Şimdi Ara

4 Yol Aktif Sistem hk. Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
1
Favori
3.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az çok bilgiye sahip olsamda 4 yol aktif sistemde ihtiyacımız olan bileşenler tam olarak nedir? Örneğin şu şekilde sistem kurmak istediğimi varsayalım
    -Pioneer Deh-80prs teyp
    -Morel Virtus 603 3 yol komponent takımı
    -İnfinity 1000s slim Sub
    -Mono bir sub amfisi
    -DSP işlemci. Peki burada dsp işlemci haricinde komponentleri beslemem gereken amfi kaç kanal olmalıdır yada amfi gereklimidir yoksa sadece DSP'li amfi alsak yeterli mi? bağlantıların nasıl olması gerekiyor komponentler için?

• Merhabalar full aktif bir sistem kurmak istiyorsanız şayet. İşlemcili bir teyp Komponent takımı Hoparlörleri beslemek için amfi Subwoofer ve subwooferı beslemek için amfi son olrakta dijital yada mekanik işlemci. Kurmak istediğiniz sistem için yazdığınız bileşenleri inceleyecek olursak Teyp konusunda çok bir bilgim yok işlemcili olduğunu varsayıyorum sisteme uygundur. Alternatif olarak bir kaç teyp önerim olacak bakabilirsiniz. Alpine CDE-178BT, Alpine UTE-92BT, Subwoofer gayet kaliteli bir subwoofer fakat 250rms güç yeterli gelmezse sony xs-nw1202e slim kabin düşünebilirsiniz gayet kaliteli ve güçlü bir sesi var beslemek için amfi olarak iyi bir mono amfi isterseniz Sony XM-GS100 bakabilirsiniz d sınıfı kaliteli bir amfidir daha uygun fiyatlı birşeyler düşünürseniz ab sınıfı ürünlere bakabilirsiniz ben planet audio pl1500.1m pulse ile besliyorum ikili uyumu gayet başarılı. Komponent takımınıza gelecek olursak takım olarak max 140 rms gücü var diye biliyorum iyi bir marka ses kaliteside güzeldir alternatif olarak Hertz, Focal, Alpine gibi markaların ürünlerinede bakmanızı öneririm 2 takım kullanacaksanız 4 kanal bir stereo amfiye ihtiyacınız olacak Hertz H-604, Q LİNE - QS-200.4 4 kanal bir amfi işinizi çok rahat görecektir. Dsp olarka kaliteli bir işlemci düşünürseniz HERTZ H8 DSP 8 KANAL öneririm daha uygun birşeyler isterseniz 4 kanal bir işlemcide işinizi görür. İşlemci kullanmadan yarı aktif bir sistem kurmak isterseniz Frekans kesimlerinizi teypten ve amfidende yapmanız mümkün olacaktır kaliteli bir komponent takımı ve uygun hoparlör yerleşimleriyle ses kalitesinden çok birşey kaybettirmeden kullanabilirsiniz. İşlemci kullanarak Komponenet takımlarının bağlantısı için sesi teypten işlemciye veriyoruz işlemciden amfiye amfi frekans ayarımızı full kullanıyoruz amfiden aldığımız sesi hoparlörlere dağıtıyoruz. İşlemcisiz sistemlerde ise sesi teypten amfiye giriyoruz amfi ayarımızı hpf modunda kesmek istediğimiz en alt frekansı giriyoruz örn 100hz teypten crossovera crossoverdan da hoparlörlere dağıtıyoruz amfi 100hz altını kesip üstünü sonsuz olarak crossovera yönlendirir crossoverda kalitesine göre kesimleri yapıp hoparlörlere dağıtır. Crossoverın kesim frekansları için komponent sistemindeki crossover açıklamalarına göz atabilirsiniz. Genelde kaliteli bir crossover Sub frekansı için 20hz-120hz mid frekansı için 100hz-8khz tiz frekansı için 5khz-25khz arasında kesim yapar bu frekansların altını üstünü hoparlörlere yönlendirmez. Sormak istediğiniz başka bir konu varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakancekic88 -- 1 Nisan 2020; 0:1:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hakancekic88

