Şimdi Ara

407 kullananlar 407 1.6 hdi tavsiye edermi? (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
3
Favori
172.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Benim şehiriçi ortalamam 6.9 lt. Ortalama hız 27 km.
    10.000 km ortalamam ise 6.0 lt
    Önceki sene daha da düşüktü ama trafikte biraz agresif olunca hemen tüketim artıyor.
  • HERKEZE SELAMLAR BENİM SİZE BİR SORUM OLUCAK SORUMA 1 VEYA 2 GÜN İÇİNDE CEVAPLARSINIZ İYİ OLUCAK
    BENDE 2008 MODEL 1.9 FİAT DOBLO VAR ARACIM SINIFININ EN FUL PAKETİ FAKA VERGİSİ 600 KÜSUR BU SEBEPTEN DOLAYI BENDE BİR KARAR VERDİM 2005 MODEL 158 BİNDE
    2.0 MOTOR EXCUTİVE Mİ NEY O ARACLA TAKASA GİRİCEM BENİM ARACIMI 21 .000 TL YE SAYIYO USTE 7 BİN İSTİO ARACTA DEĞİŞEN YOK BOYADA YOK ARACI KULLANDIM HOSUMADA GİTTİ FAKAT İÇİMDEKİ ŞÜPHE ARCIN RENGİ BORDO OLDUĞU İÇİN İHTİYACIM OLDUĞUNDA SATABİLİRMİYİM BU ARADA ARAC DÜZ VİTES SAHİBİ 2.7 YAKIYOR DİO AMA TAM EMİN DEİLİM ÇÜNKÜ 2 .O ARABA DAHA ÇOK YAKIYODUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM ARACIN KULLANICILARI TARAFINDAN YORUMLARINIZI BANA İLETİRSENİZ SEVİNİRİM VE BENİM ARACIMDADA 2 PARCADA BOYA VAR ACABA NE YAPMALIYIM KISA BİR SÜRE İÇİNDE BANA CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM İYİ GÜNLER.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oso3555

HERKEZE SELAMLAR BENİM SİZE BİR SORUM OLUCAK SORUMA 1 VEYA 2 GÜN İÇİNDE CEVAPLARSINIZ İYİ OLUCAK
    BENDE 2008 MODEL 1.9 FİAT DOBLO VAR ARACIM SINIFININ EN FUL PAKETİ FAKA VERGİSİ 600 KÜSUR BU SEBEPTEN DOLAYI BENDE BİR KARAR VERDİM 2005 MODEL 158 BİNDE
    2.0 MOTOR EXCUTİVE Mİ NEY O ARACLA TAKASA GİRİCEM BENİM ARACIMI 21 .000 TL YE SAYIYO USTE 7 BİN İSTİO ARACTA DEĞİŞEN YOK BOYADA YOK ARACI KULLANDIM HOSUMADA GİTTİ FAKAT İÇİMDEKİ ŞÜPHE ARCIN RENGİ BORDO OLDUĞU İÇİN İHTİYACIM OLDUĞUNDA SATABİLİRMİYİM BU ARADA ARAC DÜZ VİTES SAHİBİ 2.7 YAKIYOR DİO AMA TAM EMİN DEİLİM ÇÜNKÜ 2 .O ARABA DAHA ÇOK YAKIYODUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM ARACIN KULLANICILARI TARAFINDAN YORUMLARINIZI BANA İLETİRSENİZ SEVİNİRİM VE BENİM ARACIMDADA 2 PARCADA BOYA VAR ACABA NE YAPMALIYIM KISA BİR SÜRE İÇİNDE BANA CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM İYİ GÜNLER.

2.0 motor benzinli 407 fazla yakar, senin araç dizelse bunun yakıtı çok gelebilir söyleyim, ama konforu birçok şeyi telafi eder.
    Fiyata gelince araçlarınızın temizliğini görmeden bişey demek yanlış olur.
    Fiyat için sahibindene bakın az-çok fikir edinirsiniz.

• teşekürrler aracın sahibi bana 2.7 yakıyo dedi ama bn tam emin deilim
  • quote:

teşekürrler aracın sahibi bana 2.7 yakıyo dedi ama bn tam emin deilim

2.7 nedir hocam anlayamadım?
    2.7 litre değildir herhalde, komik olur o.

