Şimdi Ara

4 tane bilgisayar fanını 220 Volt ile çalıştırmam için nasıl bir trafo almam lazım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Banyoda içerideki nemin ve havanın dışarı atılması için havalandırmaya fan eklemek istiyorum. 4 tane 12 cm'lik 12V fan alıp, bunları aydınlatmadan elektriği alıp, trafo ile çalıştırmak istiyorum. Bunun için ne tür bir trafo almam lazım. Veyahut laptop soğutucusunun fanını söküp yine aydınlatmadan 220 volt alıp çalıştırmam için ne tür bir trafo almam lazım.

• 220 ile nasıl calısıcak acaba 12 v onu anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: suratsızadam

220 ile nasıl calısıcak acaba 12 v onu anlamadım

Trafo ile. Herhalde amperine karar vermem lazım.

4 tane bilgisayar fanını 220 Volt ile çalıştırmam için nasıl bir trafo almam lazım.
  • Fanlar ne kadar akım çekiyor bilmek lazım .

Ama 2A yeterli olur herhalde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dostum bu tarz bi macera yerine uygun bi yere aspiratör takamazmısın ? hem kötü görüntü olmaz hemde güvenlik acısından daha iyi olur ?

https://www.koctas.com.tr/banyo-ve-mutfak-aspiratorleri/
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

220v lik fan kullan lamba açınca çalışır
    https://www.n11.com/bilgisayar/bilgisayar-bilesenleri/sogutucu-ve-fan?q=220v

Bu benim niye aklıma gelmedi Bunların çekiş-emiş gücü nasıl acaba.

@MEMATİ : Hocam uygun aspritör yok. Onlar hep duvara delik delmeli. O iş çok daha zor bir iş.

• fanın ucuna bir pimapen takarsan istediğin tarafada yön verirsin wcde takılı emiş gücü fazla diyorsan pencereyi kapalayanlara yönel.
  • banyo ve nem yüksek olan tuvalet gibi mekanlarda açık tip trafo kullanımı iyi bir karar değil
    kuru tip trafo ve anladığım kadarıyla bilgisayar fanı kullanacaksın
    tahmini 1 a çekse 4 adet fan için 12 v 5a havuz tipi 12 trafo içini görecektir.
    teikleme ve devamlı çalışmayı engellemek için ister 220 v pır sensör koyasın veya 220 v üzerinden içeri anahtarına paralel baglayrak anahtar yanınca havalandırma çalışır. fakat emiş gücü
    çok kuvvetli olmayacaktır içerden atması uzun sürecektir ancak orta db ses üretecektir.

kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.