Merhabalar full aktif bir sistem kurmak istiyorsanız şayet. İşlemcili bir teyp Komponent takımı Hoparlörleri beslemek için amfi Subwoofer ve subwooferı beslemek için amfi son olrakta dijital yada mekanik işlemci. Kurmak istediğiniz sistem için yazdığınız bileşenleri inceleyecek olursak Teyp konusunda çok bir bilgim yok işlemcili olduğunu varsayıyorum sisteme uygundur. Alternatif olarak bir kaç teyp önerim olacak bakabilirsiniz. Alpine CDE-178BT, Alpine UTE-92BT, Subwoofer gayet kaliteli bir subwoofer fakat 250rms güç yeterli gelmezse sony xs-nw1202e slim kabin düşünebilirsiniz gayet kaliteli ve güçlü bir sesi var beslemek için amfi olarak iyi bir mono amfi isterseniz Sony XM-GS100 bakabilirsiniz d sınıfı kaliteli bir amfidir daha uygun fiyatlı birşeyler düşünürseniz ab sınıfı ürünlere bakabilirsiniz ben planet audio pl1500.1m pulse ile besliyorum ikili uyumu gayet başarılı. Komponent takımınıza gelecek olursak takım olarak max 140 rms gücü var diye biliyorum iyi bir marka ses kaliteside güzeldir alternatif olarak Hertz, Focal, Alpine gibi markaların ürünlerinede bakmanızı öneririm 2 takım kullanacaksanız 4 kanal bir stereo amfiye ihtiyacınız olacak Hertz H-604, Q LİNE - QS-200.4 4 kanal bir amfi işinizi çok rahat görecektir. Dsp olarka kaliteli bir işlemci düşünürseniz HERTZ H8 DSP 8 KANAL öneririm daha uygun birşeyler isterseniz 4 kanal bir işlemcide işinizi görür. İşlemci kullanmadan yarı aktif bir sistem kurmak isterseniz Frekans kesimlerinizi teypten ve amfidende yapmanız mümkün olacaktır kaliteli bir komponent takımı ve uygun hoparlör yerleşimleriyle ses kalitesinden çok birşey kaybettirmeden kullanabilirsiniz. İşlemci kullanarak Komponenet takımlarının bağlantısı için sesi teypten işlemciye veriyoruz işlemciden amfiye amfi frekans ayarımızı full kullanıyoruz amfiden aldığımız sesi hoparlörlere dağıtıyoruz. İşlemcisiz sistemlerde ise sesi teypten amfiye giriyoruz amfi ayarımızı hpf modunda kesmek istediğimiz en alt frekansı giriyoruz örn 100hz teypten crossovera crossoverdan da hoparlörlere dağıtıyoruz amfi 100hz altını kesip üstünü sonsuz olarak crossovera yönlendirir crossoverda kalitesine göre kesimleri yapıp hoparlörlere dağıtır. Crossoverın kesim frekansları için komponent sistemindeki crossover açıklamalarına göz atabilirsiniz. Genelde kaliteli bir crossover Sub frekansı için 20hz-120hz mid frekansı için 100hz-8khz tiz frekansı için 5khz-25khz arasında kesim yapar bu frekansların altını üstünü hoparlörlere yönlendirmez. Sormak istediğiniz başka bir konu varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    Anlatımınız harika çok ama çok teşekkür ediyorum size, şimdi 3 yollu 1 takım olacak ve aktif olarak sadece önlerde kullanmak istiyorum şimdi herşey yerine oturdu özellikle dsp amfi ikilisi fakat elimizde toplam 6 tane hoparlör var şimdi 4 kanallı amfiye 6 hoparlör girişini yapmak için paralel bağlantı kullanmamız gerekmez mi yani şöyle 2 midbassı bi kanala 2 midrange'i bi kanala 2 tw'yi bi kanala yada 4 kanal dspde? dspye amfiden nasıl çıkış vermemiz gerekiyor rca ile mi yoksa hoparlör çıkışlarında mı veriliyor yine aynı şekilde olmaz mı hoparlör kurulumu burada biraz takıldım kaldım anlatımınız çok iyi anlatırsanız anlarım belki çizimde çok iyi olur ama abes kaçar biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: erencoe

