Şimdi Ara

40.000km Yol Yapıp 810TL ÖDEMEK! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
2
Favori
13.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1.000.000kmde ölüyor. Kayıtları mevcut Taksi Zoe videosu 240.000km yapmış pil %21 eskimiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChineseTranslator -- 10 Haziran 2019; 23:41:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChineseTranslator

22kw pil ortalama 180km menzil / 41kw pil ortalama 350km menzil.
    Bir ara, Fluence ZE neyim varken, pil kirası vardı, yok değil mi şuanda.

Bir de pil garantisi veriyor mu? Yeni hücrelerin fiyatı konusunda bilginiz var mı?
  • Şıh Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Kira 2017de kalktı. 5 yıl pil garantisi mevcut. 7000€ sıfır alınırsa. Ama mevcut pil ölçülüyor değer biçiliyor. Kısaca yenilemek 2-3 civarı

• https://www.renault.com.tr/fiyat-listeleri/binek-arac-fiyat-listesi.html

234 bin tl olmuş şaka gibi.
    geçen sene bu zamanlar 120bin tl di

dolar o kadar artmadı.
    renault neyin kafasını yaşıyor.

devlet ötv kdv almasa renault adam gibi fiyat çekse alınır bu araç
    100-120bin tl arası olsa mesela şuan
  • ChineseTranslator kullanıcısına yanıt
    İyiymiş 4 tane bataryayi kendimiz alıp A4 e falan taksak baya maliyet düşer 1000 km de menzil olur, birde kargocular neden kullanmıyor, ağırlıkta menzil mi düşüyor,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redferrari -- 10 Haziran 2019; 23:50:45 >
  • Zoe araba miydi

• Elektrikli araçlarda vergi mi var da vergi diyip duruyorsunuz?

2017 C180 Amg aracımı satıp Zoe aldım,zerre pişman değilim. Sürüşü müthiş keyifli. Araç çok atak ve 100 kmde 5 tl elektrik harcıyor. Satarken de çat diye satılıyor gidip sahibinden ilanlarına bakın hiçbiri fazla kalmıyor. Bilmeden etmeden konuşmayın.

• 40.000km Yol Yapıp 810TL ÖDEMEK!

Başlığının ardından el kadar Zoe'nin fiyatını da belirtseydiniz keşke...

Bu haliyle ekonomik felan değil, aracı o fiyata alarak nice 40.000km lerin ücretini de peşinen ödemiş oluyorsun zaten...

Benzin-Lpg yi geçtim, bunun yerine neredeyse yarı fiyatına muadil dizel Clio vs. alsan yine kazançlısın...

2019 Model Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı
    Life 234.250 ₺

• Kışın soğukta batarya ömrü bitik, ağırlık vursan menzil düşer, hızlı değil, şarj bitti acil hastan oldu şarjı mı bekleyeceksin, hastane uzakta km hesabı mı yapcaksın, kampa pikniğe gidemeyeceksin, günübirlik gezemeyeceksin, mesela ben 1.6 dizel ile 2.30 saate Ankara'dan sapanca gölüne gitim gezdim dolaştım oradan dönüşte abanta Piknik yaptım geri Ankara'ya geldim, toplam 10 saat oldu,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu aracın sıfırının 235.000 TL'ye satılması sadece gülünecek bir şey. Dandik Hatchback bir Renault elektrikli araç tam 41.000 USD'ye satılıyor. Tesla Model 3 Standard Range 35.000 USD'den çıktı çıkacak deniyor. O da vergiler dahil 45.000 USD'ye satılır bir şekilde getirilirse. Şu dandik cihazla Model 3 arasında 25.000 TL olması gerçekten komik bir şey. Model 3 lüks bir Sedana yakınsarken, bu araç Polo segmentindeki bir hatchback gibi duruyor.
  • Bir tane corolla al 70 bin liraya, geri sana 130 bin lira kalsın. 130 bin lirayı koy aylık faize, 2300 TL getirsin, istediğin kadarını benzin parası yaparsın...
  • Ben de EV fanıyım ama ne yalan soyliyim is 234 bin tl yi arabaya vermeye geldi mi d segmenti premium alir gecerim. O kadar para verip dusuk segment kalitesiz araca binmek istemem. Ama model 3 geldiginde ekstra vergi kalkarsa alinabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yakıt fiyatı önemli değil. Hiçbir BMW 200 bin liraya bu araç kadar sohbet konusu olamaz. İlginç ve Türkiye'de bayağı nadir bir araç. Siz keyif alıyorsanız gerisi önemli değil.

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Adamın parası bol belki sanane.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugünün yüksek fiyatını markaya da iletin size euro 7 oldu haberiniz varmı diyecekler. Araç Avrupa da yıllardır 33.000€ civarına satılıyordu hala aynı. Değişen döviz araç yerinde sayıyor. Ben 2017de 30.000€ya aldım. O günün kuruna açın bakın. O 200 dediğim bmwler olmuş 400 200e markanın logosunu veriyor anahtarlık olarak.

• redferrari R kullanıcısına yanıt
    Ardından ceza geldi mi?

• Elektrikli araclarin pil teknolojisi ilerlemedigi surece gelecegi pekte parlak degil zira menzil dolum ve maliyetler elektrikli araclarin suan en buyuk dez avantajlari
    Bildigim kadariyla zaten bu teknoloji once japonlar tarafindan denendi ancak bu sayilan dezavantajlar nedeniyle hibrite yoneldiler
    Bir cok firma ise hidrojen pillerini deniyor ki hidrojen yakiti ile araclarin menzilleri hem cok uzun hemde uretim maliyetleri cok dusuk ordaki sorun ise depolamaki bunu bildigim kadariyla cozmek uzereler bir cok ornekte mevcuttur.
    Gelecegin teknolojisi malasef elektrikli arac degil pil teknolojisi gelismedigi surece
    Ayrica piller dogayi uretim kullanim ve geridonusumde daha fazla bertaraf ediyor
    Hizli sarj ile bunu yenmeye calisiyorlar ancak elektrik enerjisi uretmekte dogaya zarar veriyor
    Sozun ozu hidrojen suan daha mantikli ve makul gozukuyor
    Zoe mevzusuna gelecek olur ise o arac bir cok kisiyi fiyati bir kenara birakalim buyukluk olarak zaten tatmin etmez ozellikle cok cocuklu aileler icin pekte kullanilcak bir arac degil zaten sehir ici kucuk motorlu araclar a ve b segmenti fazlasi ile yeterli ki bence cok makul bir arac degil hacim ve buyukluk anlaminda ayrica bagajida yok gibi bisey
    Fiyata gelecek olursak suan 100-150 bandinda sedan dizel arac bulunabiliyor
    200.000 lira araca vermek isteyen birisi zoe almaz zaten cunku yakiti dusuncegini sanmiyorum ayrica fabrikasyon lpg sistemleri ile zaten yakit maliyetleride dusuyor artik
    Turkiye kucukcuk arabaya 250 lira para vermez bizim insanimiz icin yakit onemli ancak hacimde onemli
    Aracinizi gule gule kullanin

• Rimesia R kullanıcısına yanıt
    Yine bugünün şartlarını konuşuyorsunuz. Ben aracı 19 ay evvel aldığımı yazdım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.