Şimdi Ara

4000 TL Bütçe İle Ofis İçin Sistem Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir yakınım için cuma öğlene kadar bir sistem toparlamam lazım. Bugünü araştırmaya ayıracağım zaten ama sizden de yardım rica ediyorum.

Bugüne kadar kaç sistem topladım sayısını bile bilmiyorum ama son 3 4 yıldır o kadar uzağında kaldım ki piyasanın herşey çok değişti.

Kullanım amaçları mağaza içerisinde ana bilgisayar olacak. Pek bir şey yapılmayacak aslında. Bazı stok programları, Office, tekstil muhasebe programları falan.
    Şuan kullandıkları pc'yi yaklaşık 6 7 yıl önce ben toplamıştım yine. Aldık mı en iyisini alalım yıllar boyu teklemeden götürsün bizi modunda yakınım.
    Bütçe olarak limit yok ama 3500-4000 TL max limit kafamdaki. O kadara çıkılmasına gerek bile olmayabilir aslında.
    En dikkat edeceğim nokta soğutma olmalı. Kasa çok dar bir noktada ve yazları yanıyor resmen kasanın konulduğu yer.

İşlemci olarak Skylake i7 6700 düşünüyorum. Aslında i5 6600 daha mantıklı kullanım amacı için ama yakınım en iyisi olsun deyip durduğu için i7 koyayım diyorum.
    6700 ve 6700K arasında default mhz farkı var bildiğim kadarıyla. OC yapılmayacak kesinlikle ama aradaki fark çok değil K serisi de olabilir.

Anakart için hiçbir fikrim yok. Daha araştırmadım hiç. Stabil sorunsuz bir kart olması önemli.

Ram için 4*4 veya 2*8 arasında kaldım hangisi mantıklı ddr4 için.

SSD olarak kendim 250 GB 850 evo kullanıyorum memnunum.
    850 evo 250 veya 500 GB. 850 pro 250 GB aralarında kaldım.

Ekran kartı gerek var mı emin değilim. Onboard kart yeterli gelir diye düşünüyorum. En ufak grafik programı çalıştırılmayacak çünkü. Veya 300 500 arasında bir şey alıp taksam mı kararsızım.

Kasa ve psu olarak Corsair ürünleri incelemeyi düşünüyorum. En son bir arkadaşa 400R almıştık beğenmiştik ikimiz de epey.

Soğutma olarak en üzerinde durduğumuz nokta olduğundan su soğutma için ne dersiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.