Anlatımınız harika çok ama çok teşekkür ediyorum size, şimdi 3 yollu 1 takım olacak ve aktif olarak sadece önlerde kullanmak istiyorum şimdi herşey yerine oturdu özellikle dsp amfi ikilisi fakat elimizde toplam 6 tane hoparlör var şimdi 4 kanallı amfiye 6 hoparlör girişini yapmak için paralel bağlantı kullanmamız gerekmez mi yani şöyle 2 midbassı bi kanala 2 midrange'i bi kanala 2 tw'yi bi kanala yada 4 kanal dspde? dspye amfiden nasıl çıkış vermemiz gerekiyor rca ile mi yoksa hoparlör çıkışlarında mı veriliyor yine aynı şekilde olmaz mı hoparlör kurulumu burada biraz takıldım kaldım anlatımınız çok iyi anlatırsanız anlarım belki çizimde çok iyi olur ama abes kaçar biliyorum

Alıntıları Göster
    Sadece amfi ile komponent takımlarının bağlantı şekli şu şekilde oluyor. Teypten sesi rca ile amfiye giriyoruz amfinin 1 kanalından çıkış alıp 1 crossoverın amfi girişine giriyoruz crossoverın üstündeki çıkışlardan da hoparlörlere dağıtıyoruz. İşlemcili sistemler için bağlantı şeklimiz ise İşlemciye göre değişiyor kendinden amfili bir işlemci için Teypten ses çıkışlarını alıp işlemciye giriyoruz işlemciden de direkt hoparlörlere çıkış alıp bağlantıyı gerçekleştiriyoruz. Amfisiz işlemcilerde sesi teyp ses çıkışlarından sesi alıp işlemciye giriyoruz işlemciden çıkış alıp amfiye amfiden de hoparlörlere dağıtıyoruz. Bağlantı şekilleri kullandığımız işlemciye göre değişiklik gösterebiliyor. Kısaca bir kaç paint resmi atıyorum bakabilirsiniz.4 Yol Aktif Sistem hk. Yardım

• quote:

Sadece amfi ile komponent takımlarının bağlantı şekli şu şekilde oluyor. Teypten sesi rca ile amfiye giriyoruz amfinin 1 kanalından çıkış alıp 1 crossoverın amfi girişine giriyoruz crossoverın üstündeki çıkışlardan da hoparlörlere dağıtıyoruz. İşlemcili sistemler için bağlantı şeklimiz ise İşlemciye göre değişiyor kendinden amfili bir işlemci için Teypten ses çıkışlarını alıp işlemciye giriyoruz işlemciden de direkt hoparlörlere çıkış alıp bağlantıyı gerçekleştiriyoruz. Amfisiz işlemcilerde sesi teyp ses çıkışlarından sesi alıp işlemciye giriyoruz işlemciden çıkış alıp amfiye amfiden de hoparlörlere dağıtıyoruz. Bağlantı şekilleri kullandığımız işlemciye göre değişiklik gösterebiliyor. Kısaca bir kaç paint resmi atıyorum bakabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Hocam kralsınız gerçekten ne kadar teşekkür etsem azdır uğraşmışsınız çizmişsiniz elinize sağlık sizi yordum ama son bir şey daha sorabilirmiyim? eğer dahili amfisi olan bir işlemcimiz yoksa amfi ve işlemci ayrı olarak elimizde ise aktif sistem nasıl bağlanılmalı yani kaç kanal olmalı amfimiz acaba birde sub içinde teyp amfi çıkışından direk mono amfiye giriş yapsakta olur mu yada işlemciden yine bu şekilde mono amfiye bağlanıp sub'a bağlayabilirmiyiz? bu arada sizi faceden bulabilirsem eklememde sakınca varmıdır? ilerleyen zamanlarda sizden yardım almam gereken konular olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erencoe -- 1 Nisan 2020; 1:27:57 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Size bir kaç öneride bulunmak istiyorum. İlk önerim iyi kalite işlemcili teyp alırsanız ayrıyetten işlemciye masraf yapmamanız yönünde olacaktır. İlla işlemci istiyorum diyorsanız dahili amfili işlemcilere bakmanızı öneririm ve işlemcili bir teyp almanıza da gerek yok. Beklentinize göre hem kaliteli hemde uygun maliyetli bir sistem kurmanız mümkün. Sistemde subwoofer kullanacaksanız iyi kalite 2 yol component takımları (mid, tiz) işinizi çok rahat görür. 3 yol component takımlarını (mid bas, mid, tiz) subwoofer kullanılmayacak sistemlere öneriyoruz. Güncel piyasada en çok tercih edilen kaliteli sistem iyi bir işlemcili teyp iyi kalite bir 4 kanal stereo amfi ön arka olmak üzere 2 takım 2 yol component bir mono amfi bir subwoofer. Hatta 2 amfi kullanmak yerine subwoofer çıkışlı 5 kanal amfi bile tercih edebilirsiniz. Böyle bir sistem kurup artan bütçeniz ile aracınıza iyi bir akustik yalıtımda yaptırabilirsiniz. Yalıtım fiyatları araca göre ve kullanılan malzeme kalitesine göre değişiklik gösterebiliyor. İlemcili bir teyp marka modele göre 650 tl ile 2500 tl arası bulunabilir. 4 kanal stereo amfi 1000 tl ile 5000 tl arasında bulunabilir. Component takımları 500 tl ile 3500 tl arasında bulunabilir. Mono amfi 500 tl ile 5000 tl arasında bulunabilir. Subwoofer ise 800 tl ile 5000 tl arasında bulunabilir.

