Şimdi Ara

4. Nesil Apple TV Ana Konusu. KODI GELDİ !!! (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.926
Cevap
65
Favori
106.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir sorum olacaktı , ama lütfen cevap verebilir misiniz ? arada kaldım,

ben de apple tv almak istiyorum, ama apple tv 4k da kodi yüklemek biraz sıkıntı gibi, usb baglantısı yok, acaba kurabilir miyim ? kurabillen varmıi forumda da gördüm , ing. bir video var, acaba sıkıntı olur mu normal 4. nesil gibi yapılabilir mi ?

aynı şekilde 4k ya popcorn da kurabilir miyim ? 4. nesil gibi verimli kullanılabilir mi ?

çünkü bir kaç arkadaşın, 4k alan olanrın, " yanlış almışım, ya da 4k fazla tutulmuyor " gibi yorumlar okudum, onun için biraz da bilgisizlik ve acemilikle arada kaldım,

sizce hangisi daha mantıklı olur ?

diğer sorum, 4k da kodi kurmak için yıllık koditvbox 25 usd gibi fiyatı var, her sene, fakat 4. nesil deki ipastore de 16 usd, bu 16 usd bir seferlik mı yıllık mı ?

arkadaşlar cevap verirseniz sevinirim.

şimdiden teşekkürler

• oksiladoo O kullanıcısına yanıt
    Apple tv 4 de type c kablosu ile kurulabiliyor.
    Apple tv 4k için ise macbook ve xcode uygulaması gerekiyor diye biliyorum, dolayısı ile kurulumu biraz zor gibi.
    Apple 4k cihazım olmadığı için popcorn konusunda bişey diyemiyorum ama mutlaka yükleniyordur.
    Bu yılbaşında ipawind tvos özelliklerini yıllık 30₺ gibi uygun fiyata almıştım. Yalnız dolar baya arttığı için bu fiyata alınmaz büyük ihtimal.
    Eğer 7 günde bir aktif hale getiririm derseniz, o kadar para vermeye gerek yok diye de düşünüyorum.
    İpawind,ipastore fiyatları genellikle yıllık oluyor.ipawind türkiye sorumlusu vardı ona sorarsan belki fiyat konusunda yardımcı olabilir hatta onda 4k cihaz da vardı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cazsever C kullanıcısına yanıt
    Hocam
    Wd cloud bende de var. Aynı dediğin gibi kullanıyordum, hatta içine torrent programı da kurmuştum, filmleri otomatik indiriyordu.
    Şimdi ise direk netflix den yoksa da popcorn dan hiç indirmekle uğraşmadan izliyorum.
    Tabi 50 mps kotasız fiber internet kullanıyorım.

• akemals42 kullanıcısına yanıt
    hocam teşekkür ederim cevabınız için.

ipawind i sizce 4k ya kurabilir miyim ? nasıl iletişim kurarım ya da nasıl öğrenebiliriz ?

sizce ipawind mi yoksa koditvbox mı kullanmak daha iyi olur ? apple tv 4k için , aralarındaki farkı bilmiyorum ?

bilginiz var mı sizin ?
    Ipawind aracılığı ile 4k ya kodi ve popcorn yüklemişti arkadaş. Yalnız macbook lazım olacak.
    4k cihazım olsaydı detaylı size yardımcı olurdum.

çok teşekkür ederim cevabınız için,

yine cahilliğime verin , ipawind ipastore koditvbox gibi güvebilirdir değil mi ? yarın birgün kapatmazlar siteyi vs ? :)
    Vallahi online sistem de hiç birinin yarın kapanmayacağı garantisi olmaz.
    Ama bu siteler yıllardır var.çok sorun yaşayacağını düşübnüyorum. İpawind den bu yılbaşı almıştım hala kullanıyorım.
    İstersen de 7 günde 1 imzlama yaparak kullanabilirsin zaten bir popcorn bir de kodi var.

7 günde bir nasıl imzalama yapılıyor ? uzun sürer mı yapmak ?

4k de giriş yok ya 4. nesil gibi , o nasıl oluyor , bilgniz var mı ?

hocam kusura bakma, bilmediğimden soruyorum, sana basit gelebilir :) kusura bakma lütfen :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oksiladoo -- 15 Ağustos 2018; 22:42:22 >
    Haftada bir yapacağın tek olay apple tv den kodi ve popcorn programlarını silip type c kablosunu laptop ve apple tv ye bağlayın tekrar yüklemen. Benim sadece 5 dk mı alıyor.

