Şimdi Ara

4 pre gelirse ne yapılmalı? Allmute?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir kaç arkadaşımın başına geldi bu 4 pre vakası. Biraz da forumlarda gezdim sihirdar kanunlarını ihmal edecek 1(bir) kusuru bile bulunmayan adamlar sırf 4 kişi reportladı diye ban yemiş. Ben şuana kadar chat banı bile yemedim, zaten oyuna girer girmez chati susturuyorum ve sadece oyun ile alakalı işlevsel mesajlar atmak için kullanıyorum (baronda olabilirler. Adamın manası olmayabilir.) Pingler de iletişim için fazlasıyla yeterli geliyor. Bu 4 pre ile ilgili olayları okuduktan sonra ne zaman 4 pre ile karşılaşsam seçim ekranında dodge atarım. 3 saat beklemişliğim vardır ama skinlerim ve emeklerim heba olacağına değer diye düşünürüm, gerekirse o gün oyun atmam bk mu var sanki.
    Bu 4pre olayı efsane mi gerçek mi? Cidden kusursuz bir elemanın 4 pre raporu ile banlanma şansı var mı? Bir de chati ilk başta kapamak takım ile iletişimi reddetmek sayılıyormuş. Doğru mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sen düzgün oynadığın sürece herkes seni raporlasa da hiçbir şekilde ban yemiyorsun 6 yıllık tecrübeyle sabit.

Takımla iletişimi reddetme olayı da yok, verilen callara uymazsan belki, takımdakilerin oyun tecrübesini mahvedecek hareketlerde bulunursan anca o zaman sorun çıkar.

• Öncelikle 1 senedir 4 pre girilemiyor. Bundan sonra da aynı şekilde devam edecektir diye düşünüyorum.

Ben haksız banlanan adam görmedim. En isyan edenin bile karşıdakine "mal" yazdığı çıkıyor ortaya. Bu kişinin banlanması da dibine kadar haklıdır.

Takımla iletişimi reddetmek sayılmaz. Bu sebeple ceza alan görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ailenizinavukati

Öncelikle 1 senedir 4 pre girilemiyor. Bundan sonra da aynı şekilde devam edecektir diye düşünüyorum.

Ben haksız banlanan adam görmedim. En isyan edenin bile karşıdakine "mal" yazdığı çıkıyor ortaya. Bu kişinin banlanması da dibine kadar haklıdır.

Takımla iletişimi reddetmek sayılmaz. Bu sebeple ceza alan görmedim.

Normal oyunlarda hala 4 pre girilebiliniyor. Rankedlarda zaten prem yoksa ben de girmem. Esnek harici duo girerim en azından.

Takımla iletişim konusunda normal oyunlarda sorun yaşamadım. Normal oyunları zaren bir nevi antrenman olarak kullanırım. Derecelide de duo girmişsem prem harici herkesi mutelarım, chatde taktiksel önemli bir şey olursa prem bana skypedan iletir. Kaldı ki ping kullanan ve kullanılan pingleri anlayan biri için sırf chatte herkesi susturdu diye iletişimi reddetti denmesi bence haksızlık. Belki ben çok hassasım ve chatteki en ufak olumsuz bir şey oyunumu etkiliyor, bu yüzden chat kullanmayı reddetmek en doğal hakkım bence.

4 pre meselesine gelince. Adamların olası bir haksız reportlamasında reportları geçerli olmayacaksa artık seçim ekranında dodge atmayı kesebilirim. Dediğim gibi, bir günde 5-6 defa 4 pre geldiği oldu ve üşenmeden bekledim. Biraz can sıkıcı olabiliyor

• Affection and Hatred kullanıcısına yanıt
    Ben şahsen son yamadaki geniş ping olanakları ile chate gerek bile olmadığını düşünüyorum.

Ss verme zaten ping ile yapılıyor. Harita kontrolüm de iyi olduğu için başkasının ssine ihtiyaç duymadım.

Ben chate yazabildiğim için chate "bot 1dkdır kayıp" yazabiliyorum. Sadece adc oynadığım için bir kaç kere supportlarımın "kırmızı totem al. Agresif oynayalım" falan yazdığında cevap verememişim. Onun dışında herkesi oyun dışı mutelamak belirgin bir aksaklığa sebep olmuyor en azından pingleri kullanmasını bilen biri için.

Ranked içinse pre girdiğimden sorun olmuyor.