• quote:

Size bir kaç öneride bulunmak istiyorum. İlk önerim iyi kalite işlemcili teyp alırsanız ayrıyetten işlemciye masraf yapmamanız yönünde olacaktır. İlla işlemci istiyorum diyorsanız dahili amfili işlemcilere bakmanızı öneririm ve işlemcili bir teyp almanıza da gerek yok. Beklentinize göre hem kaliteli hemde uygun maliyetli bir sistem kurmanız mümkün. Sistemde subwoofer kullanacaksanız iyi kalite 2 yol component takımları (mid, tiz) işinizi çok rahat görür. 3 yol component takımlarını (mid bas, mid, tiz) subwoofer kullanılmayacak sistemlere öneriyoruz. Güncel piyasada en çok tercih edilen kaliteli sistem iyi bir işlemcili teyp iyi kalite bir 4 kanal stereo amfi ön arka olmak üzere 2 takım 2 yol component bir mono amfi bir subwoofer. Hatta 2 amfi kullanmak yerine subwoofer çıkışlı 5 kanal amfi bile tercih edebilirsiniz. Böyle bir sistem kurup artan bütçeniz ile aracınıza iyi bir akustik yalıtımda yaptırabilirsiniz. Yalıtım fiyatları araca göre ve kullanılan malzeme kalitesine göre değişiklik gösterebiliyor. İlemcili bir teyp marka modele göre 650 tl ile 2500 tl arası bulunabilir. 4 kanal stereo amfi 1000 tl ile 5000 tl arasında bulunabilir. Component takımları 500 tl ile 3500 tl arasında bulunabilir. Mono amfi 500 tl ile 5000 tl arasında bulunabilir. Subwoofer ise 800 tl ile 5000 tl arasında bulunabilir.

Alıntıları Göster
    Aslında işin gerçeği sub olsada olur olmasa olur o yüzden 3 yol düşünüyorum,peki hocam şimdi işlemcili teypte aktif olarak kullanım için rca çıkışlarından amfiye verilerek mi ayar yapılıyor frekanslara

• quote:

Hocam kralsınız gerçekten ne kadar teşekkür etsem azdır uğraşmışsınız çizmişsiniz elinize sağlık sizi yordum ama son bir şey daha sorabilirmiyim? eğer dahili amfisi olan bir işlemcimiz yoksa amfi ve işlemci ayrı olarak elimizde ise aktif sistem nasıl bağlanılmalı yani kaç kanal olmalı amfimiz acaba birde sub içinde teyp amfi çıkışından direk mono amfiye giriş yapsakta olur mu yada işlemciden yine bu şekilde mono amfiye bağlanıp sub'a bağlayabilirmiyiz? bu arada sizi faceden bulabilirsem eklememde sakınca varmıdır? ilerleyen zamanlarda sizden yardım almam gereken konular olacak