Tabii apple tv 4 ten bahsediyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akhunturk kullanıcısına yanıt
    Evet apple tv 4 ün mantığını anladım, normal kuruyoruz, ama bu dediğiniz 7 günde bir yapılacak işlemi , apple tv 4k da nasıl yapılıyor acaba ?
    Popcorn'un son versiyonunu yukleyebildinmi impactor .45 hata verip kapanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ozankardes

Popcorn'un son versiyonunu yukleyebildinmi impactor .45 hata verip kapanıyor
    Son versiyonu yüklemiyorum hocam ben. Elimde olan versiyonu yüklüyorum.

Bana şuan stabil 3.2.20 var diye güncelleme uyarısı çıkıyor. Bu güncellemeye OK dersem kurmuyor zaten.

Ben de tekrar sormasın diye “skip this version” seçeneğini seçip devaö ediyorum.

Impactor’da .45 hatası almadım. .81 hatası alıyordum onun çözümünü de buldum.

• Bir önceki mesajı yazdıktan sonra, bir baktım github com diye bir siteden 3.2.20 olan son popcorn versiyonunu indirdim kurdum. Sorunsuz kurulum tamamlandı ve çalışıyor en son sürüm popcorn.

impactor sürümün kaç hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozankardes

impactor sürümün kaç hocam?
    0.9.45 impactor.

Hocam sena verdiği hatayı bilmiuorum ama şöyle bir dener misin

Impactoru aç apple tv ye bağlansın.

Bağlıyken impactorun son sekmesi olan Xcode içinden “Revoke Certificates” yap.

İmpactorda kullandığın apple hesabını isteyecek girdiğinde kayıtta tuttuğu sertifikalarını silecek program.

Sonrasında impactoru bilgisayarından sil zip dosyası hariç.

Tekrar zip ten masaüstüne bir klasöre çıkarıp kullan.

Önceki mesajda yazdığım siteden popcorn 3.2.20 tvos olana dikkat ederek indir.

Bakalım olacak mı?

• WD My Cloud Home aldım bu yeni kasa olanlardan. 6 TB modeli. Dün mediamarkt da kampanya varmış. 1000 TL ye satıyorlardı. 4 ve 6 TB modelinin fiyat aynıydı. Daha önce niyetim vardı fakat alamamıştım, böyle bir kampanya görünce dayanamadım aldım.

Fakat dün bağlantıyı appletv ve infuse aracılığıyla bir türlü yapamadım. Infuse ile harddiskin içini göremiyorum. IP numarasını yazıp bağlanıyorum ama favorilere ekle kısmında public diye bir klasör var onu görüyor ama benim açtığım klasörler yok. Ne yaptıysam yok olmuyor.

Normalde Laptop a bağlı harddiske aynı yöntemle bağlanıp dosyalara ve filmlere ulaşıyordum. Ama mycloud home olmuyor.

Araştırmalarımda mycloud ile mycloud home ayrı imiş. Mevcutta benim gibi kullanan vardır mutlaka. Yardımcı olan olursa sevinirim.
    Aynen bunları denedim hocam. Hiçbir hata vermiyor program sona doğru direk kapaniyor. Hem windows'ta hemde sanal makinadaki Macos'ta. Başka bir bilgisayarda deneyeyim bakalım.

• Bu apple tvlere digitürk play yükleyebiliyor muyuz? Ve maçları sıkıntısız 90 dakika kasmadan izletiyor mu

• sbyl03 S kullanıcısına yanıt
    Digiturk o kadar mesaj yazmama rağmen digiturk play apple tv uygulamasını çıkarmadı.
    Turkcell tv var, scope var, kodi ip tv var ama digiturk yok..

• MavericKFive M kullanıcısına yanıt
    Wd hayırlı olsun güle güle kullanın.

İçinde hangi seri disk var biliyor musunuz? Arayüzden hdd’nin Model numarası gözüküyor olmalı hangi seri olduğuna bakıp haber verir misini rica etsem sizden. :)

• 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.