• Şu oyunda haksız ban yeme diye bir şey yok .İlk report sistemi çıktığında şikayet edince bahsettiğin durum vardı onuda kaldırdılar.Ban yiyorsan bir şey yapıyorsun ama farkına varmıyorsun sana normal geliyordur yaptığın şey.Yok ben haksız ban yedim,Faşo Rİot diyorsan bir ticket atıyorsun sana neden ban yediğini kanıtlı bir şekilde gösteriryorlar baktın onlarda haksız yere ban yediğin kanatine vardı sana ödül dahi veriyorlar.Bende feedliyorum,kötü oynuyorum oyunu arada ,throwluyorum o kadar kişi rep etsede ban yemiyorum.
  • kuklacini kullanıcısına yanıt
    Sevindim. Raporlama sistemi raporun sayısı ile alakalı değilse artık 4 preler gelince seçim ekranından çıkmayabilirim. Haksız yere raporlarlar da hesabım gider diye korkuyordum çünkü. Bir konu vardı burda onu bulursam koyayım adamın chati boş ama hakaretten ban yemiş.

Bir de bu oyuna girer girmez herkesi mutelamak yasak mı? Ben şahsen buna gerek duyuyorum çünkü chatteki en ufak bir olumsuzluk oyunculuğumu etkiliyor. Hiç yazmadan mutelasam da canım sıkılmış oluyor ve lanei veriyorum. Görmek istemiyorum yani. İletişimi reddetmek falan diyorlardı. Pingleri kullansak bile mi iletişimi reddetmekten reportlanabiliriz?

• 1 oyun = 1 report, 4 prenin bi olayı yok.

o arkadaş daha önceki oyunlarda da aldığı reportlar sayesinde belli bir çizgiyi geçmiştir.
  • Yaptığın davranışta kötü bir şey yok tam gaz devam

• quote:

Orijinalden alıntı: Affection and Hatred

Sen düzgün oynadığın sürece herkes seni raporlasa da hiçbir şekilde ban yemiyorsun 6 yıllık tecrübeyle sabit.

Takımla iletişimi reddetme olayı da yok, verilen callara uymazsan belki, takımdakilerin oyun tecrübesini mahvedecek hareketlerde bulunursan anca o zaman sorun çıkar.

görüyor ve arttırıyorum.tahm kenc ile 240 maç atıp hepsini yenilip ban yemeyen oyuncu var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: glumblapinta

quote:

Orijinalden alıntı: Affection and Hatred

Sen düzgün oynadığın sürece herkes seni raporlasa da hiçbir şekilde ban yemiyorsun 6 yıllık tecrübeyle sabit.

görüyor ve arttırıyorum.tahm kenc ile 240 maç atıp hepsini yenilip ban yemeyen oyuncu var.

Tahm'ın nesi var ki?

• her oyun all mute yapıyorum mutluyum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolfgirl

Ben şahsen son yamadaki geniş ping olanakları ile chate gerek bile olmadığını düşünüyorum.

Ss verme zaten ping ile yapılıyor. Harita kontrolüm de iyi olduğu için başkasının ssine ihtiyaç duymadım.

Ben chate yazabildiğim için chate "bot 1dkdır kayıp" yazabiliyorum. Sadece adc oynadığım için bir kaç kere supportlarımın "kırmızı totem al. Agresif oynayalım" falan yazdığında cevap verememişim. Onun dışında herkesi oyun dışı mutelamak belirgin bir aksaklığa sebep olmuyor en azından pingleri kullanmasını bilen biri için.

Ranked içinse pre girdiğimden sorun olmuyor.

Aynen hocam ben de adc oyuncusuyum adc oynarken insan zaten ping verecek veya chat kullanacak boşluğu pek yakalayamıyor. Son yamada hiç oynamadım ama nadiren gerektiğinde eski pingler son derece yeterliydi zaten.

• Her

Zaman

All

Mute

Tavsiyemdir

Ban

Yemedim

• ben 4 pre gelsede konuşuyorum tartışıyorum laf sokuyorum genelde report yiceksin ban yiceksin diye böbürlenseler de ban yemedim hiç.

4 pre geldi ban yedim yeaaaaaaa
    sa yazdım ban yedim yeaaaaaaaa
    herkesi kesiyom diye sikiript sanıp ban attılar yeaaaaaa

diyen insanlar "ben millete ana avrat ergenler gibi sayfa sayfa yardırdım spam yaptım ondan ban yedim" diyemediği için böyle teselli ediyorlar kendini kimse yoğurdum ekşi demez.
  • Ben hep trollüyorum. 4 pre olunca bu daha zevkli oluyor
    Tr de küfür etmediğin sürece ban yemiyorsun, tecrübeyle sabit.
  • Affection and Hatred kullanıcısına yanıt
    Emin misin hocam? Geçen sene benimde başıma geldi. Adamlar maç boyu sövdü sonra seni reportlayacağız dediler 5 maç chat ban yemiştim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.