Alıntıları Göster
    Rica ederim sorun değil. Attığım resimdeki üstteki kısım dahili amfi için geçerli olan kısım. Alttaki kısım ise harici amfili sistem ikiside aktif kullanım içindir. Alttaki resimde crossoverı pasif kullanıyoruz. Component takımlarındaki crossoverlarda işlemci görevi görüyor fakat frekans ayarı yapılmıyor işlemcili crossoverda bulmak mümkün ama ülkemizde malesef pek yok. Sisteme Mono amfi ve subwoofer eklemek istiyorsanız işlemciden amfiye bir çıkış alıp amfiden subwoofera vermeniz yeterli olacaktır. Yada tweeterlar için extra bir amfi eklemek isterseniz yine aynı şekilde işlemciden amfiye çıkış alıp amfiden de tweeterlara bağlantı yapabilirsiniz. İstediğiniz zaman yardımcı olabilirim özelden mesaj atmanız yeterli olacaktır.

• quote:

Aslında işin gerçeği sub olsada olur olmasa olur o yüzden 3 yol düşünüyorum,peki hocam şimdi işlemcili teypte aktif olarak kullanım için rca çıkışlarından amfiye verilerek mi ayar yapılıyor frekanslara

Alıntıları Göster
    Evet rca çıkışlarından sesi alıp amfiye giriyoruz amfi herhangi bir kesim yapmaması için amfiden ayarları full yapıyoruz teypten tiz mid bas gibi çıkışlara frekans kesimlerini gerçekleştirebiliyoruz.
  • quote:

Evet rca çıkışlarından sesi alıp amfiye giriyoruz amfi herhangi bir kesim yapmaması için amfiden ayarları full yapıyoruz teypten tiz mid bas gibi çıkışlara frekans kesimlerini gerçekleştirebiliyoruz.

Alıntıları Göster
    Anladım peki alttaki sistemi 4 yada 5 kanal bir amfi ile crossover olmadan kullanmak istesek frekans ayarı yapabilmek için yine olur mu 5'nci kanalda sub için kullanılırsa diye 5 kanalıda ekledim
    işlemcinin kurulum olayını kavramaya başladım yavaş yavaş, sadece tek işlemci olayı teypte olan sistemde de cross kullanmıyoruz değil mi hocam

• quote:

Alıntıları Göster
    birde hocam çok olmayacaksam eğer bir ricada bulunabilirmiyim, müsait olduğunuz bir vakit boşta olduğunuzda bana ön 3 yolun sağ ve soldaki hoparlörlerini kendinden amfisiz işlemcinin bağlı olduğu amfiye cross olmadan bağlantısını ve sadece kendi işlemcisi olan teybin yani harici dsp olmayan amfiye olan bağlantılarını çizimle atabilirmisiniz? çünkü her bir kanala tek bir sağ sol aynı hoparlör giriyor diye biliyorum bu seferde kanal 4 kanal yetmiyor bu sebeple paralel bağlantı mı olması gerekiyor 4 kanala bağlayabilmek için yoksa çift amfi mi olması gerekiyor kafamda tek çözemediğim bu kaldı herşeyi o kadar güzel anlattınız ki gerçekten aydınlanma yaşıyorum şuan ne kadar teşekkür etsem az

• quote:

Anladım peki alttaki sistemi 4 yada 5 kanal bir amfi ile crossover olmadan kullanmak istesek frekans ayarı yapabilmek için yine olur mu 5'nci kanalda sub için kullanılırsa diye 5 kanalıda ekledim
    işlemcinin kurulum olayını kavramaya başladım yavaş yavaş, sadece tek işlemci olayı teypte olan sistemde de cross kullanmıyoruz değil mi hocam

Alıntıları Göster
    Kurmak istediğiniz sistemi az çok anladım sanırım uygun bir resim çizdim.4 Yol Aktif Sistem hk. Yardım

• quote:

Kurmak istediğiniz sistemi az çok anladım sanırım uygun bir resim çizdim.

