Şimdi Ara

40.000km Yol Yapıp 810TL ÖDEMEK! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
2
Favori
13.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Peki niye imzanızdaki araç yerine ZOE almadınız ? Bahaneler başlasın ZOE 100 bin olsa tamam ama 200 bin verdikten sonra 40 bin km de 800 TL tasarruf mu oluyor ?

Hadi motor sessiz de uzun yolda rüzgar sesi de mi yok ? Uzun yolda kim motor sesi duyuyor Allah aşkıan herkesin aracı maksimum 1.6 dizel. Sanırsın V10 var da rahatsız oluyorsunuz. Neyse komik komik savunma şekilleri. Biri de çıkıp diyor ki vizyonsuzluk akıyor. Elektriğe teşviğin olması gerektiği yerde 200 bin TL'ye aldığın elektrikli araca bak.

Alıntıları Göster
    Gözünü seveyim hocam, 64'e Zoe bul da alayım

Şehir içinde kullanan adam alır zaten Zoe'yi, uzun yol yapan adama gitmez. Ha tabi 200.000 kıç kadar bir araba için gereksiz fakat çoğu kişi vurun abalıya diye girişmiş. Belki arkadaş öyle bir araba aldığı için mutlu oluyor olabilir. Herkes aynı tekdüze mantıkla gitseydi herkes Egea, Passat alırdı. Gerçi şimdi de öyle ya Bir de hesaplamadım ama 100,000+ üstü kilometrede kara geçilir ancak, ağır bakım vs zımbırtısı derken.

• quote:

Orijinalden alıntı: ChineseTranslator

Araştırma hiç yok. Hangi vergi?
    Elektrikli araçlarda ÖTV yok mu ? Onu geçtim ileride elektrikli araçlara teşvik olabilir olacağını düşünmüyorum ama 30-40 binlik indirim yapabilirler.

Seninle her iddiasına girerim 200 Bin TL olsa yine gidip bu aracı almazsın. Bak her iddiasına diyorum
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    %3 ÖTV. 200e almam katılmıyorum. 2017 fiyatı az gezin bulursunuz. Ama suç döviz kurlarında araçlar ile alakası yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tekerleri döndüğünde aynı km'yi yazan aynı trafikte bekleyen araç. Clio alıp kar eden sayın. Biride çıkıp arabayı merak etmedi gerçekten çok garip. Ya nasıl teknoloji nasıl birşey diye soran yok. Tesla aldık diye konu açmak o paraya bunu alsaydın demekten vazgeçin.
    Lafı dönderip dönderip duruyorsunuz devamlı km bazında hesap yapma derdindesiniz çünkü oraya odaklanmışsınız nedeni ise sadece orada elektirikli araçın üstün yanı olması lakin benim dediğim tarafa hiç bakmıyorsunuz araçlar km bazında değerlendirilmez araçlar segmentinde rakiplerine göre fiyat/performans/tüketim/konfor döngüsünde değerlendirilir senin demene göre zoe mercedes s serisindende süper araç sadece odaklandığınız nokta kilometrede az yakması muadili ile asla kıyaslıyamıyorsunuz çünkü zarardasınız asla ve asla ekonomi yapmadınız yakıt parasınıda baştan verdiniz clio dizel yerine elektirikli araç kullanıyorsunuz üstüne belirli noktalar haricinde ülkenin her yerine gidememe gibi durumunuz var zaten satıyorsunuzda hayırlısı ile size bir müşteri çıksada övmekden vazgeçseniz zoe ne zaman clio dizel ile hemen hemen aynı paraya denk gelir işte o zaman avantajlı konuma düşer

• quote:

%3 ÖTV. 200e almam katılmıyorum. 2017 fiyatı az gezin bulursunuz. Ama suç döviz kurlarında araçlar ile alakası yok.
    Reno.UK 'da araç 21 bin sterlin olarak gözüküyor Fiesta falan da yanlış bilmiyorsam o civarlarda. Yani B sınıfı araçlarla kafa kafaya. Bizde de fiyatlar böyle olsaydı o zaman hak verirdim ama bu fiyatlarda kesinlikle içten yanmalıya oranla bir kazanç yok.
  • quote:

Şu aracı al desek bin tane bahane bulursun. Boşver Doğan Kabak testini çeker zaten sen de konusunu açarsın

ZOE 80 bin TL olsa gidip 100 bine B sınıfı dizel araç alana laf edersiniz tamam da araç 200 bin TL. Hani 2 tane 100 BİN TL Yapan 200 BİN TL'den. Yani en başta her şeyi ödüyorsun zaten.

1 milyonluk daireye 5 milyon verip ama doğalgaz ve su bedava bak demek gibi bir şey anlatabildim mi ?

Alıntıları Göster
    Sen de her zamanki gibi burda boş yaparsın. ;)

• Aracın fiyatını öğrenene kadar sempati duymuştum. Alakasız gelebilir ama beyefendi 293.000 liraya 4.28i aldım , bunun neresine 200.000 tl verilir rica ediyorum saçmalamayın. 10 senede mi amorti edecek araç kendini.

• quote:

Elektrikli araçlarda ÖTV yok mu ? Onu geçtim ileride elektrikli araçlara teşvik olabilir olacağını düşünmüyorum ama 30-40 binlik indirim yapabilirler.

