanıtlamış bir vaio dizüstü aldığınızda size hep sorun çıkarır aşırı ısınır pili eksik gösterir ekranında bir şeyler olur servise gönderirsiniz geri gelir daha power düğmesine basmanızla tekrar sorun çıkarması bir olur artık siz karar verirsiniz yok bu sony vaio dandikdir uzak durulasıcadır eee hele birlieride almak için size danışırsa aman ha sakın alma yaramaz dandik git şunu al bunu al dersiniz ama bilmezsinizki siz bir şansızlık yaşadınız ama bu demek değildirki tüm vaiolar kötüdür

ayrıca ben ne insanlar tanırım audi ve mercedeslerinde olmadık umulmadık sorunlar yaşasın daha önce gene bir yerde yazmıştım kaza yapan bir mercedesin sorunlu açılmayan airbagleri , araçtan inip kapıları kapatığınızda camalrı açılan farkında olmadığı için alışveriş merkezine saatlerce oyalandıkdan sonra döndüğünde güvenlik görevlisinin araç başında beklediğini sahibi geldiğinde olayı görünce onca parayı verdiği audisinin böyle bir halt yediğinemi yoksa saatlerce arabasının başında nöbet bekleyen tüm plaka anonslarını duymamasının yaşadığı mahcubiyetemi yansın
    konumuz ne öyle herşeye çamur atılmayacak insalara uzak dur tu kaka falan denilmeyecek bilgilendirme adı altında insanların kafası karıştırlmayacak yanından yöresinde geçilmemiş koltuğuna oturlmamış araçlara sadece bir kaç yerde sorun şikayetleri var diye aaa yaramaz işim olmaz denimeyecek çünki burası köy kahvesi değil insaların bilgi alışverişinde bulunduğu bazı tüketici davranışlarını burda karar vererek alış veriş yapıyorlar . ayrıca canımı sıkan bir olay daha var hep şu sorunu var bu sorunu var dendi ama hiç mi iyi bir şeyi yok ? Eğer bir şeyler söylenebilseydi derdimki bak adamalr objektif ama nerdeee ya bu çamur attığınız aracın donanımı geçtim en önemli artısı yakıt ekonomisidir adeta sizin yakıt bütçeniz için herşey yapar yeterki akıllı kullanın verimli kullanın şehir dışında 4,1 şhir içinde 6,9 nerdenmi biliyorum çünki bende hep bu şekilde

honda civic le kıyaslanmış ilk önce dikkat etmemişdim accord sanıyordum kıyaslandığı aracı ve bende accordla 407 arasındaki eksileri artıları yazacaktımki aynen dumur oldum
    evet accord iyi araba ben son anda accordan cayarak 407 almıştım pişmanda değilim ama lütfen farklı segmenteki araçları birbirleriyle kıyaslamayın yazık ediyorsunuz bu 407 değil başka bir araçda olabilir önemli olan düzgün bilgilendirme
    şimdi ben kalkıp audi4 çok güzel bmw1 yaramaz alacaksan audi al dersem bu forumda sadece yer işgal ederim kimseyede hayrım olmaz insanları yanıltmakdan başka onun için hiç konuşmamak yarımyamalak yalan inandırıcı olmayan bilgiden daha iyidir

neyse biraz araçtan bahsedelim nacizane kullandığımız araç tecrübemizle

arkadaşım öncelikle şunu söyleyeyim 1,6 motoru kasa için hafif kalabiliyor mesela kırmız ışıklarda herkese yol vermen gerekir 3. vitese kadar insanı bayma noktasına getirir ama yol tutuşu fren mesafesi virajlardaki performansı iyidir fevkalede değildir ama iyidir.ön camın büyük olmasında dolayı ferahtır öyle sıkıcı boğucu falan değildir ama yan çıtaları biraz kalın olduğundan dolayı dönüşlerde kör nokta olayı var hemde diğer araçlara oranla daha fazla bu konuda herzaman dikkatli olmakda fayda var donanım olrak tatmin edici mp3 olayını soran arkaşa cevaben evet executivde mp3 var arkada 6lı cd changer park sensörü yağmur sensörü follow me ve daha bir sürü özellik standartır executivde* sadece ama sadece kızarım neden türkiyeye ithal edilenlerinde rt4 veya rt3 yok bunun için 4000 euroları bile gözden çıkarmışımdır
    ayrıca entutulan rengi siyahdır yolda herkese baktırır ayrıca bunun tasarimcisının kim olduğuna bakın ozaman anlarsınız neden bu araç kendine baktırıyor.

genede söylelyeyim objektif olarak evet 407 sınıfında mükkemel değildir ama iyidir fiyat permans oranına göre gerçekten iyidir 80 milyara passat alacağıma accord alacağıma 50 bine 407 iyi secim olur f/p ye göre

• quote:

Orjinalden alıntı: mydnose

i mp3 olayını soran arkaşa cevaben evet executivde mp3 var arkada 6lı cd changer park sensörü yağmur sensörü follow me ve daha bir sürü özellik standartır executivde...

ufak bir düzeltme;2007 sonrası 407 comfort'larda mp3 ve hız sabitleyici standart...benim aracım 2008 model ve far sensörü,yağmur sensörü de bulunmakta...ancak park sensörünü 200ytl vererek serviste taktırdım...
  • Hiç 407 kullanmadım fakat okuduğum kadarıyla konu markalara kaymış.Ben de pejo kullanıcısıyım.207 GT kullanıyorum.Pejoların nazik arabalar olduğu gerçektir.Sorunlu değil dikkat edin!Bu gibi yanlış bilgiler kulaktan kulağa yayılır gider;sonuç şu anki tablodur!Mekanik aksamı ağırlıklı olan araçların hata verme olasılığı daha azdır.Pejolar,özellikle de yeni nesil pejoların elektronik aksamı olması gerekenden fazladır(tamamen şahsi görüşüm).

Mesela geçenlerde Fiat Stilo marka aracı olan bir arkadaşım direksiyonuyla ilgili sorun yaşadı.Direksiyonda bulunan elektronik bir aksamın değişmesi gerekti.Araç 2005 model değişen parçanın masrafı 1750 YTL! Araba tamamen şans işidir.

Her araçta benzer sorunlar yaşanır ama bu neye bezner biliyor musunuz?Türk toplumunun her güzel kıza bi kötü sıfat yakıştırma adeti vardır.İşte araba dünyasınında güzel kızı Peugeot dur.
  • bende uzun araştırmalar sonucu 407 de karar kıldım fakat arabanın altının cok alçak oldugu dogru tek eksiği bu konfor güvenlik vb konulardan araba son derece güzel 2007-2008 model 40000-50000 bin km civarlardında comfortline için fiyatlar kaç olmalıdır 34000 tl gibi bi fiyat uygunmudur ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.