Alıntıları Göster
    evet doğru kesinlikle bu sadece 3 yollu komponent için kaç kanal olmalı amfimiz bağlantıları nasıl olmalı yada mecburen 2nci bir amfimiz olması gerekiyor öyleyse 2 kanal amfi mi kullanmamız gerekir yeterlimidir 2 kanal amfi tizler için örneğin

• quote:

birde hocam çok olmayacaksam eğer bir ricada bulunabilirmiyim, müsait olduğunuz bir vakit boşta olduğunuzda bana ön 3 yolun sağ ve soldaki hoparlörlerini kendinden amfisiz işlemcinin bağlı olduğu amfiye cross olmadan bağlantısını ve sadece kendi işlemcisi olan teybin yani harici dsp olmayan amfiye olan bağlantılarını çizimle atabilirmisiniz? çünkü her bir kanala tek bir sağ sol aynı hoparlör giriyor diye biliyorum bu seferde kanal 4 kanal yetmiyor bu sebeple paralel bağlantı mı olması gerekiyor 4 kanala bağlayabilmek için yoksa çift amfi mi olması gerekiyor kafamda tek çözemediğim bu kaldı herşeyi o kadar güzel anlattınız ki gerçekten aydınlanma yaşıyorum şuan ne kadar teşekkür etsem az

Alıntıları Göster
    4 Yol Aktif Sistem hk. Yardım

• quote:

evet doğru kesinlikle bu sadece 3 yollu komponent için kaç kanal olmalı amfimiz bağlantıları nasıl olmalı yada mecburen 2nci bir amfimiz olması gerekiyor öyleyse 2 kanal amfi mi kullanmamız gerekir yeterlimidir 2 kanal amfi tizler için örneğin

Alıntıları Göster
    Eğer isterseniz tizler için avuç içi kadar olan bir 2 yollu tiz amfiside kullanabilirsiniz. Böylece paralel bağlantıdan kurtulmuş olursunuz. Sisteminiz 3 amfi 4 ohmda full aktif olur.
  • quote:

Alıntıları Göster
    1 mono amfi 1 4 kanal amfi 1 2 kanal amfi ile sadece ön component takımları ve subwoofer ı işlemcili teyp yada dsp ilemci ile full aktif 4 ohm sürmüş olursunuz.
  • quote:

Eğer isterseniz tizler için avuç içi kadar olan bir 2 yollu tiz amfiside kullanabilirsiniz. Böylece paralel bağlantıdan kurtulmuş olursunuz. Sisteminiz 3 amfi 4 ohmda full aktif olur.

Alıntıları Göster
    doğru aslında buda çok güzel bi seçenek peki 6 kanal bir amfi alsak hem amfi ve kablo kalabalığından kurtulmuş olmazmıyız hem tüm kanalları 3 yol aktif olarak kullanırız sadece komponentlerde doğrumudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erencoe -- 1 Nisan 2020; 2:30:28 >
  • quote:

doğru aslında buda çok güzel bi seçenek peki 6 kanal bir amfi alsak hem amfi ve kablo kalabalığından kurtulmuş olmazmıyız hem tüm kanalları 3 yol aktif olarak kullanırız sadece komponentlerde doğrumudur?

Alıntıları Göster
    Oda bi seçenek tabi bütçenize uygun 6 kanal amfi bulabilirseniz neden olmasın.
  • quote:

Oda bi seçenek tabi bütçenize uygun 6 kanal amfi bulabilirseniz neden olmasın.

Alıntıları Göster
    tamamdır hocam o zaman 3 amfi çıkış bir teyp 6 kanal amfi bir mono amfi bas bu ikili isteğe göre değişecek belki gerek kalmaz, ve işlemci komponentler ile cepte geriye sadece rcalar ve tesisat için gerekli kablolar kalıyor

teypten rcaları işlemciye oradan rca çıkışla amfiye oradan da hoparlörlere değil mi bu kadar doğru mu anlamışım hocam
  • quote:

tamamdır hocam o zaman 3 amfi çıkış bir teyp 6 kanal amfi bir mono amfi bas bu ikili isteğe göre değişecek belki gerek kalmaz, ve işlemci komponentler ile cepte geriye sadece rcalar ve tesisat için gerekli kablolar kalıyor

teypten rcaları işlemciye oradan rca çıkışla amfiye oradan da hoparlörlere değil mi bu kadar doğru mu anlamışım hocam

Alıntıları Göster
    işlemcilerin çoğu soketli oluyor rcalı bir işlemci alırsanız rca kullanırsınız soketli alırsanız direkt teybin hoparlör ses çıkışlarından sesi alıp sokete bağlarsınız işlemciye soketle giriş yaparsınız. İşlemciden de rca ile amfilere dağıtırsınız.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.