27 kuruş ise sallamış resmen, benzin olmuş 5 TL, benim 1.6 dizel bile şehiriçi o rakamları buluyor, 2.0 benzinli 40 kuruştan aşağı yakmaz.
  • ewet 27 kuruş dedi aracın yol bilgisayarından baktığımızda 27 kuruş gösterio dedi
  • quote:

ewet 27 kuruş dedi aracın yol bilgisayarından baktığımızda 27 kuruş gösterio dedi

YOl bilgisayarında kuruş falan göstermez.
    Litre olarak gösterir.
    Dediğim gibi 2.0 motor benzinli 407'nin 27 kuruş yakması, balıkların ağaca çıkmasıyla eşdeğerdir.
    İnanmak isterseniz bişey diyemem tabi.
  • 407 comport diesel 1.6 dsi aldım birkaç sorum var
    1. devir kaç olmalı en iyi performans için
    2. sabahları araba soğukken rölantide ne kadar çalışmalı
    3. stop edildiğinde araç ne kadar rölantide kalmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemotek56

407 comport diesel 1.6 dsi aldım birkaç sorum var
    1. devir kaç olmalı en iyi performans için
    2. sabahları araba soğukken rölantide ne kadar çalışmalı
    3. stop edildiğinde araç ne kadar rölantide kalmalı

Sorularınıza burada çabuk cevap alırsınız.
    http://forum.donanimhaber.com/m_31046271/mpage_45//tm.htm#81544643

Devir 2000-2300 arası ideal.
    Soğukluğa göre değişir, ben İzmirde 2 dk falan çalıştırıyorum.
  • Ttt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşım bu aracı alman için sana bedava vermeleri gerek. her yerinden kalitesizlik akan resmen pazarlama yoluyla insanların kandırıldığı bir marka. hiç yanaşma hiç..hayatın boyunca
  • Peugeot 407 merkezi kilit problemi...

Arkadaşlar aracımın kapı açma düğmesine basıyorum kapılar aynalar açılıp ( 1 sn) hemen kapaniyor. 4. defada normal açıyor. Ve kullanabiliyorum. Ancak elim kapıda basıp hemen açarsamda kapı açılıyor ama tak tak 3 yada 4 defa aç kapa yapmaya devam ediyor. Ve acele edip o ses kesmeden içeri girip anahtarı taksamda yine kapı ve camları kilitliyor. Kontağı açıyorum aynalar ve kilit açılıyor. Sonra 2 devirde otomatik kilitliyor. Araç çalışırken bile açma düğmesine basıyorum kapılar açılıp kapanıyor. Araç çalışırken aşağı indim eşim arabada olmasa kapılar kilitli bende araba çalışırken dışarıda kalacaktım. Lütfen başına gelen arkadaş varsa ve paylaşır sa sevinirim.

• merhaba arkadaslar 407 1.6 hdi sahibiyim. arac ilk calistiginda rolentinde bi dengesizlik oluyor daha sonra yuruyunce geciyor. sizce sorun ne olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihhans

merhaba arkadaslar 407 1.6 hdi sahibiyim. arac ilk calistiginda rolentinde bi dengesizlik oluyor daha sonra yuruyunce geciyor. sizce sorun ne olabilir.

Araciniz kac kilometrede ? 150.000 km 'den sonra her aracta enjektorlerde duzeltme orani yukselir bu dediginiz vuruntuyu yapar. bir iki defa 1500 deviri gecince muhtemelen duzeliyordur.

Ayni sogukken ilk calisma zamaninda bir zincir sarma sesi duyuyorsaniz, yine bu kilometredeki araclarda Eksantrik zinciri gergisi problemi olabilir.
  • zincir sarma sesi yok aracim136000 km de. sabajlari ilk calistirmada oluyor sadece tolent dengesizligi. daha once bi kac kez wurth enjektor temizleyicisi kullandim. bakimdan sonra bu hale geldi.

• ya arkadaşlar bırakın bu marka karalama olayını bende de 407 1.6 HDİ var sizin bu yazdıklarınızla hiç alakası yok (görünüm,performans, konfor ve güvenlik) her şeyi ile dört dörtlük bir araba ve bence siz araba kullanmayı bilmiyorsunuz..
    ben bu arabayı aldığım andan itibaren hiç bir arabaya gözüm takılmıyor o yüzden alacak arkadaşlar bence kimsenin olumsuz düşüncelerine aldanmayın muhakkak ki ALLAH cc yapısı değil kul yapısı ufak tefek şeyler mutlaka olacak hangi araçta yok ki...
  • ahmetoktem407 A kullanıcısına yanıt
    normalde bunu ayarlardan sizde düzelte bilirsiniz ama bence servise götür
    @ahmetoktem407
  • 3. Yilina girdi 2006 model 1.6 hdi executive kullaniyorum yol tutus konfor doluluk siklik tasarruf hersey var aracta once vagecirmek istediler ama iyiki almisim 318 bini gecti tik yok allaha sukur alin kardesim pisman olmazsiniz yalniz pejodan anlayandan bakim yaptirin sadece arac sizi uzmez DENEYEN VAZGECEMEZ IDIA EDIYORUM
  • Şehir içi yakıt tüketimlerinden memnun musunuz?

Aracınızın en sevmediğiniz özelliği nedir?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.