Seninle her iddiasına girerim 200 Bin TL olsa yine gidip bu aracı almazsın. Bak her iddiasına diyorum

Alıntıları Göster
    Orasını karıştırma, düşünmek lazım

Konu sahibi hocama da sorayım, 2014 model ile 2017 model arasında ne fark var biliyor musunuz? Malum sitede 2014 modeller 90-100 civarında satılırken 2017 modeller 180 civarında

• quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

Sen de her zamanki gibi burda boş yaparsın. ;)

Alıntıları Göster
    Supra konusunu açmış mıydın ? Doğan Kabak paylaşmış
  • 3 sayfa yorum yazılmış videoya bakıp ne demiş bu diyen sadece 9 kişi 🤔 Gerisi hep havaya konuşmuş

• Şıh Hazretleri kullanıcısına yanıt
    22kw pil ortalama 180km menzil / 41kw pil ortalama 350km menzil.

• cnv_58 kullanıcısına yanıt
    Tesla ile açtığım ilk konuya seni etiketleyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: NoyanDervis

Aracın fiyatını öğrenene kadar sempati duymuştum. Alakasız gelebilir ama beyefendi 293.000 liraya 4.28i aldım , bunun neresine 200.000 tl verilir rica ediyorum saçmalamayın. 10 senede mi amorti edecek araç kendini.
    Şuan aracın sıfır fiyatı 230 üstünde diye biliyorum zaten siparişe geliyor belkide çok daha yükselmiştir yanlış hatırlamıyorsam

• quote:

Supra konusunu açmış mıydın ? Doğan Kabak paylaşmış

Alıntıları Göster
    Şaşırtmadığın için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Orasını karıştırma, düşünmek lazım

Konu sahibi hocama da sorayım, 2014 model ile 2017 model arasında ne fark var biliyor musunuz? Malum sitede 2014 modeller 90-100 civarında satılırken 2017 modeller 180 civarında

Alıntıları Göster
    Ülkemiz çevreyi düşünse zaten bu araçlara teşvik primleri yapar. Bugüne kadar 1500 tane elektrikli araç trafiğe kaydedilmiş ve 22 milyon araçta 1500 tane.

Çevreyi önemsiyorsanız elektrikli araçları düşürün içten yanmalıların fiyatlarına herkes binsin değil mi ? İngiltere'de Zoe 21 bin sterlin Fiesta da 21 +- 3 bin sterlin olsun gidip içten yanmalı almaz şehir içi kullanan adam. Bizde böyle değil anlatmaya çalıştığımız bu.

• quote:

Tesla ile açtığım ilk konuya seni etiketleyeceğim.
    Beklerim elbette tüm videolarını youtubeden izledim attığın gün ben hiç birşeyin fanatiği değilim ama doğru bildiğimi her zaman konuşurum ne yazıkki zoe bu fiyatla çoook ama çook mantıksız gereksiz hatta olmaması gereken araç

• quote:

Orijinalden alıntı: cnv_58

Şuan aracın sıfır fiyatı 230 üstünde diye biliyorum zaten siparişe geliyor belkide çok daha yükselmiştir yanlış hatırlamıyorsam

Alıntıları Göster
    Ya herkesin özgür iradesi sonuçta tamam, adam isterse o parayı şömineye atıp yakar , bana ne ama 30 40 liralık bir araçtan bahsetmiyoruz , 200.000 liranın üzerinde bir fiyatı olan araba sonsuza kadar hiç masraf çıkarmasa ne olur ki , kaç yılda amorti edecek benzinli bir araca karşı yakıt maliyetini. Üstelik araba beyaz peynir tenekesi gibi bir şeye benziyor.
    Neyse alan ve satan memnunsa fazla bile oyalandık biz konuda.

• Araç 200 bin TL, yakıt maliyeti 100 bin üzerinde çıktı farz edelim, araç tekrar 200 bin etmeyecektir, çünkü batarya ölmüş olacaktır satarken batarya maliyetini 200 binden düşerek satılacak, bu arada boya hasar kaydı olayları ayrı istisna bu Maliyete katılmadan bile baya zarar,,

• cnv_58 kullanıcısına yanıt
    O zaman benimde kaça ne sebepten aldığımı biliyorsundur.

• quote:

Ülkemiz çevreyi düşünse zaten bu araçlara teşvik primleri yapar. Bugüne kadar 1500 tane elektrikli araç trafiğe kaydedilmiş ve 22 milyon araçta 1500 tane.

Çevreyi önemsiyorsanız elektrikli araçları düşürün içten yanmalıların fiyatlarına herkes binsin değil mi ? İngiltere'de Zoe 21 bin sterlin Fiesta da 21 +- 3 bin sterlin olsun gidip içten yanmalı almaz şehir içi kullanan adam. Bizde böyle değil anlatmaya çalıştığımız bu.

Alıntıları Göster
    Bizimkilere ne bakıyorsun sen? Devletin bizi en çok sağdığı sektör, otomotiv sektörü, akan musluğu keserler mi hiç? Onların cebini doldurmak mı önemli yoksa doğa mı önemli sanki (!)

Dediğin gibi, adam orda alıyor bunu şehir içinde geziyor, uzun yola çıkacağı zaman çıkıyor Bazatıyla mis gibi. Ha evet fiyatı yüksek, sağolsunlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.